"Please note that the players´ names are not accurate. Use https://skak.is/nordicinternetclubcup/2020/04/09/club-results-links/ to find the players´ names in each mach"1st Online Nordic Clup Cup Sidst opdateret 13.04.2020 15:53:03, Oprettet af/Sidste upload: Icelandic Chess Federation
Hold parringer
12. Runde d. 2020/04/12 kl. 13:45 |
Nr. | SNr | | Hold | MP | Res. | : | Res. | MP | Hold | | SNr |
1 | 3 | | Víkingaklúbburinn A | 18 | 4 | : | 2 | 20 | Wasa SK | | 4 |
2 | 6 | | OSS 1 | 19 | 4 | : | 2 | 17 | Jetsmark Skakklub | | 8 |
3 | 16 | | EtVaS | 16 | 1½ | : | 4½ | 19 | SSON A | | 1 |
4 | 14 | | Skákfélag Akureyrar | 15 | 4½ | : | 1½ | 16 | Huginn | | 2 |
5 | 5 | | Reykjavík Chess Club | 16 | 3½ | : | 2½ | 14 | JyS A | | 13 |
6 | 9 | | MatSK 1 | 15 | 3 | : | 3 | 15 | Taflfélag Garðabæjar (TGchess) | | 17 |
7 | 10 | | VammSK | 16 | 2½ | : | 3½ | 14 | Breiðablik, Bolungarvík og Reykjanes A | | 23 |
8 | 27 | | Sandavágs Talvfelag | 13 | 0 | : | 6 | 15 | Skanderborg Skakklub | | 7 |
9 | 20 | | SK1911-1 | 15 | 3½ | : | 2½ | 13 | OSS seniorer | | 19 |
10 | 15 | | Upsala ASS | 12 | 2 | : | 4 | 15 | TuTS | | 21 |
11 | 11 | | Kymen Shakki 1 | 14 | 3½ | : | 2½ | 12 | Porin Shakinystävät | | 28 |
12 | 26 | | Tammer-Shakki | 14 | 3 | : | 3 | 12 | Klaksvikar Talvfelag | | 30 |
13 | 39 | | Hrókar alls fagnaðar | 11 | 2 | : | 4 | 13 | Sevland Sjakklub | | 24 |
14 | 49 | | OSS Youth 1 | 13 | 3½ | : | 2½ | 11 | SalonSK | | 25 |
15 | 29 | | Øbros Smadrehold | 13 | 3 | : | 3 | 11 | Sandnes 2 | | 53 |
16 | 37 | | Víkingaklúbburinn B | 8 | ½ | : | 5½ | 12 | JyS B | | 42 |
17 | 41 | | Bergens | 10 | 3 | : | 3 | 12 | Skákgengið | | 45 |
18 | 35 | | Viborg Skakklub | 9 | 3 | : | 3 | 11 | Aatos | | 12 |
19 | 38 | | Haukås Sjakklubb | 10 | 1½ | : | 4½ | 10 | Trekanten | | 18 |
20 | 40 | | Aalesunds | 11 | 4½ | : | 1½ | 9 | Sandnes SK | | 34 |
21 | 32 | | Taflfélag Vestmannaeyja | 10 | 5½ | : | ½ | 8 | Konnerud Sjakklubb og tempo | | 48 |
22 | 51 | | VSS | 10 | 3½ | : | 2½ | 8 | Skive Skakklub | | 33 |
23 | 43 | | Oslo Schakselskap OSS Kvinner | 10 | 4 | : | 2 | 8 | Follo sjakkforening | | 54 |
24 | 67 | | OSS youth 2 | 10 | 2 | : | 4 | 10 | Søråshøgda 1 | | 46 |
25 | 22 | | Fredericia Skakforening | 7 | 1 | : | 5 | 9 | Kristiansund | | 44 |
26 | 31 | | Køge Skakklub | 9 | 5½ | : | ½ | 7 | Kymen Shakki 2 | | 52 |
27 | 64 | | Tammer-Shakki B-Team | 7 | 1 | : | 5 | 9 | Moss Schakklub | | 36 |
28 | 59 | | MatSK 2 | 7 | 4 | : | 2 | 7 | Fredrikstad Schakselskap Ungdom | | 55 |
29 | 60 | | Oslo Schakselskap Hobby | 7 | 3 | : | 3 | 10 | SK1911-2 | | 56 |
30 | 61 | | SK1911-3 | 8 | 2 | : | 4 | 6 | SSON B | | 47 |
31 | 63 | | Breiðablik, Bolungarvík og Reykjanes B | 4 | 3 | : | 3 | 7 | Hrókar Alls Fagnaðar - B | | 50 |
32 | 57 | | Vinaskákfélagið | 6 | 1 | : | 5 | 7 | Klaksvikar Talvfelag 2 | | 58 |
33 | 66 | | Søråshøgda 2 | 6 | 1 | : | 5 | 6 | Reykjavík Chess Club U16 | | 65 |
34 | 62 | | Sotra | 6 | 4 | : | 0 | 0 | oversidder | | -1 |
|
|
|
|