Logged on: Gast
Servertime 10.05.2024 00:33:00
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Třetí sobota - květen
Last update 20.05.2012 11:30:58, Creator/Last Upload: Chess Federation of the Czech Republic
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
Club/City
1
IM
Vyskočil Neklan
CZE
2329
ŠK Duras BVK
2
FM
Holemář David
CZE
2273
ŠK Bystrc Oilers
3
Urbanec Ladislav
CZE
2273
nereg.
4
Šnorek Milan
CZE
2158
ŠK AD Jičín
5
Novosadová Kristýna
CZE
2153
Beskydská šachová škola
6
Mlénský Dalibor
CZE
2146
ŠK Hustopeče
7
Tsenov Tsvetoslav
BUL
2142
nereg.
8
Kredl Karel
CZE
2123
Spartak Adamov
9
Uhmann st. Jan
CZE
2118
ŠK Hustopeče
10
Marek Jiří
CZE
2115
TJ Podlužan Prušánky
11
Kratochvíl Milan
CZE
2074
ŠK Lokomotiva Brno
12
Dvořák Adam
CZE
2019
ŠK Lokomotiva Brno
13
Uhmann ml. Jan
CZE
2016
ŠK Lokomotiva Brno
14
Šípek Michal
CZE
2007
ŠK Lokomotiva Brno
15
Meduna Eduard
CZE
1995
ŠK Lokomotiva Brno
16
Šrámek Josef
CZE
1992
Moravská Slavia Brno
17
Kalendovský Jan
CZE
1991
ŠK Lokomotiva Brno
18
Zeman Arnošt
CZE
1959
ŠK Lokomotiva Brno
19
Zemánek Jan
CZE
1932
Jevíčko
20
Binder Jaroslav
CZE
1896
ŠK 64 Brno
21
Havel František
CZE
1896
ŠK Svitavy
22
Kuchařík Jan
CZE
1881
Moravská Slavia Brno
23
Martišek Karel
CZE
1848
ŠK Lokomotiva Brno
24
Papáček Miloš
CZE
1821
TJ Spartak OEZ Letohrad
25
Zikan Karel
CZE
1815
ŠK Lokomotiva Brno
26
Kučera Petr
CZE
1759
ŠK Bystrc Oilers
27
Doškař Miloslav
CZE
1753
ŠK Lokomotiva Brno
28
Češek Liboslav
CZE
1740
ŠK Lokomotiva Brno
29
Effenberger Adam
CZE
1737
ŠK Lokomotiva Brno
30
Šaršon Otakar
CZE
1730
ŠK Lokomotiva Brno
31
Šaršon Ondřej
CZE
1729
ŠK Lokomotiva Brno
32
Řehůřek Jiří
CZE
1717
ŠK Bystrc Oilers
33
Hladký Milan
CZE
1704
ŠK Lokomotiva Brno
34
Eichler Břetislav
CZE
1702
ŠK Lokomotiva Brno
35
Havlát Stanislav
CZE
1688
Moravská Slavia Brno
36
Glacner Karel
CZE
1679
ŠK Bystrc Oilers
37
Baťa Jiří
CZE
1635
ŠK Lokomotiva Brno
38
Zámečník Ondřej
CZE
1613
ŠK Lokomotiva Brno
39
Hála Pavel
CZE
1571
ŠK Lokomotiva Brno
40
Kejduš Radomír
CZE
1552
Moravská Slavia Brno
41
Kandalec Štefan
CZE
1544
ŠK Lokomotiva Brno
42
Slepov Kyryl
CZE
1544
VSK Universita Brno
43
Polák Zdeněk
CZE
1518
ŠK Lokomotiva Brno
44
Tancerová Marie
CZE
1367
ŠK Lokomotiva Brno
45
Lorencová Jitka
CZE
1316
TJ Spartak OEZ Letohrad
46
Charalambidis Pavlos
CZE
1000
nereg.
47
Ivanov Alexandr
CZE
1000
ŠK Duras BVK
48
Ivanov Michal
CZE
1000
ŠK Lokomotiva Brno
49
Ivanova Marina
CZE
1000
nereg.
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use