Tervetuloa chess-results.com:in turnaustietokantaan

Chess-Results.com on suosittu shakkitulospalvelin.

Chess-results.com sisältää pian 225.000 turnausta joka puolelta maailmaa, kerhoturnauksista Euroopanmestaruuskisoihin ja Olympialaisiin asti. Tämän mahdollistaa läheinen yhteistyökumppanimme, turnausjohtajaohjelma Swiss-Manager.

Turnaushaku

Täällä voit hakea turnauksia ja katsoa/tulostaa/viedä Exceliin tuloksia, pareja, ristitaulukoita jne.

Pelaajahaku

Täältä löydät pelaajan kaikki turnaukset ja voit katsoa/tulostaa/viedä Exceliin pelaajan tietoja ja turnauksia.

Pelihaku

Täällä voit hakea pelejä ja käydä niitä läpi online tai ladata pelejä pgn-muodossa.

Yhteystiedot

Kysymykset, ehdotukset ja kritiikki sähköpostitse Heinz Herzog:lle osoitteeseen :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Turnauksen valinta

Lajitteluperuste

NrTurnausFEDlippuPäivitetty viimeksi
1JUDENEMS 2017 FEMENIL MEX
0 Minuutit
23er Encuentro Deportivo de la DGETI, "Guadalajara 2017" Torneo de Ajedrez MEX
1 Minuutit
3C VARONES ETAPA REGIONAL JDEN CALLAO PER
5 Minuutit
4C DAMAS ETAPA REGIONAL JDEN CALLAO PER
6 Minuutit
5B DAMAS ETAPA REGIONAL JDEN CALLAO PER
6 Minuutit
6B VARONES ETAPA REGIONAL JDEN CALLAO PER
7 Minuutit
7A DAMAS ETAPA REGIONAL JDEN CALLAO PER
8 Minuutit
8Torneo Internacional a traves de lichess Memorial Vadim Garcipovich PAR
8 Minuutit
928° Festival Panamericano de la Juventud (Preinscritos) CRC
9 Minuutit
103° Abierto 2017 ASOCIACION DEL PERSONAL SUPERIOR DE EMPRESAS DE ENERGIA (APSEE) ARG
10 Minuutit
11A VARONES ETAPA REGIONAL JDEN CALLAO PER
10 Minuutit
12JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES NACIONALES 2017 - ETAPA REGIONAL LAMBAYEQUE DISCIPLINA DE AJEDREZ - CATEGORIA C DAMAS PER
10 Minuutit
13JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES NACIONALES 2017 - ETAPA REGIONAL LAMBAYEQUE DISCIPLINA DE AJEDREZ - CATEGORIA C VARONES PER
11 Minuutit
14JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES NACIONALES 2017 - ETAPA REGIONAL LAMBAYEQUE DISCIPLINA DE AJEDREZ - CATEGORIA B DAMAS PER
11 Minuutit
15JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES NACIONALES 2017 - ETAPA REGIONAL LAMBAYEQUE DISCIPLINA DE AJEDREZ - CATEGORIA B VARONES PER
12 Minuutit
16JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES NACIONALES 2017 - ETAPA REGIONAL LAMBAYEQUE DISCIPLINA DE AJEDREZ - CATEGORIA A VARONES PER
12 Minuutit
17JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES NACIONALES 2017 - ETAPA REGIONAL LAMBAYEQUE DISCIPLINA DE AJEDREZ - CATEGORIA A DAMAS PER
12 Minuutit
18Supra 2000 Válido para el ELO . Inicia mañana martes 6 de junio a las 19:30 Club Mariano Moreno ARG
16 Minuutit
19Vereinsmeisterschaft 2017 GER
17 Minuutit
20Championnat invitation d'échecs du Canada CAN
21 Minuutit
21Clasificatorio Segunda Categoría III Mario Valverde in Memoriam 2017 CRC
25 Minuutit
223er Torneo Interno de Casa de Ajedrez - Mar Del Plata ARG
26 Minuutit
23FINAL REGIONAL JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES 2017 CATEGORIA SUB 18 MASCULINO CHI
30 Minuutit
24FINAL REGIONAL JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES 2017 CATEGORIA SUB 14 MASCULINO CHI
30 Minuutit
25CLUB DE AJEDREZ CHILE - Torneo Blitz Sub 1600 CHI
30 Minuutit
26FINAL REGIONAL JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES 2017 CATEGORIA SUB 18 FEMENINO CHI
30 Minuutit
27FINAL REGIONAL JUEGOS DEPORTIVOS ESCOLARES 2017 CATEGORIA SUB 14 FEMENINO CHI
31 Minuutit
28Club Argentino de Ajedrez - TORNEO MARTES SUB-2300 - 10 MINUTOS - 2 BYES HASTA LA 3RA - 9 RONDAS - 19:15 HORAS - 27 DE JUNIO ARG
32 Minuutit
29Otoño Sub 2000 Válido para el ELO . Inicia Jueves 8 de junio a las 19:30 Club Mariano Moreno ARG
37 Minuutit
30TORNEO HOMENAJE CARLITOS PAZ ZONA E 2017 CLUB PHILIDOR 9 DE JULIO 613 MORON PCIA BS AS ARG
43 Minuutit
31TORNEO HOMENAJE LUIS VENTURIELLO ZONA F 2017 CLUB PHILIDOR 9 DE JULIO 613 MORON PCIA BS AS ARG
58 Minuutit
32CAVP RELÁMPAGO DE LOS MARTES 2017-06-27 ARG
58 Minuutit
33TORNEO HOMENAJE MARIO ANAYA ZONA D 2017 CLUB PHILIDOR 9 DE JULIO 613 MORON PCIA BS AS ARG
1 h.
34TORNEO HOMENAJE GINO MARTORANA ZONA C 2017 CLUB PHILIDOR 9 DE JULIO 613 MORON PCIA BS AS ARG
1 h. 1 min.
35TORNEO HOMENAJE MARIO BARBERIS ZONA B 2017 CLUB PHILIDOR DE JULIO 613 MORON PCIA BS AS ARG
1 h. 2 min.
36TORNEO HOMENAJE ALVARO LAVIA ZONA A 2017 CLUB PHILIDOR 9 DE JULIO 613 MORON PCIA BS AS ARG
1 h. 3 min.
37II Torneo IRT Activo 33 Feria de la Horticultura Villamaria Caldas COL
1 h. 12 min.
38Praha - Zlatá Praha Rapid Open - 13. festival 01.07.2017 CZE
1 h. 23 min.
39Rápido FIDE de Junho - ALEX 2017 ID 3843/17 BRA
1 h. 23 min.
40Torneo en hornor a los jovenes ajedrecistas PAR
1 h. 30 min.
41Trovão de Julho - ALEX 2017 BRA
1 h. 31 min.
42Torneio Gilberto Milos de Xadrez Rápido UnB - FBX - Brasília 8 jul. 2017 BRA
1 h. 34 min.
43II Open Grêmio de Xadrez Rápido (Simultanea) GM Jose Fernando Cubas BRA
1 h. 40 min.
44Late Prof SK Ananda Thirtha Memorial All India FIDE Rated Rapid chess tournament 1 & 2nd July 2017- Code: 161756 (R)/KAR/2017 Call KR Shivarame Gowda 9448273082 IND
1 h. 41 min.
45II Grêmio Open de Xadrez Rápido BRA
1 h. 43 min.
46II Copa de Ajedrez Primaria Mariano del Castillo Tajamar 2017 Tercero+Cuarto ESP
1 h. 51 min.
47II Copa de Ajedrez Primaria Mariano del Castillo Tajamar 2017 Primero+Segundo ESP
2 h. 2 min.
48Kejohanan Catur Terbuka Remaja SMK Dato Lela Pahlawan 2017 (Bawah 18 Tahun) MAS
2 h. 5 min.
49Kejohanan Catur Terbuka Remaja SMK Dato Lela Pahlawan 2017 (Bawah 12 Tahun) MAS
2 h. 5 min.
50Praha - Zlatá Praha Open - 13. festival 01.07. - 09.07.2017 CZE
2 h. 7 min.
Advertisement