IV Torneo Ajedrez Escolar Club Alto Asón SUB 10

Last update 16.02.2020 13:11:10, Creator/Last Upload: federación cántabra de ajedrez

Tournament selectionSub 8, Sub 10, Sub 13, Sub 16
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking after 6 Rounds, Final Ranking crosstable after 6 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6/6 , not paired
Excel and PrintPrint list

Alphabetical list all groups

No.NameFideIDRtgFEDClub/CityName
1ABAD BASANTA ALEX0ESPCOLEGIO MENéNDEZ PELAYOSub 13
2ABAD BASANTA HUGO0ESPCOLEGIO MENéNDEZ PELAYOSub 10
3ALBA SOLANA BRUNO0ESPEDM PIELAGOSSub 8
4ALCáNTARA PELLóN MARCO0ESPEDM PIELAGOSSub 8
5ALLENDE GONZáLEZ JORGE0ESPTORRES BLANCASSub 10
6ALVAREZ IBáñEZ MANUEL0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 10
7ARIAS GUTIéRREZ MANUEL0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 8
8AYALA CENTENO BRUNO0ESPEDM PIELAGOSSub 8
9AYALA CENTENO LIDIA0ESPEDM PIELAGOSSub 13
10BARANDA ZUAZO JUAN JOSé0ESPLAREDOSub 8
11BARROSO ALONSO HECTOR545520521201ESPEDM PIELAGOSSub 13
12BERMUDEZ SALMON MATEO0ESPEDM PIELAGOSSub 10
13BOTNARI DAMIAN545853331047ESPTORRES BLANCASSub 16
14BUSTILLO LEóN DANIEL0ESPEDM PIELAGOSSub 10
15CASCóN RUIZ ALVARO0ESPLAREDOSub 13
16CASTILLO LóPEZ LUCAS0ESPLAREDOSub 10
17CHAVES GOMEZ ANDREA0ESPBASAURIKO GINKGO - VIZCAYASub 8
18CHAVES GOMEZ ETHAN0ESPBASAURIKO GINKGO - VIZCAYASub 8
19CONCHA LOPEZ SAMUEL0ESPCLUB GAMBITOSub 13
20CONDE GURUDI MEREDITH0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 13
21DE PABLO RUIZ MARCO0ESPEMA ASTILLEROSub 13
22DEL CORRAL VIVANCO DIEGO0ESPCEIP NUESTRA SEñORA DE LATASSub 8
23DEL CORRAL VIVANCO MIGUEL0ESPCEIP NUESTRA SEñORA DE LATASSub 8
24ECHEVARRíA ARGUL LEO0ESPLAREDOSub 8
25ETXEBERRIA SEIJAS UGAITZ0ESPEL PEON - VIZCAYASub 10
26EXPóSITO FERNáNDEZ IVáN0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 10
27FERNáNDEZ GUTIéRREZ JUAN MANUEL0ESPLAREDOSub 8
28FERNANDEZ MARTINEZ MARCO0ESPTORRES BLANCASSub 13
29FERNANDEZ PEREZ BRUNO0ESPLIMPIASSub 8
30FERRER ORTIZ MATEO0ESPMIGUEL BRAVOSub 16
31GADEA MARIO0ESPCEIP NUESTRA SEñORA DE LATASSub 13
32GADEA PABLO0ESPCEIP NUESTRA SEñORA DE LATASSub 10
33GANGOSO RENEDO ADRIANA547361370ESPTORRES BLANCASSub 10
34GARCíA AMELIBIA EMILIO545559141196ESPTORRES BLANCASSub 16
35GARCíA PERAL DIEGO0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 10
36GóMEZ BORJA0ESPEDM PIELAGOSSub 10
37GONZáLEZ GONZáLEZ ELIAS0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 10
38GONZáLEZ MENDOZA ARTURO0ESPLAREDOSub 10
39GONZáLEZ MENDOZA HéCTOR0ESPLAREDOSub 10
40GUERRERO GARCíA DEIVID0ESPLAREDOSub 8
41GUTIERREZ GONZALEZ DIEGO0ESPIES.MIGUEL HERREROSub 16
42HERRAN ESTERAS DANIEL545361540ESPTORRES BLANCASSub 10
43HERRAN ESTERAS DIEGO245450741342ESPTORRES BLANCASSub 16
44JIMéNEZ BEDOYA SARA0ESPLAREDOSub 10
45JORRIN HERRERO IRAIDE545068670ESPCLUB AJEDREZ SANTURTZI - VIZCAYASub 16
46KAJI SEñAS TAREK0ESPTORRES BLANCASSub 8
47LAMBARRI POZUELO AINGERU545572241068ESPCLUB AJEDREZ SANTURTZI - VIZCAYASub 16
48LASTRA DUDAGOITIA NICOLáS JEREMíAS545858721111ESPEDM PIELAGOSSub 13
49LAVIN ESCALANTE ALEXANDRA0ESPCLUB AJEDREZ LIENDOSub 13
50LIéBANA ADRIáN0ESPCOLEGIO PUENTE IIISub 10
51LUCA CRISTIAN0ESPCUMBRESSub 13
52MAROTO BARREIRA ENEKO0ESPSANTURTZI - VIZCAYASub 13
53MARTíNEZ CUEVAS ENEKO0ESPBASAURIKO GINKGO - VIZCAYASub 8
54MARTINEZ EDO SERGIO0ESPLIMPIASSub 13
55MATA LORENZO IGNACIO545520011417ESPEDM PIELAGOSSub 16
56MAZA ELECETA ALEX0ESPCOLEGIO JERóNIMO SAINZ DE LA MAZASub 13
57ORTIZ ARIAS MARIO0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 10
58ORTIZ GóMEZ JORGE0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 13
59PELAYO CALVA NECO545519941366ESPEDM PIELAGOSSub 13
60PELAYO PRADO ADRIáN0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 10
61PEREZ DE LA TORRE AARóN0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 13
62PéREZ TURRADO DANIEL0ESPLAREDOSub 10
63PINTEA MIHAI545817961017ESPEDM PIELAGOSSub 13
64PINTO SANCHA IVAN547273911517ESPEMA CASTRO URDIALESSub 16
65POP BAGACEAN SOPHIE0ESPCLUB AJEDREZ LIENDOSub 13
66PRELLEZO URSUEGUíA JOSé LUIS320791091512ESPEDM PIELAGOSSub 16
67PRIETO GARCíA MANUEL ALEJANDRO0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 16
68PRIETO GARCíA PATRICIA CAMILA0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 13
69PRIETO GARCíA REBECA YVANA0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 16
70PRIETO MARTINS OLATZ547372900ESPCLUB AJEDREZ SANTURTZI - VIZCAYASub 13
71QUINTANA ABASCAL MANUEL0ESPCENTRO CULTURAL RAMóN PELAYO. SOLARSub 13
72QUINTANA REVILLA CARLOS0ESPCLUB GAMBITOSub 10
73QUINTANA REVILLA CéSAR0ESPCLUB GAMBITOSub 13
74QUINTANA REVILLA PABLO545351661444ESPCLUB GAMBITOSub 16
75QUINTANILLA HERRERA MAMERTO547360720ESPEMA ASTILLEROSub 13
76RAMíREZ GUTIéRREZ ANDRéS0ESPCLUB DE AJEDREZ RAMALES DE LA VICTOSub 10
77RODRIGUEZ BOGDAN JENNIFER0ESPEMA CASTRO URDIALESSub 10
78RUIZ LóPEZ AMAIA0ESPLAREDOSub 10
79RUíZ LóPEZ IURDE0ESPLAREDOSub 8
80SAEZ DE ADANA SAEZ MANUEL0ESPEDM PIELAGOSSub 8
81SAEZ DE ADANA SAEZ MARIA0ESPEDM PIELAGOSSub 10
82SANGUINET RUMAYOR ENZO0ESPEMA ASTILLEROSub 13
83SANTANA RUIZ JUAN0ESPEMA ASTILLEROSub 8
84SANTIAGO FERNáNDEZ DANIEL0ESPCLUB GAMBITOSub 10
85SARABIA SAGARNA ANGEL0ESPCOLEGIO PRíNCIPE DE ASTURIASSub 13
86SEGURA TEJADA MIKEL0ESPSANTURTZISub 10
87SIMóN DE CASTRO CLAUDIA0ESPTORRES BLANCASSub 8
88SIMóN DE CASTRO ENRIQUE547330140ESPTORRES BLANCASSub 10
89SOLABARRIA GUTIERREZ ENEKO0ESPCLUB AJEDREZ SANTURTZI - VIZCAYASub 13
90SUSINOS MORáN OSCAR0ESPLAREDOSub 16
91TOJEIRO POO JORGE0ESPACADEMIA RACING DE SANTANDERSub 13
92UNZUETA AñIBARRO DARíO0ESPEMA ASTILLEROSub 10
93VEGA SAENZ ANDREA0ESPCLUB AJEDREZ CAMARGOSub 10
94VEGA SAENZ CRISTIAN0ESPCLUB AJEDREZ CAMARGOSub 8
95VICENTE SAN EMETERIO KRONOS0ESPCENTRO DE OCIO PLAYA DORADA DE NOJASub 8
96VICENTE SAN EMETERIO LIBERTO0ESPCENTRO DE OCIO PLAYA DORADA DE NOJASub 8
97VILLAR PIRIZ ADRIAN245372091746ESPTORRES BLANCASSub 16
98VILLAROL GARCíA ANGEL0ESPCOLEGIO JERóNIMO SAINZ DE LA MAZASub 8
99VILLAROL GARCíA MARIO0ESPCOLEGIO JERóNIMO SAINZ DE LA MAZASub 13
100VILLODAS GUERRERO DANIEL0ESPLAREDOSub 16
101VILLODAS GUERRERO SILVIA0ESPLAREDOSub 13
102XU YESHAN0ESPCOLEGIO PRíNCIPE DE ASTURIASSub 13
103ZEMLER HOPPE JANA547330300ESPTORRES BLANCASSub 8
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 30.05.2020 17:55
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use