Logged on: Gast
Servertime 06.05.2024 04:00:58
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
I Saaremaa Chess Festival - Rapid Tournament
Last update 20.09.2020 11:46:52, Creator/Last Upload: Eesti Maleliit
Search for player
Search
Pairings/Results
Round 9 on 2020/09/20
Bo.
No.
Name
Rtg
Pts.
Result
Pts.
Name
Rtg
No.
1
2
GM
Meshkovs Nikita
2570
7
½ - ½
6
GM
Kulaots Kaido
2525
4
2
1
GM
Fridman Daniel
2585
6½
1 - 0
6
Dubrovin Robert
2205
20
3
7
GM
Volodin Aleksandr
2432
6
1 - 0
6
GM
Pultinevicius Paulius
2504
5
4
25
WFM
Sinitsina Anastassia
2120
5½
0 - 1
5½
GM
Ehlvest Jaan
2554
3
5
14
IM
Krupenski Juri
2319
5½
0 - 1
5½
GM
Kantans Toms
2454
6
6
16
Vorobjov Pavel
2288
5½
0 - 1
5½
GM
Miezis Normunds
2417
8
7
9
GM
Kanep Meelis
2411
5½
½ - ½
5½
FM
Chukavin Kirill
2394
11
8
13
Kukk Sander
2336
5
1 - 0
5
GM
Westerinen Heikki M.J.
2250
18
9
17
IM
Kiik Kalle
2266
5
1 - 0
5
FM
Martinkus Rolandas
2141
23
10
15
IM
Shishkov Andrei
2302
4½
1 - 0
5
WIM
Narva Mai
2202
21
11
29
Timoshin Andrei
2089
4½
1 - 0
4½
IM
Seeman Tarvo
2403
10
12
12
IM
Maidla Vallo
2363
4½
1 - 0
4½
CM
Puusepp Kaimar
2066
32
13
19
GM
Shvyrjov Igor
2242
4½
0 - 1
4½
Lumiste Rene
2111
27
14
22
WIM
Kantane Anna
2170
4½
1 - 0
4½
Haavamae Henrik
2004
35
15
43
Narusberg Peep
1844
4½
0 - 1
4½
Siemer Tambet
2133
24
16
40
WFM
Narva Triin
1936
4½
0 - 1
4
Ziogas Modestas
2089
30
17
38
Mustonen Ilkka
1990
4
0 - 1
4
Abozenko Georg
2089
28
18
44
Ruus Rein
1823
4
0 - 1
4
Medar Marti
2076
31
19
33
WIM
Bashkite Viktoria
2053
4
1 - 0
4
Kelder Hendrek
1686
53
20
36
Sirp Karl Aleksander
1997
4
1 - 0
4
Staub Madis
1591
58
21
48
Kilumets Rain
1777
4
0 - 1
4
Babrauskas Darius
1991
37
22
41
Siil Marko
1874
3½
1 - 0
3½
WGM
Fomina Tatyana
2117
26
23
50
Kallas Martin
1739
3½
0 - 1
3½
Sorm Aivar
2109
34
24
68
Kasper Henri
0
3½
1 - 0
3
Turja Jaak
1923
45
25
56
Murutalu Aavo
1637
3
0 - 1
3
Keskel Marko
1979
39
26
42
Vehkalahti Veli
1865
3
0 - 1
3
Virtanen Esko
1709
52
27
46
Virro Toomas
1813
3
1 - 0
3
Uurits Karel
1625
57
28
61
Kulaots Aare
1489
3
0 - 1
3
Krivenko Dion
1810
47
29
64
Barkasheva Sofia
1430
3
0 - 1
3
Verhni Vladimir
1753
49
30
51
Karppinen Martti
1724
3
0 - 1
3
Burkova Milde
1647
55
31
69
Uukkivi Raigo
0
3
0 - 1
3
Poldoja Ants
1680
54
32
65
Saviir Villy
1406
2
0 - 1
2
AFM
Kruusiauk Heda
1568
59
33
66
Seppel Raul
1165
2
0 - 1
2
Bubnys Marius
1470
62
34
63
Kalvet Tonu
1465
2
0 - 1
1
Kasper Richard
1112
67
35
60
Rytova Merike
1496
2
1
bye
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use