Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 16:10:57
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
4. AUHOF-OPEN GRUPPE C
Last update 09.12.2007 22:04:06, Creator: KSV-Schachsektion / SK Auhof,Last Upload: Heinz Herzog
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
Club/City
1
Ardocker Franz
AUT
1570
Sk Wien-Auhof
2
Kuntner Rudolf
AUT
1569
Sz Favoriten/Wiener Linie
3
Niesswohl Werner
AUT
1566
Ksv Wien Schachsektion
4
Hofmann Herbert
AUT
1560
Sk Hernals Wien
5
Roesner Kurt
AUT
1557
Ba-Ca Ag Wien
6
Schmied Kurt
AUT
1549
Goldener Löwe Wien
7
Blassnig Reinhard
AUT
1546
Sk Wien-Auhof
8
Cotterill Daniel
ENG
1545
Sc Donaustadt Wien
9
Riss Johannes Dr.
AUT
1537
Elin Wien
10
Ruziczka Richard
AUT
1533
Schachklub Baden
11
Szajkovics Alexander
AUT
1532
Amateure/Simmering/Schwec
12
Schleif Andreas
AUT
1530
Sk Wien-Auhof
13
Polley Werner
AUT
1521
Sk Wien-Auhof
14
Hruza Gerhard
AUT
1519
Kaisermuehlen/Sandleiten
15
Hager Harald
AUT
1516
Team-Wien
16
Poeschl Markus
AUT
1512
Landesverband Wien
17
Salzer Tobias
AUT
1509
Sk Wien-Ottakring
18
Muik Josef Jun.
AUT
1503
Sk Stegersbach
19
Scherzer Heinrich
AUT
1502
Währing/Polyglott
20
Zikic Goran
AUT
1485
Team-Wien
21
Geppert Erwin
AUT
1479
Sz Favoriten/Wiener Linie
22
Tunka Johann
AUT
1459
Wr. Schachschule/Wombat/W
23
Fostel Guenter Dr.
AUT
1458
Datatechn.eichgr.-Pressb.
24
Prochaska Johann
AUT
1431
Team-Wien
25
Schlösser Willy
GER
1419
Data Technology - Wien
26
Jung Konstantin
AUT
1384
Sc Donaustadt Wien
27
Zobel Walter
AUT
1358
Sk Wien-Auhof
28
Veitsch Norbert
AUT
1350
Sc Donaustadt Wien
29
Zampach Peter Mag.
AUT
1349
Team-Wien
30
Strafinger Elisabeth
AUT
1339
Währing/Polyglott
31
Schwarzer Juergen
AUT
1332
Sz Favoriten/Wiener Linie
32
Liedlbauer Thomas
AUT
1305
Sk Wien-Auhof
33
Fritz Robert
AUT
1276
Sk Wien-Auhof
34
Salihovic Izet
AUT
1272
Wien-Floridsdorf
35
Pumpler Walter
AUT
1254
Sz Favoriten/Wiener Linie
36
Riss Alexander
AUT
1254
37
Hopf Gerhard
AUT
1241
Währing/Polyglott
38
Kolar Hans
AUT
1229
Ibm Wien
39
Tombor Lukas
AUT
1202
Sc Donaustadt Wien
40
Abdraimov Tagajbek Dr.
KYR
0
Psv/Post Klagenfurt
41
Gstach Jakob
AUT
0
42
Liu Yongde
AUT
0
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use