EUROPEAN ONLINE YOUTH CHESS CHAMPIONSHIP 2020 Open 18

Arrangør (er)The European Chess Union
FederationEuropean Chess-Union ( ECX )
TurneringsansvarligIM IO Pisk, Petr 304689
Chef Skak DommerIA Biagioli, Marco 841285
Assisterende Skak DommerIA Delega, Tomasz 1108000
ArbiterIA Bailleul, Geert 225185; IA Ciçek, Melih 6390030; IA Cimina, Andra 11602384; IA Dervieux, Dominique 654655; IA Deventer, Klaus 12900699; IA Karali, Panagiota 4264584; IA Khachatryan, Vahagn 13300598; IA Raetsky, Alexander 4103203
Tidskontrol25' + 5''
StedTornelo.com
Number of rounds9
Tournament typeSchweizer System
Rating beregning -
Dato2020/09/18 til 2020/09/20
Rating snit1995
Rundelægnings programSwiss-Manager af Heinz HerzogSwiss-Manager turneringsfil

Sidst opdateret 21.09.2020 11:28:28, Oprettet af/Sidste upload: biagioli

Turneringsvalg
O12, O14, O16, O18
G12, G14, G16, G18
LinksOfficiel hjemmeside for arrangøren, Link med turneringskalender
Parameter valg ingen turneringsdetaljer, ingen flag
Oversigt over holdALB, AND, ARM, AUT, AZE, BEL, BLR, CRO, CYP, CZE, DEN, ENG, EST, FIN, FRA, GEO, GER, GRE, IRL, ISL, JCI, LAT, LUX, MKD, MNC, MNE, NED, NOR, POL, ROU, RUS, SCO, SLO, SRB, SUI, SVK, SWE, TUR, UKR
Oversigt over holdT1, T2
ListsStart rangliste, Alfabetisk liste over spillere, Federation-, parti- og titel-statistik, Alfabetisk liste over alle spillere, Tidsskema
Slut placering efter 9 runder, Afsluttende placerings krydstabel 9, Start rangering krydstabel
Bræt parringerRu. 1, Ru. 2, Ru. 3, Ru. 4, Ru. 5, Ru. 6, Ru. 7, Ru. 8, Ru. 9/9 , ikke parret
Top fem spillere, Total statistik, medalje statistik
Excel og udskriftUdskriv liste, Eksporter til Excel (.xlsx), Exporter til PDF-fil

Spilleroversigt for DEN

DEN
SNrNavnRatFED123456789Pts.Rk.Gruppe
11Hald Falkesgaard Jeppe1974DEN1100100003,087O12
64Medhus Vitus Bondo1516DEN0110011015,045O12
84AIMChristensen John Christopher Hoj1340DEN½1100100½4,064O12
57Burgaard Kristian Gade1696DEN0½01000113,580O14
82Wahlgreen Noah1432DEN01000101½3,577O14
86Jarlskov Daniel Tuk Hartso1349DEN0001010103,088O14
52AIMKoch-Muller Oscar1948DEN1000½10103,582O16
55Liu Casper1927DEN0101001½14,559O16
72Meskenas Paulius1751DEN0100101014,071O16
20Easwaralingam Adesh2208DEN½0000½1114,063O18
67Kistrup Nicolai1731DEN001010½114,544O18
53Andries Leia1281DEN1001001104,062G12
72Wu Elin1180DEN0100½10002,591G12
87Bruntse Caroline Lindegaard0DEN000½½10103,086G12
42Heiberg Clara1514DEN1010101004,056G14
81Gronhoj Precious1154DEN0001000001,086G14
88Bruntse Kathrine Lindegaard0DEN010100½013,568G14
24Van Den Brink Nienke1811DEN1000101104,050G16
47Kongskov Andrea1608DEN000½101103,559G16
49Jacobsen Birgitte Brunsgaard1533DEN0001½00012,559G18
56Sorensen Signe Sofie Boss1385DEN0001½00012,561G18

Resultater i sidste runde for DEN

Ru.Br.Nr. NavnGrFEDRatPts. ResultatPts. NavnGrFEDRat Nr.
92964
Medhus Vitus Bondo DEN15164 1 - 04 Boeru Dragos-Matei ROU1666
42
93755
Lohia Sohum ENG1598 ½ - ½ AIMChristensen John Christopher Hoj DEN1340
84
93911
Hald Falkesgaard Jeppe DEN19743 0 - 13 Balint Peter AUT1503
67
92221
Jansone Melanija Luize LAT15024 1 - 04 Andries Leia DEN1281
53
93954
Sokolova Victoria CYP12693 1 - 03 Bruntse Caroline Lindegaard DEN0
87
94340
Bueckert Diana IRL1357 1 - 0 Wu Elin DEN1180
72
92442
Heiberg Clara DEN15144 0 - 14 Radej Pika SLO1148
83
93865
Ratama Sofie Kristine NOR1338 0 - 1 Bruntse Kathrine Lindegaard DEN0
88
94380
Lappi Aurora FIN11801 1 - 01 Gronhoj Precious DEN1154
81
92653
Sadekov Maksim EST17383 1 - 03 Jarlskov Daniel Tuk Hartso DEN1349
86
92857
Burgaard Kristian Gade DEN1696 1 - 0 Singh Yuvraj JCI1304
90
93982
Wahlgreen Noah DEN14323 ½ - ½3 Springis Jevgenijs LAT1940
27
93652
AIMKoch-Muller Oscar DEN1948 0 - 1 Tskipurishvili Daviti GEO1705
80
93755
Liu Casper DEN1927 1 - 0 Jordanov Mihail MKD1790
70
94185
Putar Leon IRL16763 0 - 13 Meskenas Paulius DEN1751
72
91841
Zhuang Yongzhe SUI16454 1 - 04 Van Den Brink Nienke DEN1811
24
92347
Kongskov Andrea DEN1608 0 - 14 Katter Katharina AUT1613
45
93053
CMDavid Bogdan-Emanuel ROU19093 0 - 1 Kistrup Nicolai DEN1731
67
93120
Easwaralingam Adesh DEN22083 1 - 03 Alcon Llosada Alex AND1656
69
93156
Sorensen Signe Sofie Boss DEN1385 1 - 02 Bojovic Neda MNE1202
64
93249
Jacobsen Birgitte Brunsgaard DEN1533 1 oversidder 

Spiller detaljer for DEN

Ru.SNrNavnRatFEDPts.Res.
Hald Falkesgaard Jeppe 1974 DEN Rp:1436 Pts. 3,0
164Medhus Vitus Bondo1516DEN5,0w 1
246Govoreanu Matei1640BEL4,5s 1
350Temirbekov Taimaz1608RUS5,5w 0
454Bourg Nicolas1548LUX5,0s 0
553Robertson Callum1601SCO3,5w 1
644Costa Leonardo1663GER5,5s 0
762Sundac Ivano1539CRO4,0w 0
875Ramaj Ergit1434ALB4,5s 0
967Balint Peter1503AUT4,0w 0
Medhus Vitus Bondo 1516 DEN Rp:1640 Pts. 5,0
111Hald Falkesgaard Jeppe1974DEN3,0s 0
299Samorukov Boris1185MNC2,0w 1
329Antoniou Rafail1758CYP5,0s 1
423Pashikyan Rudolf1790ARM5,5w 0
515Vingris Mikelis1919LAT5,5s 0
693Englisch Tobias1272AUT3,0w 1
722Scherler Julius1809SUI5,0w 1
818Turkmen Yusuf Cagan0TUR5,0s 0
942Boeru Dragos-Matei1666ROU4,0w 1
AIM Christensen John Christopher Hoj 1340 DEN Rp:1633 Pts. 4,0
131Tolmacevs Artjoms1738LAT4,0s ½
2-ikke parret- --- 1
3101Papaioannou Dimitrios1100GRE6,0w 1
413Von Mettenheim Johannes1945GER6,5w 0
525Baryschyk Sergey1782BLR5,0s 0
619Mattenberger Matthias1870SUI4,5w 1
730Venkatesan Kavin1739IRL4,5s 0
89Zienkiewicz Jan1988FRA4,5w 0
955Lohia Sohum1598ENG4,0s ½
Andries Leia 1281 DEN Rp:1297 Pts. 4,0
13Braeutigam Katerina1744GER5,5- 1K
226Bagas Ana1459SRB4,5s 0
38Abdinova Narmin1621AZE6,0w 0
480Blauhut Anna1089NOR4,5w 1
524Wartenberg Alissa1463GER5,0s 0
69Basova Yuliya1619UKR6,0w 0
771Peeters Yumi1186BEL4,0s 1
878Vukovic Andjela1134MNE3,0w 1
921Jansone Melanija Luize1502LAT5,0s 0
Wu Elin 1180 DEN Rp:1079 Pts. 2,5
122Mutlu Ezgi1484TUR5,0w 0
299Tang Alina0SCO2,0s 1
346Zovko Josipa1320CRO4,0w 0
438Huseynova Lala1374AZE5,0s 0
559Decraene Lotus1241BEL3,5w ½
691McCormick Polly0IRL3,0s 1
731Arzur Maia1427FRA5,0w 0
898Tandon Ashley0SCO4,5w 0
940Bueckert Diana1357IRL3,5s 0
Bruntse Caroline Lindegaard 0 DEN Rp:1092 Pts. 3,0
137Zagorac Lara1379CRO4,0s 0
256Seemann Pola1264POL4,5w 0
352Barteckova Valerie1289CZE3,5s 0
490Jonsdottir Katrin Maria0ISL3,0w ½
580Blauhut Anna1089NOR4,5s ½
697Smilevska Nade0MKD2,0w 1
757Mkrtchyan Anahit H.1263ARM4,0s 0
833Haasova Timea1403SVK3,0w 1
954Sokolova Victoria1269CYP4,0s 0
Heiberg Clara 1514 DEN Rp:1407 Pts. 4,0
186Gelders Flore1008BEL0,5w 1
211Ter-Avetisjana Agnesa Stepania1827LAT6,5s 0
374Helgadottir Idunn1268ISL3,5w 1
424Puia Alexia-Teodora1654ROU5,5s 0
585Lusheska Elena1086MKD3,0w 1
62WCMBashylina Luisa2005GER4,5w 0
761Dolakidze Mariam1382GEO5,0s 1
821Katter Marlene1668AUT5,0s 0
983Radej Pika1148SLO5,0w 0
Gronhoj Precious 1154 DEN Rp:974 Pts. 1,0
137Jovanovic Anja1546SRB4,5w 0
252Fizerova Lucie1413CZE4,0s 0
370Bache Miranda1303SWE2,5w 0
486Gelders Flore1008BEL0,5s 1
535Rozmanec Pia1565SLO4,0w 0
672Kozusnikova Daniela1278CZE3,0s 0
754Romanova Ela1409SVK3,5w 0
877Decraene Jade1222BEL3,0s 0
980Lappi Aurora1180FIN2,0s 0
Bruntse Kathrine Lindegaard 0 DEN Rp:1270 Pts. 3,5
144Spiridon Anisia1504ROU4,5s 0
2-ikke parret- --- 1
346WCMKapicakova Lucia1468SVK5,0w 0
478Ajradinoska Indzi1194MKD3,5s 1
539WCMGasimova Samra1523AZE5,0w 0
643Muradyan Anahit1504ARM4,5s 0
771Lazovic Emilija1293SRB4,0w ½
847Bangerter Daria1467SUI3,5w 0
965Ratama Sofie Kristine1338NOR2,5s 1
Burgaard Kristian Gade 1696 DEN Rp:1400 Pts. 3,5
18FMOhanyan Emin2171ARM6,5s 0
293Kosta Kelvin1223ALB3,0w ½
375Dutre Wonder1540BEL3,0s 0
469Freibergs Andrejs1626LAT5,0w 1
583Madhavan Sanjith1424SCO3,5s 0
673Verboven Wout1584BEL4,0w 0
794Skarphedinsson Ingvar Wu1218ISL3,0s 0
891Sideris Giorgos1229CYP1,0w 1
990Singh Yuvraj1304JCI2,5w 1
Wahlgreen Noah 1432 DEN Rp:1627 Pts. 3,5
132CMWernberg Hugo1866SWE6,0s 0
250CMAslanov Umid1754AZE5,0w 1
346AFZlatkov Anton1761MKD5,0s 0
444De Reese Elias1772BEL3,0w 0
537Yildiz Tunahan1818TUR4,5w 0
692Pavkovski Nikola1224MKD3,0s 1
772Vucenovic Damian1600CRO4,0w 0
866Sokolovskis Pavels1632LAT3,0s 1
927Springis Jevgenijs1940LAT3,5w ½
Jarlskov Daniel Tuk Hartso 1349 DEN Rp:1371 Pts. 3,0
136Nareks Matic1832SLO4,5s 0
256Yoon Jacob D1720ENG5,0w 0
344De Reese Elias1772BEL3,0s 0
497Sredanovic Matej1098MNE2,0w 1
571Kvikvinia Teimuraz1601GEO4,0s 0
695Lazojev Mark1202EST2,5w 1
777Jakovic Roko1499CRO4,0s 0
899Curovic Milan0MNE1,5w 1
953Sadekov Maksim1738EST4,0s 0
AIM Koch-Muller Oscar 1948 DEN Rp:1658 Pts. 3,5
1104Winkin Jos1177LUX2,0w 1
225CMCilek Bora2125TUR5,5s 0
319FMAngun Batu2162TUR5,5w 0
484Martinez Gamiz Marc1679AND3,0s 0
588Waligora Franciszek1628LUX2,0w ½
690Rikas Artur1567EST3,5s 1
760Ratnesan Ranesh1905ENG4,5w 0
883Ostlund Joar1691SWE3,5s 1
980Tskipurishvili Daviti1705GEO4,5w 0
Liu Casper 1927 DEN Rp:1882 Pts. 4,5
13IMGharibyan Mamikon2391ARM6,0w 0
294Popov Gennadios1523CYP2,5s 1
327Smykalo Severyn2109UKR4,5w 0
485Putar Leon1676IRL3,0s 1
57FMBethke Richard2332GER5,5w 0
680Tskipurishvili Daviti1705GEO4,5s 0
784Martinez Gamiz Marc1679AND3,0w 1
877Petrovic Aleksa1736SRB4,0s ½
970Jordanov Mihail1790MKD3,5w 1
Meskenas Paulius 1751 DEN Rp:1766 Pts. 4,0
120IMBaum Jonasz2149POL4,5s 0
2101Thorisson Benedikt1272ISL3,0w 1
336AGMNaumovich Yaroslav2040BLR5,0s 0
418FMSpyropoulos Nikolaos2167GRE5,0w 0
595Vanjare Aditya1493JCI3,0s 1
650Jurakic Lukas1957CRO5,0w 0
791Grec Jan Alexander1556SVK3,0s 1
848CMOchedzan Tymon1969POL4,5w 0
985Putar Leon1676IRL3,0s 1
Van Den Brink Nienke 1811 DEN Rp:1493 Pts. 4,0
162Ioannides Liu Lian1375CYP3,0s 1
23WFMNasyrova Ekaterina2047RUS6,0w 0
348Donghvani Nia1584GEO6,0s 0
456Kiousi Panagiota1500GRE4,5w 0
565Ostensson Julia1373SWE3,0s 1
664Karavitaki Evaggelia1374GRE5,5w 0
770Truskavetska Solomia1286SWE3,0s 1
843Vicze Zsofia1636AUT3,0w 1
941Zhuang Yongzhe1645SUI5,0s 0
Kongskov Andrea 1608 DEN Rp:1389 Pts. 3,5
19Hakobyan Astghik1922ARM6,5s 0
272Dereka Konstantina1271GRE3,5w 0
360Gelders Hanne1447BEL5,0s 0
468Kipluka Anna Krista1289LAT3,5w ½
559Stadlinger Lea1469AUT3,5s 1
650Pajek Tjasa1570SLO3,5w 0

Vis komplet liste