Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

RC SPORT OPEN 2007

Last update 17.08.2007 13:38:56, Creator/Last Upload: hr. otto gutdeutsch

Starting rank

No.NameFEDRtgClub/City
1GMStocek JiriCZE2572Tj Ostrov
2GMBobras PiotrPOL2558
3GMCvek RobertCZE25481. Novoborsky Sk
4GMVotava JanCZE2547RC Sport Pardubice
5GMHaba PetrCZE25261. Novoborsky Sk
6IMBernasek JanCZE2517RC Sport Pardubice
7GMSergeev VladimirUKR2488Tj Zikuda Turnov
8GMHeberla BartlomiejPOL2484RC Sport Pardubice
9IMSimacek PavelCZE24811. Novoborsky Sk
10GMManik MikulasSVK2457
11IMPetr MartinCZE2453RC Sport Pardubice
12IMKulhanek TomasCZE24281. Novoborsky Sk
13IMStryjecki MarekPOL2416
14Plischki SebastianGER2397
15IMHagarova ZuzanaSVK2389
16IMKireev AlekseiRUS2380
17FMTikkanen HansSWE2365
18FMSpirin OlegRUS2356
19FMRojicek VojtechCZE2354Beskydska Sachova Skola O
20Priborsky IvoCZE2339Sokol Plzen 1
21IMWeinzettl ErnstAUT2328
22FMKrejci JanCZE2315Tatran Litovel
23FMCerveny MartinCZE2304Sk Duras Bvk
24Cerveny PetrCZE2295Sk Duras Bvk
25Tuma JiriCZE2292Tj So A Ddm Chrudim
26Sabol MarianCZE2285Sk Vysoke Myto
27FMVojta TomasCZE2283Tj Spartak Vlasim
28FMMolnar PeterSVK2278
29Hrabusa MatejSVK2277
30Vymazal BronislavCZE2273Sachovy Klub Lokomotiva B
31Vrana JanCZE22711. Novoborsky Sk
32Grandelius NilsSWE2271
33Smith AxelSWE2271
34Folk PetrCZE2257Sokol Plzen 1
35Pacher MilanSVK2255
36WIMNemcova KaterinaCZE2245Sk Oaza Praha
37Tikovsky AlexandrCZE2228Sk 64 Brno
38Nilsson SebastianSWE2227
39Novotny MichalCZE22192222 Sk Polabiny
40Valenta VitCZE2213Loko Zabreh
41Pecha TomasCZE2204Beskydska Sachova Skola O
42Cerny KarelCZE2204Tj Jablonne Nad Orlici
43Folkova MartinaCZE2195Sokol Plzen 1
44FMBylino OlegUKR2193
45FMMojzis JaroslavCZE21902222 Sk Polabiny
46Mlynek PetrCZE2185Sk Duras Bvk
47Kuchynka LukasCZE2180Sk Hustopece
48Kociscak JiriCZE2180Beskydska Sachova Skola O
49WIMCedikova KaterinaCZE2178Sk Sokol Klatovy
50Herejk PetrCZE2178Sk Line
51Toman JaroslavCZE2168Tj Slavoj Strojplast Tach
52Havlikova KristynaCZE2164Sk Sokol Klatovy
53Chladek VaclavCZE2157Sk Garde Lipovec
54FMJacko VladimirSVK2154
55Kolovratnik MilosCZE2140Sachova Skola Panda Rychn
56Hodova LucieCZE2129Sk Line
57Pospisil EvzenCZE2127Tj Tourist Biomedica Rica
58Holasek PavelCZE2113Tj Jiskra Usti Nad Orlici
59Zeman ArnostCZE2108Tj Stefanydes Policka
60Ptacek LubosCZE2094Sk Vysoke Myto
61Pagerka MartinSVK2094
62Urban ZdenekCZE2092Sk Ad Jicin
63Jinova LucieCZE20891. Novoborsky Sk
64Laksman EfraimSWE2083
65Mazur StefanSVK2070
66Mojzis MartinCZE20612222 Sk Polabiny
67Kylar PavelCZE2061Tj Jiskra Usti Nad Orlici
68Vlasak LukasCZE2059Tj Spartak Chodov
69Trojan LubosCZE20592222 Sk Polabiny
70Pecinka MartinCZE2059Tj Jiskra Usti Nad Orlici
71Borek PavelCZE2055Tj Lokomotiva Ceska Trebo
72Kalousek VladimirCZE2045Tj Jiskra Usti Nad Orlici
73Valickova MartinaCZE2032Tz Trinec
74Frisk EllinorSWE2032
75Olsarova KarolinaCZE2019Sk Slavia Orlova
76Novosadova KristynaCZE2014Beskydska Sachova Skola O
77Diviak RastislavSVK2014
78Sirota SergejCZE20091. Novoborsky Sk
79Majerik VladimirCZE2005Sk Union Louny
80Straka Josef JrSVK2004
81Mareckova MartinaCZE2003Sachova Skola Panda Rychn
82Silar LadislavCZE2000Tj Lanskroun
83Hajek JaroslavCZE1997Tj Sokol Zajecice
84Olsarova TerezaCZE1983Sk Slavia Orlova
85Dospisil PatrikCZE1975Tj Stefanydes Policka
86Kotyza BohumilCZE1974Tj Spartak Rychnov Nad Kn
87Rabatin JakubCZE1969Beskydska Sachova Skola O
88Kulistak MilanCZE1949Tj Roznov P/R
89Bednar MarcelCZE1934Tj Jablonne Nad Orlici
90Brazda AntoninCZE1911Sk Union Louny
91Pavelkova MichaelaCZE1905Beskydska Sachova Skola O
92Svoboda KarelCZE1893Sachovy Klub Lokomotiva B
93Kovac AndrejSVK1890
94Padysak TomasSVK1886
95Kracik TomasCZE1885Sk Ddm Trebechovice Pod O
96Motycakova MonikaSVK1852
97Milfort VaclavCZE1850Loko Zabreh
98Langner JakubCZE1843Beskydska Sachova Skola O
99Pavelek TomasCZE1840Beskydska Sachova Skola O
100Strakos TomasCZE1838Tj Praga Praha
101Benak JaroslavCZE1836Sk Sklo-Bohemia Svetla N.
102Svoboda AdamSVK1823
103Simek ZdenekCZE1820Tj Lokomotiva Ceska Trebo
104Kapoun MilanCZE1806Tj Jiskra Litomysl
105Trmac RadekCZE1803Sk Duras Bvk
106Kozel JanCZE1798Beskydska Sachova Skola O
107Palla RostislavCZE1793Tj Spartak Rychnov Nad Kn
108Vorel BohuslavCZE17722222 Sk Polabiny
109Langnerova KarolinaCZE1759Beskydska Sachova Skola O
110Chabada TomasSVK1743
111Petras Marian SSVK1714
112Petras Marian ml.SVK1696
113Turkova KarolinaSVK1689
114Sebo ViktorSVK1655
115Jacko-Jun VladimirSVK1639
116Michalko PeterSVK1605
117Persson AndersSWE2030RC Sport Pardubice
118Mares Petr st.CZE1975Tj Jiskra Usti Nad Orlici
119Rehak JiriCZE1847Tj Spartak Oez Letohrad
120Krmencik RomanCZE1785Sk Rapid Pardubice
121Kouba PetrCZE1783Sk Holcim Prachovice
122Zeleny DaliborCZE1740Tj Lokomotiva Ceska Trebo
123Mares Petr ml.CZE1737Tj Jiskra Usti Nad Orlici
124Bainhofner JiriCZE1702Sk Praha-Smichov
125Gregor PavelCZE1684Tj Lokomotiva Ceska Trebo
126Taslar KarelCZE1655Tj Jiskra Usti Nad Orlici
127Sabolova GabrielaCZE1621Sk Vysoke Myto
128Marek MichalCZE1603Tj Lanskroun
129Kozel JiriCZE1600Beskydska Sachova Skola O
130Mojzisek MarekCZE1600Beskydska Sachova Skola O
131Mares JanCZE1569Tj Jiskra Usti Nad Orlici
132Vlasak MarcelCZE1568Tj Spartak Chodov
133Svoboda MatejCZE1564Beskydska Sachova Skola O
134Lorenc DavidCZE1535Sk Line
135Pospisil MartinCZE1534Tj Tourist Biomedica Rica
136Rosenbaumova EvaCZE1427Tj Lokomotiva Zdice
137Walek PavelCZE1383Beskydska Sachova Skola O
138Kuchynkova LucieCZE1371Sk Hustopece
139Mackova VeronikaCZE0Sk Praha-Smichov
140Stulik JiriCZE0So Ddm Hlinsko