Logged on: Gast
Servertime 08.05.2024 07:16:14
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
I Saaremaa Chess Festival - Rapid Tournament
Last update 20.09.2020 11:46:52, Creator/Last Upload: Eesti Maleliit
Search for player
Search
Pairings/Results
Round 8 on 2020/09/19
Bo.
No.
Name
Rtg
Pts.
Result
Pts.
Name
Rtg
No.
1
5
GM
Pultinevicius Paulius
2504
5½
½ - ½
6
GM
Fridman Daniel
2585
1
2
11
FM
Chukavin Kirill
2394
5½
0 - 1
6
GM
Meshkovs Nikita
2570
2
3
8
GM
Miezis Normunds
2417
5½
0 - 1
5
GM
Volodin Aleksandr
2432
7
4
4
GM
Kulaots Kaido
2525
5
1 - 0
5
Kukk Sander
2336
13
5
14
IM
Krupenski Juri
2319
5
½ - ½
5
GM
Kanep Meelis
2411
9
6
20
Dubrovin Robert
2205
5
1 - 0
5
WIM
Narva Mai
2202
21
7
3
GM
Ehlvest Jaan
2554
4½
1 - 0
4½
GM
Shvyrjov Igor
2242
19
8
6
GM
Kantans Toms
2454
4½
1 - 0
4½
WIM
Kantane Anna
2170
22
9
10
IM
Seeman Tarvo
2403
4½
0 - 1
4½
WFM
Sinitsina Anastassia
2120
25
10
16
Vorobjov Pavel
2288
4½
1 - 0
4½
Lumiste Rene
2111
27
11
31
Medar Marti
2076
4
0 - 1
4
IM
Kiik Kalle
2266
17
12
30
Ziogas Modestas
2089
4
0 - 1
4
GM
Westerinen Heikki M.J.
2250
18
13
23
FM
Martinkus Rolandas
2141
4
1 - 0
4
Sirp Karl Aleksander
1997
36
14
24
Siemer Tambet
2133
4
½ - ½
4
WFM
Narva Triin
1936
40
15
35
Haavamae Henrik
2004
4
½ - ½
4
Timoshin Andrei
2089
29
16
37
Babrauskas Darius
1991
4
0 - 1
3½
IM
Maidla Vallo
2363
12
17
41
Siil Marko
1874
3½
0 - 1
3½
IM
Shishkov Andrei
2302
15
18
32
CM
Puusepp Kaimar
2066
3½
1 - 0
3½
Kasper Henri
0
68
19
39
Keskel Marko
1979
3
0 - 1
3½
Narusberg Peep
1844
43
20
26
WGM
Fomina Tatyana
2117
3
½ - ½
3
Kallas Martin
1739
50
21
28
Abozenko Georg
2089
3
1 - 0
3
Barkasheva Sofia
1430
64
22
47
Krivenko Dion
1810
3
0 - 1
3
WIM
Bashkite Viktoria
2053
33
23
49
Verhni Vladimir
1753
3
0 - 1
3
Mustonen Ilkka
1990
38
24
58
Staub Madis
1591
3
1 - 0
3
Vehkalahti Veli
1865
42
25
57
Uurits Karel
1625
3
0 - 1
3
Ruus Rein
1823
44
26
45
Turja Jaak
1923
3
0 - 1
3
Kilumets Rain
1777
48
27
53
Kelder Hendrek
1686
3
1 - 0
3
Virro Toomas
1813
46
28
34
Sorm Aivar
2109
2½
1 - 0
3
Uukkivi Raigo
0
69
29
59
AFM
Kruusiauk Heda
1568
2
0 - 1
2
Karppinen Martti
1724
51
30
52
Virtanen Esko
1709
2
1 - 0
2
Bubnys Marius
1470
62
31
54
Poldoja Ants
1680
2
1 - 0
2
Kalvet Tonu
1465
63
32
55
Burkova Milde
1647
2
1 - 0
2
Saviir Villy
1406
65
33
60
Rytova Merike
1496
2
0 - 1
2
Murutalu Aavo
1637
56
34
67
Kasper Richard
1112
1
0 - 1
1
Seppel Raul
1165
66
35
61
Kulaots Aare
1489
2
1
bye
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use