Logged on: Gast
Servertime 26.04.2024 10:43:12
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Ilmar Raud Memorial Tournament Viljandi, July 6-12 2020
Last update 12.07.2020 14:09:23, Creator/Last Upload: Marek Kolk
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FideID
FED
RtgI
Club/City
1
GM
Meshkovs Nikita
11602740
LAT
2582
2
GM
Neiksans Arturs
11601388
LAT
2557
3
GM
Kulaots Kaido
4500261
EST
2524
4
IM
Laurusas Tomas
12803731
LTU
2511
5
GM
Volodin Aleksandr
4501950
EST
2497
6
GM
Miezis Normunds
11600136
LAT
2489
7
GM
Kanep Meelis
4501047
EST
2465
8
IM
Seeman Tarvo
4500547
EST
2415
Pühajärve MK
9
IM
Sepp Olav
4500105
EST
2410
Pühajärve MK
10
FM
Koykka Pekka
504319
FIN
2392
11
IM
Shishkov Andrei
4500563
EST
2390
12
IM
Kiik Kalle
4500075
EST
2386
Pühajärve MK
13
FM
Pohjala Henri
506478
FIN
2358
14
FM
Haitin Ilja
4501764
EST
2357
15
FM
Chukavin Kirill
4503023
EST
2345
16
IM
Nyysti Sampsa
502138
FIN
2338
17
IM
Sakalauskas Vaidas
12800457
LTU
2335
18
WIM
Narva Mai
4500512
EST
2333
19
FM
Valner Uku
4502205
EST
2302
20
FM
Keso Elias
514942
FIN
2300
21
Vorobjov Pavel
4500989
EST
2269
22
Haavamae Henrik
4502973
EST
2210
23
WFM
Olde Margareth
4503082
EST
2205
24
Kukk Sander
4502094
EST
2194
25
Wartiovaara Oliver
513024
FIN
2190
26
Pedoson Georg Aleksander
4504372
EST
2189
27
Jazdanovs Aleksandrs
11604492
LAT
2183
28
WFM
Sinitsina Anastassia
4504640
EST
2138
29
Timoshin Andrei
4503503
EST
2132
30
WFM
Narva Triin
4502680
EST
2107
31
Uibokant Mathias Robert
4505980
EST
2050
32
WCM
Olde Grete
4503104
EST
2046
33
Krivenko Dion
4508378
EST
2046
Kadrioru MK
34
WIM
Tsiganova Monika
4500199
EST
2029
MK Areng
35
AGM
Bondarenko Dmitry
34105708
RUS
1944
36
Rychagov Nikita
4508394
EST
1943
37
Sirp Karl Aleksander
4504712
EST
1924
Tartu Kalev
38
Obolonin Filipp
4505549
EST
1922
39
Protassov Vlad
4507010
EST
1916
Narva SK Maletäht
40
Tonso Liina
4502990
EST
1862
41
Andrijashkin Deniss
4504631
EST
1861
42
Ruus Rein
4504461
EST
1807
43
Blokhin Sofia
4508190
EST
1786
44
Pedmanson Albert
4505778
EST
1786
45
Pedmanson Herman
4505786
EST
1767
46
Olde Karl Erik
4505760
EST
1751
47
Mierins Emils Janis
11616830
LAT
1750
48
Ter-Avetisjana Agnesa Stepania
11614900
LAT
1717
49
Staub Madis
4503970
EST
1715
50
Tolmacevs Artjoms
11617519
LAT
1644
51
Vingris Mikelis
11611731
LAT
1641
52
Uibokant Karl Oskar
4505956
EST
1622
53
Sepandi Jaak
4504348
EST
1583
54
Tobre Andres
4504895
EST
1546
55
Linroos Monika
4504526
EST
1491
56
Ivanova Lidia
4506480
EST
1430
57
Liebert Robin
4509242
EST
1409
58
Tomson Mikk
4506600
EST
1390
59
Raide Sivert
4510712
EST
1262
Tartu Kalev
60
Povvat Aalo
4503856
EST
1198
Tartu Kalev
61
Tolmacevs Romans
11618590
LAT
1132
62
Kushnir Roman
4517008
EST
0
63
Tonurist Tambet
4507363
EST
0
64
Samberk Vahur
4508130
EST
0
65
Karis Fredi
4510763
EST
0
66
Tolmaceva Alona
11622938
LAT
0
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use