2020年上海市第三届市民运动会智力运动会(五棋大联赛预赛)暨2020年上海市中小学生国际象棋锦标赛 小学男子甲组

Last update 18.10.2020 08:49:46, Creator/Last Upload: ccchess

Parameters Show tournament details, Link with tournament calendar
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 7 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7/7 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameClub/City
1陆尧愚园路第一小学
2陈柳易江苏路第五小学
3丁传峻静教院附校
4徐浩之扬波外国语小学
5刘泽昊童园小学
6祁子英吉威海路第三小学(团体)
7解雨泽威海路第三小学(团体)
8赵钦扬威海路第三小学(团体)
9陈天一上外静小
10秦崧博静教院小学部
11李博言民办彭浦实验小学
12林维佳上海棋院实验小学(团体)
13王偲涵上海棋院实验小学(团体)
14黄章博上海棋院实验小学(团体)
15杭青寅上海棋院实验小学
16杨寅涛上海棋院实验小学
17朱泉臻上海棋院实验小学
18李树镗上海棋院实验小学
19曹云上海棋院实验小学
20陆煦芃上海棋院实验小学
21张晨栋杨浦齐齐哈尔路一小
22夏卓恺复旦二附校(团体)
23王铭泽复旦二附校(团体)
24汤乐天复旦二附校(团体)
25阮子翔上海法国学校lfs
26郁允执上海师范大学附属卢湾实验小学
27薛宇阳上海市黄浦区卢湾二中心小学
28傅哲佑上海师范专科学校附属小学
29宁杨潇弘文学校
30周添舟奉贤区实验小学
31徐琳潇平利路一小
32朱秋翰上海市江宁学校(团体)
33寿宇宸上海市江宁学校(团体)
34江睿言上海市江宁学校(团体)
35黄俊量上海市江宁学校
36李健坤上海市江宁学校
37徐澍劼上海市江宁学校
38陶彦诚上海市江宁学校
39矫泽洋上海市江宁学校
40潘子晨上海市江宁学校
41刘昊桐上海市江宁学校
42李杺岭上海市江宁学校
43刘品越华师大附小
44殷思远上海市文达学校
45陈怀谷武宁路小学(团体)
46马应牧武宁路小学(团体)
47黄浩乾武宁路小学(团体)
48宋德霖武宁路小学
49王智诚武宁路小学
50司马泽承上海金洲小学
51杨韩嘉瑞上海外国语大学松江外国语学校
52封胤晨上海师范大学附属外国语小学
53胡候晨松江区实验小学
54陈王轩松江区实验小学
55李珺霖松江区实验小学
56王子淇尚德实验学校
57盛怀煦华林小学(团体)
58朱昱颉华林小学(团体)
59杨震华林小学(团体)
60杨拓洋泾菊园学校(团体)
61陈致远洋泾菊园学校(团体)
62唐文哲洋泾菊园学校(团体)
63周嘉琦上海市浦东新区民办惠立学校
64沈于凯上海惠灵顿国际学校
65郑寒锐张江高科实验小学
66徐瑞旻上海市建青实验学校小学部
67梁海宁进才实验小学
68黄瑞轩崂山小学
69陆昱诚浦东金茂小学
70钟涛宇浦东金茂小学
71张 萌六师附小
72于舒同上南五村小学
73杨明泽万科实验
74陈睿泽建青实验学校
75汤梓跃上海尚德实验学校
76张益闻红旗小学
77张颢薰虹口区广灵路小学
78李冠霖虹口区民办四中心实验小学
79沈复言虹口区祥德路小学
80壮霖筠广灵路小学
81王继焱虹口区曲阳四小(团体)
82张颀望虹口区曲阳四小(团体)
83孔彦杰虹口区曲阳四小(团体)
84陈奕涵虹口六中心
85吴崇赫日晖新村小学
86刘天勤逸夫小学
87甘镇瑄逸夫小学
88翁杨欢逸夫小学(团体)
89金誉宸逸夫小学(团体)
90陈锦玉逸夫小学(团体)
91林青实高安路一小
92江昊辰高安路一小
93许茗涵逸夫小学
94杨涵骁交大附小
95谭昊龙南小学
96郑智恒上师大一附小
97瞿琪承爱菊小学
98陈宥廷爱菊
99杨嘉睿盛大花园小学
100周晋轩上海师范大学康城实验学校
101刘国瑜闵行区罗阳小学(团体)
102金永晟闵行区罗阳小学(团体)
103刘承基闵行区罗阳小学(团体)
104段重旭闵行区罗阳小学
105邢朔闵行区罗阳小学
106林俊彦上海星河湾双语学校
107李诺上海市民办协和双语尚音学校(团体)
108王子桐上海市民办协和双语尚音学校(团体)
109周睿泽上海市民办协和双语尚音学校(团体)
110徐思楷华东师大二附中紫竹双语学校(团体)
111陈肇泽华东师大二附中紫竹双语学校(团体)
112王泽瑜华东师大二附中紫竹双语学校(团体)
113陈君豪闵行区莘庄镇小学(团体)
114王巍淞闵行区莘庄镇小学(团体)
115严启珲闵行区莘庄镇小学(团体)
116曹张文庭莘庄镇小学
117张弘毅(退赛)华东师大二附中紫竹双语学校
118于浩然华东师大二附中紫竹双语学校
119王子予华东师大二附中紫竹双语学校
120戴楚浩华东师大二附中紫竹双语学校
121沈乐行(退赛)华东师大二附中紫竹双语学校
122程舒扬(退赛)华东师大二附中紫竹双语学校
123陈橹六(退赛)华东师大二附中紫竹双语学校
124张辛卯(退赛)华东师大二附中紫竹双语学校
125刘泽楷(退赛)华东师大二附中紫竹双语学校
126周毓栩美高双语
127何嘉泽龙柏一小
128沈丰频上海市宝山区广育小学(团体)
129郑博文上海市宝山区广育小学(团体)
130姚王哲上海市宝山区广育小学(团体)
131陈耀鑫上海市民办锦秋学校(团体)
132蔡明毅上海市民办锦秋学校(团体)
133黄楷哲上海市民办锦秋学校(团体)
134蔡天铭宝山区同泰路小学(团体)
135王悠阳宝山区同泰路小学(团体)
136王君昊宝山区同泰路小学(团体)
137郑致毅和衷小学
138江新哲(改组)宝山实验小学
139张昊泽宝山区第三中心小学
140袁正泽民办桃李园实验学校
141高梓轩普通小学
142苏增霖实验小学
143陈聿钧中芯国际
144陈韵儒师专附小
145高砾恩古漪
146唐恩琪
147张清宇
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 20.10.2020 09:16
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use