Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 210.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1Весёлая пешка Б RUS
5 Минути
228th NATO Chess Championship 2017 HUN
6 Минути
3Active Chess in Jeruchess 20 and 27 March 2017 ISR
17 Минути
4PESCARUS Junior Chess - editia a II-a copii U16 ROU
26 Минути
5The 17th IPCA World Individual Chess Championship 2017 SVK
27 Минути
6PESCARUS Junior Chess - editia a II-a copii U12 elo<1600 ROU
27 Минути
7PESCARUS Junior Chess - editia a II-a copii U8 elo<1600 ROU
29 Минути
8MSSD CATUR LELAKI BAWAH 18 TAHUN KOTA MARUDU 2017 MAS
33 Минути
9LIGA CHESS SÉRIE C 11ª TEMPORADA GHA
33 Минути
10Чемпионат Одесской области среди ветеранов UKR
37 Минути
11Турнир по классическим шахматам на Кубок Этюда "Весенние Этюды 2017" Этап №4 ШШ "Этюд", Волгоград, ул. Грушевская, д.12 (8-8442-923-000), приз.фонд 4200 руб. RUS
42 Минути
12LIGA CHESS SÉRIE B 11ª TEMPORADA GHA
44 Минути
13MSSD CATUR PEREMPUAN BAWAH 18 TAHUN KOTA MARUDU 2017 MAS
49 Минути
14Первенство г.Владивостока, Ю-17 RUS
53 Минути
15Первенство г.Владивостока, М-15 RUS
53 Минути
16Первенство г.Владивостока, М-13 RUS
53 Минути
17LIGA CHESS SÉRIE A 11ª TEMPORADA GHA
54 Минути
18MSSD CATUR PEREMPUAN BAWAH 15 TAHUN KOTA MARUDU 2017 MAS
57 Минути
19MSSD CATUR LELAKI BAWAH 15 TAHUN KOTA MARUDU 2017 MAS
58 Минути
204. liga C21 2016/2017 SVK
1 Часови 2 мин.
21LIGA CHESS FEMININA 4ª TEMPORADA GHA
1 Часови 3 мин.
22Festivalul Internațional al Moldovei ,Iași, elo<2200 , 31 martie-2 aprilie 2017 ROU
1 Часови 8 мин.
23COPA LIGA CHESS 11ª TEMPORADA GHA
1 Часови 10 мин.
24Giải cờ vua Không khoảng cách lần 4 năm 2017 - Open PT VIE
1 Часови 16 мин.
251ª Etapa: Circuito escolar SP Open Juniors - Grupo B Abs. EF 4, 5 e 6 BRA
1 Часови 16 мин.
261ª Etapa: Circuito escolar SP Open Juniors - Grupo D Abs. EM 1, 2 e 3 BRA
1 Часови 17 мин.
27VI SP Open Clássico - Grupo C Sub 1700, 14 a 16/04 - R$4000, projeção a R$5000 BRA
1 Часови 21 мин.
28Karnataka State Under 7 Open Chess Championship 2017, From 2nd-4th April 2017 for Details Contact: Chidananda A- 9663405589,8880660845 IND
1 Часови 22 мин.
29LVI. Szimultán Kupa B-csoport HUN
1 Часови 29 мин.
30LVI. Szimultán Kupa A-csoport HUN
1 Часови 30 мин.
3110th TRIANDRIAS INTERNATIONAL TOURNAMENT A' GROUP GRE
1 Часови 37 мин.
32Karnataka State Under 7 Girls Chess Championship 2017, From 2nd-4th April 2017 for Details Contact: Chidananda A- 9663405589,8880660845 IND
1 Часови 37 мин.
3310th TRIANDRIAS INTERNATIONAL TOURNAMENT B' GROUP GRE
1 Часови 37 мин.
34Umemästerskapet 2017 SWE
1 Часови 45 мин.
35Чемпионат Дальневосточного федерального округа по шахматам среди мужчин в 2017 году RUS
1 Часови 54 мин.
36I Open de Meknes MAR
2 Часови 1 мин.
376th Keshabananda OPEN Rating Chess Tmt-2017(Mob: 09040091258, 09861083764) ELO 1900 &above players register immediately to avail free accommodation @ Venue IND
2 Часови 17 мин.
383rd Karnataka State Open Rapid Chess Tournament - 2nd April 2017 @ BANGALORE. (Rs. 50,0000 + 32 Trophies) 9449340975, 9448292516, 9945159642, 9886497747 IND
2 Часови 24 мин.
39Весенний турнир в Интеллекте RUS
2 Часови 33 мин.
40ACC Club Championship - Reserve CAN
2 Часови 33 мин.
41Чемпионат Дальневосточного федерального округа по шахматам среди женщин в 2017 году RUS
2 Часови 34 мин.
42ACC Club Championship CAN
2 Часови 35 мин.
43M.Trosman Memorial - 2017 tournament - B UKR
2 Часови 44 мин.
44Мемориал М.Тросмана 2017 Турнир - Б UKR
2 Часови 46 мин.
45Abierto Legislatura "A" "Copa Norberto Laporta" 25 al 31 de marzo 132.000 en premios - https://ajedrezlegislatura2017.wordpress.com/ ARG
3 Часови 4 мин.
46TORRE BLANCA - IRT "Abierto 45º Aniversario" 2017 ARG
3 Часови 6 мин.
47CAMPEONATO URUGUAYO ABSOLUTO 2017 (FINAL) URU
3 Часови 12 мин.
48Abierto Legislatura "B" "Copa Norberto Laporta" 25 al 31 de marzo 18.000 en premios - https://ajedrezlegislatura2017.wordpress.com/ ARG
3 Часови 13 мин.
49Memorialul Radulescu Cluj Editia XVII Open B ROU
3 Часови 17 мин.
5015. Stockerauer Schach-Open A-Turnier (internat. Wertung) AUT
3 Часови 18 мин.
Advertisement