Logged on: Gast
Servertime 08.05.2024 06:54:42
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Latvijas 2020. gada jauniešu čempionāta fināls G-18
Last update 14.08.2020 18:17:01, Creator/Last Upload: Riga Chess federation
Alphabetical list all groups
No.
Name
FideID
Rtg
FED
Club/City
Name
1
II
Aboltina Valerija Nikola
11615311
0
LAT
Kuldīgas NSS/Gertners
G-16
2
MK
Alainis Artis
11609095
1928
LAT
RŠS/Stašāns
U-18
3
I
Aleidzans Vadims
11617608
1410
LAT
RŠS/Borisovs
U-12
4
II
Aleksejevs Daniils
11620480
1017
LAT
Olaine/Skujiņa/Jesse
U-10
5
I
Aminovs Maksims
11610425
1613
LAT
RŠS/Matisone
U-16
6
I
Bogdanovics Kirills
11608064
1611
LAT
RŠS/Matisone
U-16
7
I
Burenkovs Artjoms
11611596
1576
LAT
BJC Daugmale/Ni
U-16
8
IV
Dabra Emilija
11626054
0
LAT
Kuldīgas NSS/Gertners
G-10
9
IV
Daineko Jevgenija
11630779
0
LAT
RŠS/Smirnovs
G-08
10
I
Derbenev Arseniy
34292446
1344
LAT
RŠS/Ungurs
U-10
11
I
Filipovs Jevgenijs
11608820
1617
LAT
RŠS/Voronova
U-16
12
I
Freibergs Andrejs
11610891
1536
LAT
RŠS/Borisovs
U-14
13
MK
Fridensteins-Bridins Atis
11608960
1813
LAT
RŠS/Ungurs
U-16
14
II
Gaidis Edvards
11624086
0
LAT
Rēzeknes BJSS/Vasiļkovs
U-10
15
II
Gailevska Milana
11623683
1031
LAT
Daugava Chess/Dzirkalis
G-08
16
II
Gansone Aiga
11618671
0
LAT
Olaine
G-10
17
I
Germanovs Georgijs
11609710
1588
LAT
Jūrmala
U-12
18
MK
Golsta Madara
11607386
1889
LAT
RŠS/Stašāns
G-18
19
MK
Golsta Ramona
11607394
1708
LAT
RŠS/Stašāns
G-18
20
III
Guminskaya Daria
11623802
0
LAT
RŠS/Kažoks
G-10
21
MK
Horobrijs Daniils
11604239
1910
LAT
Daugava Chess/Dzirkalis
U-16
22
II
Hvostikova Arina
11617799
0
LAT
RŠS/Matisone
G-14
23
I
Ikstena Sarlote
11609559
1199
LAT
RŠS/Rožlapa
G-16
24
MK
Janovskis Daniels
11604867
1605
LAT
RŠŠ/Voronova
U-18
25
I
Jansone Melanija Luize
11614722
1303
LAT
RŠS/Rožlapa
G-12
26
NM
Jazdanovs Aleksandrs
11604492
2248
LAT
Rīga/Kryakvin
U-18
27
I
Jekabsone Nellija
11615389
1115
LAT
Kuldīgas NSS/Gertners
G-12
28
II
Jeronovics Toms
11620811
1082
LAT
RŠS/Putka
U-10
29
I
Jonins Dmitrijs
11610905
1386
LAT
RŠS/Matisone
U-14
30
I
Karasevics Aleksandrs
11616776
1394
LAT
RŠS/Borisovs
U-12
31
I
Kazmerika Anna
11611987
1615
LAT
Rēzekne/Dzirkalis
G-16
32
I
Kipluka Anna Krista
11609109
1383
LAT
RŠS/Stašāns
G-16
33
II
Klidzina Alise
11616237
1013
LAT
Jēkabpils/Pušmucāns
G-14
34
II
Klusa Zanete
11623594
0
LAT
Rēzeknes BJSS/Vasiļkovs
G-12
35
II
Kokina Elizabete
11616849
1002
LAT
Olaine SC
G-14
36
II
Krakops Martijs
11621290
0
LAT
Tilža/A.Starostīts
U-10
37
I
Krasilnikova Marija
11618019
1148
LAT
RŠS/Galkins
G-12
38
I
Krastins Arturs
11607343
1416
LAT
Jēkabpils/Pušmucāns
U-16
39
I
Kriek Zoran
11618086
1365
LAT
ARChess/Raudive
U-14
40
II
Kuchina Polina
11622040
1021
LAT
RŠS/Matisone
G-10
41
I
Kuznecova Marija
11618736
1523
LAT
RŠS/Ungurs
G-10
42
II
Labecka Maria
11619570
1091
LAT
RŠS/Galkins
G-10
43
I
Lahs Einars
11606797
1614
LAT
RŠS/Ungurs
U-16
44
IV
Laimina Adrija
11631040
0
LAT
Jēkabpils/Pušmucāns
G-10
45
III
Laimina Alise
11625511
0
LAT
Jēkabpils/Pušmucāns
G-12
46
I
Lele Emili
11607254
1272
LAT
RŠS/Voronova
G-16
47
II
Liepina Daniela Nikola
11621176
0
LAT
Olaines SC Skujiņa
G-12
48
II
Liepina Elza
11617977
0
LAT
RŠS/Rožlapa
G-12
49
III
Locmele Valerija
11620951
0
LAT
RŠS/Matisone
G-10
50
III
Maklakova Dafne
11620072
0
LAT
RŠS/Putka
G-10
51
I
Maklakova Naomi
11617748
1243
LAT
RŠS/Putka
G-10
52
I
Mende Alise
11610484
1175
LAT
RŠS/Stašāns
G-18
53
II
Mierina Lauma
11617292
0
LAT
RŠS/Rožlapa
G-10
54
IV
Mierina Liva
11632070
0
LAT
Rožlapa/Putka
G-08
55
I
Mierins Emils Janis
11616830
1730
LAT
RŠS/Stašāns
U-16
56
I
Mjatezs Ivans
11609192
1562
LAT
RŠS/Borisovs
U-14
57
I
Mucenieks Marks
11622660
1535
LAT
RŠS/Stašāns
U-18
58
I
Nazarovs Daniils
11623225
1056
LAT
RŠS/Kažoks
U-10
59
III
Osipova Valerija
11626666
0
LAT
RŠS/Matisone
G-10
60
MK
Pakalns Raivis Kristians
11607483
1740
LAT
RŠS/Stašāns
U-18
61
IV
Petuhova Anastasija
11628405
0
LAT
Jūrmala/Kovšuns
G-08
62
I
Pidgora Andrejs
11616091
1556
LAT
RŠS/Smirnovs
U-14
63
I
Piksis Davids
11609117
1674
LAT
RŠS/Stašāns
U-18
64
II
Plauca Lelde
11617250
0
LAT
RŠS/Paune
G-12
65
II
Plavaraja Vanesa
11615320
0
LAT
Kuldīgas NSS/Gertners
G-16
66
II
Rasimenoka Marija
11615630
0
LAT
RŠS/Smirnovs
G-12
67
II
Reiha Ance
11615435
0
LAT
Kuldīgas NSS/Steinbergs
G-14
68
I
Rezniks Roberts
11624884
1243
LAT
RŠS/Smirnovs
U-12
69
I
Rupais Gustavs
11614854
1126
LAT
RŠS/Galkins
U-12
70
I
Savicevs Arsenijs
11617489
1623
LAT
RŠS/Matisone
U-12
71
I
Sergejeva Sofija
11608056
1376
LAT
RŠS/Matisone
G-14
72
IV
Sirajeva Anna Mirra
11631929
0
LAT
ARchess/Raudive
G-08
73
III
Skreitule Undine
11626968
0
LAT
Limbaži/Maklakova
G-10
74
I
Smirnova Jekaterina
11614013
1339
LAT
Rēzeknes BJSS/Vasiļkovs
G-14
75
I
Sokolovskis Pavels
11611480
1515
LAT
RŠS/Ungurs
U-14
76
IV
Spiridovska Renata
11629681
0
LAT
RŠS/Matisone
G-08
77
I
Spiridovskis Rafaels
11611804
1457
LAT
RŠS/Smirnovs
U-14
78
I
Spirkova Marija
11615680
1478
LAT
ARchess/Raudive
G-14
79
I
Springis Jevgenijs
11610506
1810
LAT
RŠS/Matisone
U-14
80
I
Stanislavskis Dmitrijs
11610514
1494
LAT
RŠS/Matisone
U-18
81
II
Stikane Evelina
11622164
0
LAT
Jēkabpils/Pušmucāns
G-14
82
MK
Strods Kristaps Reinis
11608625
1643
LAT
RŠS/Stašāns
U-18
83
II
Svetlakova Tatiana
11623756
0
LAT
RŠS/Smirnovs
G-10
84
I
Tabors Emils
11608854
1527
LAT
RŠS/Matisone
U-14
85
I
Ter-Avetisjana Agnesa Stepania
11614900
1683
LAT
RŠS/Stašāns
G-14
86
IV
Teremranova Sofija
11632194
0
LAT
ARchess/Raudive
G-08
87
I
Testelecs Ilja Kuprijans
11613530
1200
LAT
RŠS/Matisone
U-12
88
II
Tolmaceva Alona
11622938
1199
LAT
RŠŠ/Matisone
G-08
89
I
Tolmacevs Artjoms
11617519
1655
LAT
RŠS/Matisone
U-12
90
I
Tolmacevs Romans
11618590
1153
LAT
RŠS/Matisone
U-10
91
IV
Tronenkova Vilhelmine
11631880
0
LAT
Mārupe/Troņenkovs
G-08
92
III
Vaicuka Marija
11618507
0
LAT
Olaines SC/Skujiņa
G-12
93
I
Valdats Reinis
11617578
1428
LAT
RŠS/Paune
U-10
94
I
Varpins Kristians
11620161
1196
LAT
RŠS/Putka
U-12
95
I
Vasiljeva Sofja
11622067
1287
LAT
Daugava Chess/Dzirkalis
G-12
96
I
Vingris Mikelis
11611731
1767
LAT
RŠS/Stašāns
U-12
97
MK
Vissarionovs Artjoms
11604956
1609
LAT
RŠS/Voronova
U-16
98
I
Yovanovich Victor
11622873
1148
LAT
BJC Daugmale/Ni/V.Sveshnikov
U-10
99
I
Zass Kristaps
11611529
1660
LAT
RŠS/Rožlapa
U-14
100
III
Zemture Madara
11617969
0
LAT
RŠS/Rožlapa
G-12
101
I
Zubova Darja
11611014
1426
LAT
RŠS/Borisovs
G-14
102
I
Zubova Polina
11615753
1110
LAT
RŠS/Borisovs
G-12
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use