Logged on: Gast
Servertime 03.05.2024 03:31:36
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Tradewise Gibraltar Chess Festival 2013 - Challenger A
Last update 31.01.2013 11:20:03, Creator/Last Upload: Stephen Boyd ffe
Search for player
Search
Alphabetical list
No.
Name
Rtg
FED
1
Aerni Andreas
2206
SUI
2
Allor Chukwuka
2154
NGR
3
Becham Khalid
1929
MAR
4
Brown David
1967
ENG
5
Bryn Askild
2019
NOR
6
Burrows Martin P
2153
ENG
7
Byrn Carsten
2114
DEN
8
Byron Alan M
2167
ENG
9
Campos Calvo-Sotelo Juan
1978
ESP
10
Cawley Paul F
2113
ENG
11
Corsino Gianluca
2059
ITA
12
WGM
Dolzhikova Olga
2239
NOR
13
El Mabrouk Issam
2099
MAR
14
Elishev Ivan
2185
RUS
15
Galvan Jesus
2231
PER
16
Garcia Valer Jesus
1883
ESP
17
Georgieva Emilia
1949
BUL
18
Gieritz Dietmar
2112
GER
19
Gravett Alan
1912
GIB
20
FM
Gromovs Sergejs
2001
ITA
21
Haddock Paul
1674
ENG
22
Hamer Martyn
2025
ENG
23
Hermes Geoff R
1968
ENG
24
Jameson David
2143
WLS
25
Janev Pavel
2126
BUL
26
Jaunooby Ali R
2178
ENG
27
FM
Kandic Milan
2090
SRB
28
Kozarcanin Sead
2090
CRO
29
Kvisla Johannes Luangtep
2148
NOR
30
Lindsoe Fredrik Aunan
2064
NOR
31
Lochte Szilvia
1923
HUN
32
Longdin Michael
1787
ENG
33
FM
Lyell Mark
2235
ENG
34
Munoz Jorva Miguel Angel
1916
ESP
35
Nafri Khalil
2091
MAR
36
FM
Nikolaidis Konstantinos
2233
GRE
37
Njaa John-Olav
0
NOR
38
Nwachukwu Chino
1962
NGR
39
O`Toole George E
2204
ENG
40
Obiamiwe Paul
1973
NGR
41
Olhovik Andrei
2246
BLR
42
Onabogun Kolade
1978
NGR
43
FM
Pena Riasco Alexander
2156
COL
44
Pinho Paulo
2128
POR
45
Reppen Ellisiv
2005
NOR
46
Rios Gonzalez Jose Antonio
1990
ESP
47
Samu Sorin-Mihai
2095
ROU
48
Sanchez Botella Luis Javier
2196
ESP
49
IM
Sanchez Castillo Sarai
2212
VEN
50
FM
Scharrer Patrick
2248
ITA
51
Schouten Freek
2060
NED
52
Severijnen Arjon
2138
NED
53
Sevillano Garcia Joaquin
1983
ESP
54
FM
Smith Andrew Philip
2175
IRL
55
FM
Storey Charles H
2245
ENG
56
Suez-Panama Gilles
1989
FRA
57
Talbot Mark A
0
ENG
58
Talbot Nathan L
0
ENG
59
Taus Martin
2181
CZE
60
Tveten Per
1597
NOR
61
Ungureanu Sandu
2019
ROU
62
Uran Bermudez Oliver Kevin
2113
VEN
63
CM
Urbina Perez Juan Antonio
2214
ESP
64
Van Dongen Edwin
2055
NED
65
Vea Odin Blikra
2233
NOR
66
Vinas Guerrero Carlos A.
2167
ESP
67
Wallgren Ulf
2097
SWE
68
Welch David
1617
ENG
69
Wiedersich Jens
2120
GER
70
Zanetti Bruno
2030
SUI
71
Zygouris Hristos
2218
GRE
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use