Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 14:27:33
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
European Women On-line Chess Club Cup 2020 - Final
Last update 22.12.2020 18:47:18, Creator: tomekdelega,Last Upload: Izmir TCF
Alphabetical list all groups
No.
Name
FideID
Rtg
FED
Name
1
WIM
Acevedo Mendez Lisseth
6502938
1845
ISL
Group B
2
Aciu Malina-Andreea
1240323
2091
ROU
Group E
3
Aflalo Sophie
656887
2156
FRA
Group A
4
Aflalo Sophie
656887
2156
FRA
Final
5
WFM
Afraoui Anaelle
20654383
2106
FRA
Final
6
WFM
Afraoui Anaelle
20654383
2106
FRA
Group E
7
IM
Ambartsumova Karina
4166299
2382
RUS
Group E
8
IM
Ambartsumova Karina
4166299
2382
RUS
Final
9
Anacoglu Cisel
34573631
1924
TUR
Group A
10
WFM
Andric Jelena
919853
2056
SWE
Group E
11
WIM
Antolak Julia
1159569
2307
POL
Group B
12
WIM
Antolak Julia
1159569
2307
POL
Final
13
IM
Arabidze Meri
13604040
2437
GEO
Final
14
IM
Arabidze Meri
13604040
2437
GEO
Group E
15
GM
Arakhamia-Grant Ketevan
13600168
2380
SCO
Group B
16
IM
Atalik Ekaterina
4130189
2430
TUR
Group E
17
WFM
Avdeeva Veronika
4180836
2116
RUS
Group B
18
FM
Avramidou Anastasia
4239873
2238
GRE
Group A
19
WCM
Aydin Gulenay
34557431
1975
TUR
Group A
20
WGM
Babiy Olga
14117258
2287
UKR
Group C
21
IM
Badelka Olga
13509926
2440
BLR
Final
22
IM
Badelka Olga
13509926
2440
BLR
Group C
23
WGM
Balajayeva Khanim
13406396
2376
AZE
Group D
24
WGM
Balajayeva Khanim
13406396
2376
AZE
Final
25
WGM
Belenkaya Dina
24142654
2293
RUS
Group C
26
WIM
Benmesbah Natacha
642002
2223
FRA
Final
27
WIM
Benmesbah Natacha
642002
2223
FRA
Group E
28
FM
Berdnyk Mariia
14137054
2319
UKR
Group A
29
WCM
Berezovska Svetlana
5400740
1793
MNC
Group D
30
Berezovsky Fiorina
5400651
1665
MNC
Group D
31
IM
Bodnaruk Anastasia
4181751
2423
RUS
Group D
32
IM
Bodnaruk Anastasia
4181751
2423
RUS
Final
33
WFM
Broly Mathilde
20682794
2150
FRA
Group C
34
IM
Brunello Marina
822590
2367
ITA
Group A
35
Bucur Denisa-Andreea
1238019
2063
ROU
Group E
36
IM
Buksa Nataliya
14123622
2413
UKR
Group B
37
IM
Buksa Nataliya
14123622
2413
UKR
Final
38
WFM
Cherkasova Marina
4154533
2061
RUS
Group A
39
WFM
Ciolacu Alessia-Mihaela
1252640
2052
ROU
Group E
40
IM
Ciuksyte Dagne
12800619
2294
ENG
Group D
41
WGM
Corke Anya S
6000347
2255
ENG
Group D
42
WGM
Cosma Elena-Luminita
1201590
2311
ROU
Group E
43
GM
Cramling Pia
1700030
2459
SWE
Group A
44
GM
Cramling Pia
1700030
2459
SWE
Final
45
FM
Cvitan Ena
14534215
2263
CRO
Group A
46
WGM
Dauletova Gulmira
13702971
2319
KAZ
Group A
47
WGM
Dauletova Gulmira
13702971
2319
KAZ
Final
48
IM
Daulyte-Cornette Deimante
12802859
2400
LTU
Final
49
IM
Daulyte-Cornette Deimante
12802859
2400
LTU
Group E
50
Davidsdottir Nansy
2309491
1895
ISL
Group B
51
WIM
De Seroux Camille
1305620
2137
SUI
Group C
52
IM
Derakhshani Dorsa
12500330
2270
USA
Group B
53
Dereka Konstantina
25837435
1591
GRE
Group A
54
Dinoni Attali Myriam
5400996
1129
MNC
Group D
55
WIM
Djukic Sandra
931390
2137
SRB
Group E
56
Donghvani Nia
13614649
1985
GEO
Group D
57
WGM
Dordzhieva Dinara
24157570
2334
RUS
Group C
58
WGM
Dordzhieva Dinara
24157570
2334
RUS
Final
59
WGM
Dornbusch Tatiana
14107449
2249
MNC
Group B
60
WIM
Dragomirescu Angela
1209914
2233
ROU
Group E
61
Drevensek Doroteja
14635283
1385
SLO
Group C
62
WIM
Dubois Martine
601926
1780
MNC
Group B
63
Dubovyk Anastasiia
14167980
1971
UKR
Group D
64
WFM
Duran Esma Doga
6390196
1938
TUR
Group E
65
GM
Dzagnidze Nana
13601903
2524
GEO
Group A
66
GM
Dzagnidze Nana
13601903
2524
GEO
Final
67
Esadze Tamari
13611186
1889
GEO
Group D
68
WGM
Fataliyeva Ulviyya
13403052
2301
AZE
Group D
69
WGM
Fataliyeva Ulviyya
13403052
2301
AZE
Final
70
WFM
Fink-Nunn Petra
405809
1966
ENG
Group D
71
Finnbogadottir Tinna Kristin
2300214
1843
ISL
Group B
72
WGM
Fuchs Judith
24605611
2216
GER
Group E
73
IM
Gaponenko Inna
14101181
2390
UKR
Group A
74
WGM
Gara Ticia
717444
2383
HUN
Final
75
IM
Gara Anita
709751
2350
HUN
Final
76
WGM
Gara Ticia
717444
2383
HUN
Group C
77
IM
Gara Anita
709751
2350
HUN
Group C
78
WGM
Girya Olga
4195752
2464
RUS
Group C
79
WGM
Girya Olga
4195752
2464
RUS
Final
80
WCM
Gjergji Rozana
4700147
1942
ALB
Group E
81
Golsta Madara
11607386
1967
LAT
Group E
82
Golsta Ramona
11607394
1704
LAT
Group E
83
GM
Goryachkina Aleksandra
4147103
2593
RUS
Final
84
GM
Goryachkina Aleksandra
4147103
2593
RUS
Group A
85
Graham Cassie M
432644
1972
ENG
Group E
86
WFM
Grapsa Georgia
4206436
1950
GRE
Group A
87
WIM
Gretarsdottir Lilja
2301385
1984
ISL
Group C
88
WFM
Grigoryan Meri
13300571
2044
ENG
Group D
89
WIM
Gueci Tea
872342
2204
ITA
Group A
90
IM
Guichard Pauline
639370
2415
FRA
Group C
91
GM
Gunina Valentina
4167570
2451
RUS
Final
92
GM
Gunina Valentina
4167570
2451
RUS
Group D
93
WGM
Hakimifard Ghazal
12506540
2265
SUI
Group C
94
Hauksdottir Hrund
2302608
1819
ISL
Group B
95
WFM
Head Louise
424773
2090
ENG
Group C
96
Heinatz Maria
1312073
1941
SUI
Group C
97
WGM
Heinemann Josefine
12900460
2302
GER
Group D
98
Helgadottir Sigridur Bjorg
2303701
1641
ISL
Group B
99
Heric Meta
14640848
1318
SLO
Group C
100
GM
Hoang Thanh Trang
12400149
2404
HUN
Final
101
GM
Hoang Thanh Trang
12400149
2404
HUN
Group C
102
Hoare Amy B
418366
2016
ENG
Group B
103
IM
Houska Jovanka
405094
2381
ENG
Group C
104
Hrebenshchykova Yelyzaveta
14159899
2083
UKR
Group A
105
Hrenic Misa
14605082
2020
SLO
Group C
106
WIM
Hrescak Ivana
14613441
2212
SLO
Group D
107
WCM
Hryzlova Sofiia
14174669
2064
UKR
Group A
108
WCM
Ince Safiye Oyku
6391222
1995
TUR
Group E
109
WGM
Ionica Iulia-Ionela
1205480
2170
ROU
Group B
110
Jaufarally Nadia
443727
1905
ENG
Group C
111
IM
Javakhishvili Lela
13601458
2473
GEO
Group E
112
IM
Javakhishvili Lela
13601458
2473
GEO
Final
113
Johannsdottir Johanna Bjorg
2303108
1935
ISL
Group C
114
WCM
Jose Polanco Kenia
6401074
1828
MNC
Group D
115
WIM
Juhasz Barbara
743585
2211
HUN
Group A
116
FM
Kalaiyalahan Akshaya
422894
2149
ENG
Group C
117
IM
Kashlinskaya Alina
4198026
2494
RUS
Group E
118
IM
Kashlinskaya Alina
4198026
2494
RUS
Final
119
IM
Khademalsharieh Sarasadat
12512214
2494
IRI
Final
120
IM
Khademalsharieh Sarasadat
12512214
2494
IRI
Group E
121
WFM
Kochukova Anna
24173932
2106
RUS
Group B
122
Kocyigit Buse Naz
6380840
2024
TUR
Group A
123
Kordzadze Nino
13603817
2015
AUT
Group D
124
WFM
Koridze Lile
13612514
2016
GEO
Group D
125
GM
Kosteniuk Alexandra
4128125
2471
RUS
Group E
126
GM
Kosteniuk Alexandra
4128125
2471
RUS
Final
127
WGM
Kovanova Baira
4164083
2328
RUS
Final
128
WGM
Kovanova Baira
4164083
2328
RUS
Group C
129
Kristinardottir Elsa Maria
2300370
1837
ISL
Group C
130
WIM
Kubicka Anna
1152254
2256
POL
Final
131
WIM
Kubicka Anna
1152254
2256
POL
Group B
132
IM
Kulon Klaudia
1131044
2347
POL
Group B
133
IM
Kulon Klaudia
1131044
2347
POL
Final
134
Kurapova Olga
1332562
1927
SUI
Group C
135
IM
Lazarne Vajda Szidonia
723894
2345
HUN
Final
136
IM
Lazarne Vajda Szidonia
723894
2345
HUN
Group C
137
WGM
Leconte Maria
618446
2232
FRA
Group B
138
WCM
Levacic Melissa
633747
1951
MNC
Group B
139
WCM
Lomaia Diana
13612476
1946
GEO
Group D
140
WGM
Maisuradze Nino
13601717
2214
FRA
Group D
141
WGM
Maltsevskaya Aleksandra
24174041
2311
RUS
Group D
142
WGM
Maltsevskaya Aleksandra
24174041
2311
RUS
Final
143
WGM
Mamedjarova Turkan
13402005
2309
AZE
Final
144
WGM
Mamedjarova Turkan
13402005
2309
AZE
Group D
145
IM
Mammadova Gulnar
13403508
2382
AZE
Group D
146
IM
Mammadova Gulnar
13403508
2382
AZE
Final
147
IM
Mammadzada Gunay
13403729
2443
AZE
Final
148
IM
Mammadzada Gunay
13403729
2443
AZE
Group D
149
Manko Mariya
14199220
1859
UKR
Group A
150
Manova Ivana
15003590
1752
MKD
Group E
Show complete list
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use