Logged on: Gast
Servertime 11.05.2024 11:26:29
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Aeroflot Open 2020 B
Last update 27.02.2020 18:35:56, Creator/Last Upload: St.Petersburg Chess Federation
Search for player
Search
Pairings/Results
Round 7 on 2020/02/25 at 15:00
Bo.
No.
Name
FED
Rtg
Pts.
Result
Pts.
Name
FED
Rtg
No.
PGN
1
16
GM
Hayrapetyan Hovik
ARM
2474
5
½ - ½
5
GM
Harutyunian Tigran K.
ARM
2538
2
PGN
2
27
IM
Muradli Mahammad
AZE
2427
5
½ - ½
5
IM
Afanasiev Nikita
RUS
2498
9
PGN
3
3
GM
Lintchevski Daniil
RUS
2536
4½
1 - 0
4½
Sammed Jaykumar Shete
IND
2389
40
PGN
4
48
WIM
Sargsyan Anna M.
ARM
2374
4½
1 - 0
4½
GM
Venkatesh M.R.
IND
2494
10
PGN
5
45
FM
Yaksin Oleg
RUS
2381
4½
0 - 1
4½
Utegaliyev Azamat
KAZ
2491
12
PGN
6
15
IM
Drygalov Sergey
RUS
2477
4½
½ - ½
4½
IM
Sirosh Ilja
EST
2390
39
PGN
7
32
IM
Arslanov Shamil
RUS
2400
4
0 - 1
4
GM
Bogdanovich Stanislav
UKR
2546
1
PGN
8
28
FM
Rathanvel V S
IND
2426
4
1 - 0
4
IM
Vokhidov Shamsiddin
UZB
2526
4
PGN
9
6
GM
Levin Evgeny A.
RUS
2513
4
1 - 0
4
FM
Remizov Yaroslav
RUS
2408
31
PGN
10
42
IM
Suleymenov Alisher
KAZ
2382
4
½ - ½
4
IM
Golubov Saveliy
RUS
2469
17
PGN
11
21
IM
Shinkevich Vitaly
RUS
2442
4
0 - 1
4
FM
Audi Ameya
IND
2354
53
PGN
12
22
IM
Ivanov Oleg V
UKR
2441
4
½ - ½
4
FM
Krasikov Vladislav
RUS
2194
94
PGN
13
5
IM
Demidov Mikhail
RUS
2514
3½
½ - ½
3½
WGM
Vaishali R
IND
2383
41
PGN
14
7
GM
Zakhartsov Vladimir
RUS
2507
3½
0 - 1
3½
GM
Danielian Elina
ARM
2399
33
PGN
15
11
IM
Zabotin Alexander
RUS
2494
3½
1 - 0
3½
IM
Can Isik
TUR
2380
46
PGN
16
36
Saydaliev Saidakbar
UZB
2396
3½
1 - 0
3½
IM
Bilguun Sumiya
MGL
2486
14
PGN
17
43
FM
Avalyan Artur
RUS
2382
3½
½ - ½
3½
IM
Galperin Platon
UKR
2465
18
PGN
18
55
FM
Tsvetkov Andrey
RUS
2350
3½
½ - ½
3½
FM
Nasanjargal Urtnasan
MGL
2462
19
PGN
19
20
IM
Mokshanov Alexey
RUS
2449
3½
1 - 0
3½
IM
Rakesh Kumar Jena
IND
2336
63
PGN
20
60
FM
Galaktionov Artem
RUS
2343
3½
1 - 0
3½
GM
Lugovskoy Maxim
RUS
2432
23
PGN
21
24
CM
Igambergenov Alibek
KAZ
2430
3½
0 - 1
3½
FM
Nitish Belurkar
IND
2314
69
PGN
22
97
WIM
Pujari Rucha
IND
2189
3½
0 - 1
3½
IM
Dvalishvili Pavel S.
RUS
2416
29
PGN
23
30
IM
Schekachikhin Maksim
RUS
2412
3
1 - 0
3½
FM
Pranav Anand
IND
2309
70
PGN
24
58
Lesovoi Evgenij
RUS
2345
3
½ - ½
3
IM
Khanin Semen
RUS
2500
8
PGN
25
66
WIM
Divya Deshmukh
IND
2322
3
0 - 1
3
IM
Ivanov Victor L
RUS
2488
13
PGN
26
84
FM
Abdurakhmonov Mukhammadali
UZB
2245
3
½ - ½
3
Zhao Chenxi
CHN
2398
35
PGN
27
92
WIM
Cervantes Landeiro Thalia
USA
2199
3
0 - 1
3
Ajay Krishna S
IND
2378
47
PGN
28
100
Mochalin Faddey
RUS
2174
3
0 - 1
3
IM
Chekletsov Ilya
RUS
2372
49
PGN
29
52
IM
Rajdeep Sarkar
IND
2354
3
1 - 0
3
IM
Gevorgyan David Sh.
ARM
2328
64
PGN
30
95
FM
Silich Yahor
BLR
2194
3
½ - ½
3
FM
Gubajdullin Alexei
RUS
2351
54
PGN
31
26
IM
Gan-Erdene Sugar
MGL
2427
2½
1 - 0
3
Diakonova Ekaterina
RUS
2188
98
PGN
32
34
IM
Mkrtchian Lilit
ARM
2399
2½
½ - ½
2½
WGM
Heinemann Josefine
GER
2304
73
PGN
33
37
GM
Krapivin Alexander
RUS
2394
2½
1 - 0
2½
Chinguun Sumiya
MGL
2304
74
PGN
34
38
FM
Dudin Gleb
RUS
2394
2½
1 - 0
2½
FM
Salman Pavel
RUS
2286
78
PGN
35
80
CM
Samadov Read
AZE
2273
2½
½ - ½
2½
Bhambure Shantanu
IND
2382
44
PGN
36
50
FM
Smirnov Timofey
RUS
2368
2½
1 - 0
2½
WIM
Aakanksha Hagawane
IND
2230
86
PGN
37
56
IM
Charochkina Daria
RUS
2349
2½
1 - 0
2½
Pogorelskikh Sofia
RUS
2156
103
PGN
38
90
FM
Al Hosani Omran
UAE
2202
2½
0 - 1
2½
WGM
Gomes Mary Ann
IND
2344
59
PGN
39
101
Utsab Chatterjee
IND
2172
2½
½ - ½
2½
WGM
Maltsevskaya Aleksandra
RUS
2318
67
PGN
40
68
Zhukov Anton
RUS
2316
2½
½ - ½
2½
Nur-Mukhametova Alisa
RUS
2213
87
PGN
41
91
WFM
Kirchei Viktoriia
RUS
2201
2½
½ - ½
2
IM
Vastrukhin Oleg
RUS
2428
25
PGN
42
88
WIM
Priyanka Nutakki
IND
2212
2
1 - 0
2
IM
Alikulov Elbek
UZB
2354
51
PGN
43
89
WGM
Srija Seshadri
IND
2205
2
1 - 0
2
GM
Zhukova Natalia
UKR
2338
61
PGN
44
62
FM
Bayramov Elvin
AZE
2337
2
½ - ½
2
FM
Skatchkov Valery
RUS
2293
76
PGN
45
65
IM
Ameir Moheb
EGY
2326
2
0 - 1
2
Pham Xuan Dat
VIE
2197
93
PGN
46
72
FM
Mahitosh Dey
IND
2305
2
½ - ½
2
WIM
Harshita Guddanti
IND
2152
105
PGN
47
99
WFM
Markelova Lubov
RUS
2174
2
0 - 1
2
FM
Ibadov Dashgyn
RUS
2297
75
PGN
48
57
WGM
Rapport Jovana
SRB
2348
1½
½ - ½
1½
WIM
Mahalakshmi M
IND
2255
82
PGN
49
85
Chibukhchyan Erik
RUS
2233
1½
1 - 0
1½
FM
Safin Robert
RUS
2308
71
PGN
50
77
IM
Sangma Rahul
IND
2287
1½
1 - 0
1½
Adocchio Giampiero Dr.
GER
2190
96
PGN
51
102
FM
Zilbert Oleg
RUS
2166
1½
0 - 1
1½
FM
Efremov Vladislav
RUS
2275
79
PGN
52
104
Spichkin Alexander
RUS
2153
1½
0 - 1
1½
Yakubbaeva Nilufar
UZB
2262
81
PGN
53
83
Kolay Alex
USA
2248
1
1
bye
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use