Nopean shakin JSM 2020

Viimeisin päivitys27.08.2020 13:16:41, Creator: finish chess federation (licence 49),Last Upload: finish chess federation (licence 20)

LinkitJärjestäjän virallinen kotisivu, Link tournament to the tournament calendar
Parametrivalinta näytä turnauksen yksityiskohdat
ListatJoukkueiden aloitusranking
Kokoonpano ja tulokset, Joukkuekokoonpano ilman kierrostuloksia, Lopullinen ristitaulukko 7 kierroksen jälkeen
Pelaajaluettelo aloitusrankingin mukaan, Aakkosellinen pelaajaluettelo
Joukkueiden paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7
Tuloslista kierroksen jälkeenkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7
Parhaat pelaajatBoard list
Liitto-, peli- ja tittelitilastot, Aikataulu
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi

Kokoonpano ja tulokset

  1. EtVaS 1 (RtgKa.:2260, Kapteeni: H. Koskinen / TB1: 14 / TB2: 19,5)
pö.NimiRtgFEDFideID1234567p.Pe.RtgKa.
1FMRönkä Erik2294FIN50508011½½1015,072302
2FMKokkila Tero2327FIN50135211101116,072208
3FMKoskinen Henri2256FIN5007201101½½½4,572152
4FMPaasikangas Johanna2162FIN50087900110114,072084

Pelaajatiedot

Rönkä Erik FM 2294 FIN Rp:2362
krs.al.nr.NimiRtgFEDp.Tul.pö.
13Kumpulainen Kalle2052FIN2,0s 11
220WFMNazarova Anastasia2192FIN4,0w 11
340IMAgopov Mikael2446FIN3,0s ½1
41IMKeinänen Toivo2512FIN5,5w ½1
514CMHeinola Vesa-Pekka2324FIN3,5s 11
628IMSipilä Vilka2446FIN5,5w 01
758Holopainen Timo2141FIN1,0s 11
Kokkila Tero FM 2327 FIN Rp:2526
krs.al.nr.NimiRtgFEDp.Tul.pö.
14Louhivaara Jere2018FIN1,5w 12
221CMLaine Panu2094FIN3,0s 12
341IMSammalvuo Tapani2413FIN5,5w 12
42FMHentunen Asko2275FIN5,0s 02
515FMKauko Jussi2254FIN4,5w 12
629FMNiemi Kalle2292FIN2,5s 12
759Sund Jan2110FIN3,0w 12
Koskinen Henri FM 2256 FIN Rp:2155
krs.al.nr.NimiRtgFEDp.Tul.pö.
15Ojala Hannu1917FIN4,0s 13
222Kivimäki Kasper2085FIN4,0w 13
342IMNyysti Sampsa2362FIN6,5s 03
418Lahdelma Henri2274FIN4,0w 13
516Torkkola Henri2187FIN5,0s ½3
630FMJärvenpää Jari2278FIN2,5w ½3
760Pietinen Pekka1964FIN3,5s ½3
Paasikangas Johanna FM 2162 FIN Rp:2024
krs.al.nr.NimiRtgFEDp.Tul.pö.
16Oksanen Timo1890FIN3,0w 04
223Nieminen Kari2081FIN5,5s 04
344Kosmo Santul2232FIN1,0w 14
419Wartiovaara Oliver2239FIN3,5s 14
517Salonen Mikko2096FIN6,0w 04
631FMTopi-Hulmi Teemu2276FIN5,5s 14
761Patola Eero1774FIN2,0w 14

Pöytien parit

1. Kierros pvm. 2020/08/23 klo. 11:00
pö.11  Gambiitti 2Rtg-4  EtVaS 1Rtg1 : 3
4.1
Kumpulainen, Kalle
2052-FM
Rönkä, Erik
22940 - 1
4.2
Louhivaara, Jere
2018-FM
Kokkila, Tero
23270 - 1
4.3
Ojala, Hannu
1917-FM
Koskinen, Henri
22560 - 1
4.4
Oksanen, Timo
1890-FM
Paasikangas, Johanna
21621 - 0
2. Kierros pvm. 2020/08/23 klo. 11:50
pö.4  EtVaS 1Rtg-7  MatSK 2Rtg3 : 1
4.1FM
Rönkä, Erik
2294-WFM
Nazarova, Anastasia
21921 - 0
4.2FM
Kokkila, Tero
2327-CM
Laine, Panu
20941 - 0
4.3FM
Koskinen, Henri
2256-
Kivimäki, Kasper
20851 - 0
4.4FM
Paasikangas, Johanna
2162-
Nieminen, Kari
20810 - 1
3. Kierros pvm. 2020/08/23 klo. 12:40
pö.1  SK NinjaRtg-4  EtVaS 1Rtg1½:2½
1.1IM
Agopov, Mikael
2446-FM
Rönkä, Erik
2294½ - ½
1.2IM
Sammalvuo, Tapani
2413-FM
Kokkila, Tero
23270 - 1
1.3IM
Nyysti, Sampsa
2362-FM
Koskinen, Henri
22561 - 0
1.4
Kosmo, Santul
2232-FM
Paasikangas, Johanna
21620 - 1
4. Kierros pvm. 2020/08/23 klo. 14:30
pö.4  EtVaS 1Rtg-3  MatSK 1Rtg2½:1½
1.1FM
Rönkä, Erik
2294-IM
Keinänen, Toivo
2512½ - ½
1.2FM
Kokkila, Tero
2327-FM
Hentunen, Asko
22750 - 1
1.3FM
Koskinen, Henri
2256-
Lahdelma, Henri
22741 - 0
1.4FM
Paasikangas, Johanna
2162-
Wartiovaara, Oliver
22391 - 0
5. Kierros pvm. 2020/08/23 klo. 15:20
pö.6  VammSK 1Rtg-4  EtVaS 1Rtg1½:2½
1.1CM
Heinola, Vesa-Pekka
2324-FM
Rönkä, Erik
22940 - 1
1.2FM
Kauko, Jussi
2254-FM
Kokkila, Tero
23270 - 1
1.3
Torkkola, Henri
2187-FM
Koskinen, Henri
2256½ - ½
1.4
Salonen, Mikko
2096-FM
Paasikangas, Johanna
21621 - 0
6. Kierros pvm. 2020/08/23 klo. 16:10
pö.4  EtVaS 1Rtg-2  TuTS 1Rtg2½:1½
1.1FM
Rönkä, Erik
2294-IM
Sipilä, Vilka
24460 - 1
1.2FM
Kokkila, Tero
2327-FM
Niemi, Kalle
22921 - 0
1.3FM
Koskinen, Henri
2256-FM
Järvenpää, Jari
2278½ - ½
1.4FM
Paasikangas, Johanna
2162-FM
Topi-Hulmi, Teemu
22761 - 0
7. Kierros pvm. 2020/08/23 klo. 17:00
pö.10  KäpSKRtg-4  EtVaS 1Rtg½ :3½
1.1
Holopainen, Timo
2141-FM
Rönkä, Erik
22940 - 1
1.2
Sund, Jan
2110-FM
Kokkila, Tero
23270 - 1
1.3
Pietinen, Pekka
1964-FM
Koskinen, Henri
2256½ - ½
1.4
Patola, Eero
1774-FM
Paasikangas, Johanna
21620 - 1
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 16.09.2020 15:56
PixFuture exclusive partner, Yhteystiedot