Registration: https://forms.gle/NLPJEyGK42gxU3xz8

Rudaga - Kaissa 2022: Tournament A (rapid)

Organizer(s)Educational Organization "Rudaga Plus"
FederationLatvia ( LAT )
Tournament directorTesteleca, Inese 11621427
Chief ArbiterIA Kalnins, Toms 11604069
ArbiterNA Matisone, Diana 11606991; NA Ter-Avetisjana, Agapi 11619473
Time control (Rapid)Rapid: 15 minutes for game with 10 seconds increment from move 1
LocationBulduru prospekts 64/68, Jurmala, Hotel Lielupe
Number of rounds7
Tournament typeSwiss-System
Rating calculationRating international
Date2022/07/09 to 2022/07/10
Rating-Ø1208
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 25.06.2022 21:01:40, Creator/Last Upload: savieniba

Tournament selectionRapid, Blitz, III sporta klases, IV sporta klases, Iesācēji, Pirmsskolēni, ELO 1800+, ELO below 1800, II sporta klases
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details, no flags
Overview for teamENG, FID, LAT, UKR
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgsexTyp
1
Milovs Daniels11623187LAT1845U21
2
Springis Jevgenijs11610506LAT1844U16
3
Tabors Emils11608854LAT1718U16
4
Aminovs Maksims11610425LAT1666U18
5
Beniosev Daniel11632674LAT1521U10
6
Kalinin Oleg11631856LAT1458U10
7
Kakurin Artem55672612FID1420U10
8
Gaidis Edvards11624086LAT1335U12
9
Tarvids Roberts11623365LAT1314U20
10
Lazars Krisjanis11635452LAT1301U10
11
Strekalovs Ernests11633174LAT1265U10
12
Hops Roberts11628790LAT1263U14
13
Merzlovs Timurs11624710LAT1236U12
14
Labecka Maria11619570LAT1232wU12
15
Silins Miks11630981LAT1226U12
16
Lescenko Maksims11629290LAT1209U12
17
Shomin Dmytro34119531UKR1188U10
18
Vorobjovs Nils11629924LAT1188U12
19
Vilskersts Ernests11633182LAT1187U10
20
Guminskaya Daria11623802LAT1156wU12
21
Tolpigins Aleksandrs11633840LAT1148U10
22
Bermans Davids11629339LAT1137U20
23
Fridmans Boriss11630990LAT1126U10
24
Teremranova Sofija11632194LAT1126wU10
25
Treimanis Ernests11626470LAT1122U14
26
Luksevics Aksels11635134LAT1120U10
27
Dorofejevs Demids11624906LAT1090U12
28
Misins Artemijs11629592LAT1082U21
29
Pogrebnojs Damirs11620587LAT1078U12
30
Vascinska Alina11626402LAT1054wU12
31
Varhotovs Vladimirs11633786LAT1050U12
32
Treibusa Viktorija11615745LAT1026wU14
33
Azevs Aleksandrs11629932LAT1005U14
34
Abols Ernests11633131LAT0U10
35
Guminskiy Gregory11632461LAT0U08
36
Gurevich Alexandra497037ENG0wU12
37
Lakstigala Laura11636670LAT0wU08
38
Lakstigala Marta11636661LAT0wU10
39
Leonovs Nikolas11634430LAT0U10
40
Maizenbergs Levs11634146LAT0U08
41
Martinovs Luka11633778LAT0U08
42
Savins Semjons11633212LAT0U10
Advertisement
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 21.06.2022 14:14
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use