Logged on: Gast
Servertime 26.04.2024 21:22:18
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
The top 3 teams qualify for Division 1.
2020 FIDE Online Olympiad Division 2 Pool A
Last update 26.08.2020 15:34:14, Creator/Last Upload: alexholowczak
Search for player or team
Search
Board Pairings
Round 9 on 2020/08/16 at 1000 UTC
Bo.
5
Belgium
Rtg
-
10
Kyrgyzstan
Rtg
2 : 4
PGN
1.1
GM
Michiels Bart
2550
-
Maznitsin Andrei
2288
1 - 0
PGN
1.2
FM
Lenaerts Lennert
2350
-
CM
Sezdbekov Ruslan
2065
1 - 0
PGN
1.3
Snoeck Sarah
1644
-
Omurbekova Diana
1658
0 - 1
PGN
1.4
Musabayeva Diana
1517
-
Sovetbekova Nurai
1511
0 - 1
PGN
1.5
Huynh Laurent
2161
-
Degenbaev Aziz
1798
0 - 1
PGN
1.6
De Rycke Tyani
1924
-
Musaeva Shakhnazi
1543
0 - 1
PGN
Bo.
6
Australia
Rtg
-
4
Belarus
Rtg
2½:3½
PGN
2.1
GM
Smirnov Anton
2367
-
GM
Stupak Kirill
2537
0 - 1
PGN
2.2
GM
Ly Moulthun
2502
-
IM
Zarubitski Viachaslau
2420
1 - 0
PGN
2.3
WGM
Ryjanova Julia
2259
-
IM
Ziaziulkina Nastassia
2299
½ - ½
PGN
2.4
WFM
Nguyen Thu Giang
2119
-
WFM
Ilyuchyk Yana
2071
0 - 1
PGN
2.5
GM
Kuybokarov Temur
2134
-
FM
Lazavik Denis
2324
1 - 0
PGN
2.6
WFM
Lim Cassandra
1493
-
WFM
Zeliantsova Kseniya
1923
0 - 1
PGN
Bo.
7
Bulgaria
Rtg
-
3
Germany
Rtg
4½:1½
PGN
3.1
FM
Stoyanov Tsvetan
2039
-
GM
Svane Rasmus
2644
1 - 0
PGN
3.2
FM
Petkov Momchil
1676
-
GM
Wagner Dennis
2454
0 - 1
PGN
3.3
GM
Stefanova Antoaneta
2461
-
FM
Schulze Lara
2125
1 - 0
PGN
3.4
IM
Salimova Nurgyul
2085
-
WGM
Osmanodja Filiz
2154
1 - 0
PGN
3.5
FM
Yordanov Lachezar
2155
-
IM
Vogel Roven
2506
1 - 0
PGN
3.6
FM
Krasteva Beloslava
1605
-
WIM
Muetsch Annmarie
2188
½ - ½
PGN
Bo.
8
Bangladesh
Rtg
-
2
Indonesia
Rtg
½ :5½
PGN
4.1
GM
Reefat Bin-Sattar
2437
-
GM
Megaranto Susanto
2517
0 - 1
PGN
4.2
FM
Rahman Md. Taibur
2270
-
IM
Priasmoro Novendra
2312
0 - 1
PGN
4.3
WFM
Khan Nazrana
2013
-
IM
Sukandar Irine Kharisma
2381
0 - 1
PGN
4.4
WCM
Sharmin Samiha Shimmi
1852
-
IM
Aulia Medina Warda
2344
0 - 1
PGN
4.5
IM
Mohammad Fahad Rahman
2243
-
CM
Arfan Aditya Bagus
1772
½ - ½
PGN
4.6
WFM
Noshin Anjum
1676
-
WIM
Fisabilillah Ummi
2182
0 - 1
PGN
Bo.
9
Turkmenistan
Rtg
-
1
Philippines
Rtg
1½:4½
PGN
5.1
IM
Atabayev Yusup
2528
-
GM
Paragua Mark
2573
0 - 1
PGN
5.2
IM
Atabayev Saparmyrat
2359
-
GM
Antonio Rogelio Jr
2426
1 - 0
PGN
5.3
WFM
Ovezdurdiyeva Jemal
1924
-
WGM
Frayna Janelle Mae
2102
0 - 1
PGN
5.4
WFM
Hallaeva Bahar
2096
-
WIM
Galas Bernadette
2023
½ - ½
PGN
5.5
FM
Nurmamedov Azat
1834
-
IM
Quizon Daniel
2164
0 - 1
PGN
5.6
Bayrambayeva Ogulsuray
1865
-
San Diego Jerlyn Mae
1670
0 - 1
PGN
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use