Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 16:01:15
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Aeroflot Open 2020 B
Last update 27.02.2020 18:35:56, Creator/Last Upload: St.Petersburg Chess Federation
Search for player
Search
Pairings/Results
Round 4 on 2020/02/22 at 15:00
Bo.
No.
Name
FED
Rtg
Pts.
Result
Pts.
Name
FED
Rtg
No.
PGN
1
2
GM
Harutyunian Tigran K.
ARM
2538
3
1 - 0
3
IM
Mokshanov Alexey
RUS
2449
20
PGN
2
10
GM
Venkatesh M.R.
IND
2494
3
½ - ½
3
IM
Afanasiev Nikita
RUS
2498
9
PGN
3
16
GM
Hayrapetyan Hovik
ARM
2474
3
½ - ½
2½
GM
Lintchevski Daniil
RUS
2536
3
PGN
4
12
Utegaliyev Azamat
KAZ
2491
2½
1 - 0
2½
FM
Rathanvel V S
IND
2426
28
PGN
5
14
IM
Bilguun Sumiya
MGL
2486
2½
0 - 1
2½
IM
Suleymenov Alisher
KAZ
2382
42
PGN
6
84
FM
Abdurakhmonov Mukhammadali
UZB
2245
2½
0 - 1
2½
IM
Drygalov Sergey
RUS
2477
15
PGN
7
27
IM
Muradli Mahammad
AZE
2427
2½
1 - 0
2½
CM
Igambergenov Alibek
KAZ
2430
24
PGN
8
1
GM
Bogdanovich Stanislav
UKR
2546
2
1 - 0
2½
WIM
Cervantes Landeiro Thalia
USA
2199
92
PGN
9
8
IM
Khanin Semen
RUS
2500
2
0 - 1
2
Sammed Jaykumar Shete
IND
2389
40
PGN
10
43
FM
Avalyan Artur
RUS
2382
2
½ - ½
2
IM
Zabotin Alexander
RUS
2494
11
PGN
11
44
Bhambure Shantanu
IND
2382
2
0 - 1
2
IM
Shinkevich Vitaly
RUS
2442
21
PGN
12
51
IM
Alikulov Elbek
UZB
2354
2
0 - 1
2
IM
Ivanov Oleg V
UKR
2441
22
PGN
13
25
IM
Vastrukhin Oleg
RUS
2428
2
0 - 1
2
WIM
Sargsyan Anna M.
ARM
2374
48
PGN
14
47
Ajay Krishna S
IND
2378
2
1 - 0
2
IM
Gan-Erdene Sugar
MGL
2427
26
PGN
15
53
FM
Audi Ameya
IND
2354
2
½ - ½
2
IM
Arslanov Shamil
RUS
2400
32
PGN
16
35
Zhao Chenxi
CHN
2398
2
½ - ½
2
FM
Smirnov Timofey
RUS
2368
50
PGN
17
59
WGM
Gomes Mary Ann
IND
2344
2
½ - ½
2
Saydaliev Saidakbar
UZB
2396
36
PGN
18
69
FM
Nitish Belurkar
IND
2314
2
½ - ½
2
FM
Dudin Gleb
RUS
2394
38
PGN
19
39
IM
Sirosh Ilja
EST
2390
2
1 - 0
2
FM
Bayramov Elvin
AZE
2337
62
PGN
20
4
IM
Vokhidov Shamsiddin
UZB
2526
1½
1 - 0
2
FM
Pranav Anand
IND
2309
70
PGN
21
52
IM
Rajdeep Sarkar
IND
2354
1½
½ - ½
1½
IM
Demidov Mikhail
RUS
2514
5
PGN
22
56
IM
Charochkina Daria
RUS
2349
1½
0 - 1
1½
IM
Ivanov Victor L
RUS
2488
13
PGN
23
55
FM
Tsvetkov Andrey
RUS
2350
1½
½ - ½
1½
IM
Golubov Saveliy
RUS
2469
17
PGN
24
18
IM
Galperin Platon
UKR
2465
1½
½ - ½
1½
FM
Galaktionov Artem
RUS
2343
60
PGN
25
19
FM
Nasanjargal Urtnasan
MGL
2462
1½
1 - 0
1½
WIM
Divya Deshmukh
IND
2322
66
PGN
26
23
GM
Lugovskoy Maxim
RUS
2432
1½
1 - 0
1½
Zhukov Anton
RUS
2316
68
PGN
27
29
IM
Dvalishvili Pavel S.
RUS
2416
1½
1 - 0
1½
FM
Silich Yahor
BLR
2194
95
PGN
28
61
GM
Zhukova Natalia
UKR
2338
1½
½ - ½
1½
IM
Schekachikhin Maksim
RUS
2412
30
PGN
29
87
Nur-Mukhametova Alisa
RUS
2213
1½
½ - ½
1½
IM
Mkrtchian Lilit
ARM
2399
34
PGN
30
41
WGM
Vaishali R
IND
2383
1½
1 - 0
1½
WFM
Markelova Lubov
RUS
2174
99
PGN
31
45
FM
Yaksin Oleg
RUS
2381
1½
1 - 0
1½
Utsab Chatterjee
IND
2172
101
PGN
32
63
IM
Rakesh Kumar Jena
IND
2336
1½
½ - ½
1½
IM
Can Isik
TUR
2380
46
PGN
33
49
IM
Chekletsov Ilya
RUS
2372
1½
0 - 1
1½
WIM
Pujari Rucha
IND
2189
97
PGN
34
6
GM
Levin Evgeny A.
RUS
2513
1
1 - 0
1
CM
Samadov Read
AZE
2273
80
PGN
35
81
Yakubbaeva Nilufar
UZB
2262
1
0 - 1
1
GM
Zakhartsov Vladimir
RUS
2507
7
PGN
36
31
FM
Remizov Yaroslav
RUS
2408
1
1 - 0
1
WIM
Priyanka Nutakki
IND
2212
88
PGN
37
33
GM
Danielian Elina
ARM
2399
1
1 - 0
1
WGM
Srija Seshadri
IND
2205
89
PGN
38
54
FM
Gubajdullin Alexei
RUS
2351
1
1 - 0
1
WIM
Mahalakshmi M
IND
2255
82
PGN
39
93
Pham Xuan Dat
VIE
2197
1
0 - 1
1
Lesovoi Evgenij
RUS
2345
58
PGN
40
94
FM
Krasikov Vladislav
RUS
2194
1
1 - 0
1
IM
Gevorgyan David Sh.
ARM
2328
64
PGN
41
65
IM
Ameir Moheb
EGY
2326
1
½ - ½
1
Mochalin Faddey
RUS
2174
100
PGN
42
67
WGM
Maltsevskaya Aleksandra
RUS
2318
1
1 - 0
1
FM
Zilbert Oleg
RUS
2166
102
PGN
43
96
Adocchio Giampiero Dr.
GER
2190
1
½ - ½
1
Chinguun Sumiya
MGL
2304
74
PGN
44
75
FM
Ibadov Dashgyn
RUS
2297
1
0 - 1
1
WIM
Harshita Guddanti
IND
2152
105
PGN
45
98
Diakonova Ekaterina
RUS
2188
1
½ - ½
1
FM
Salman Pavel
RUS
2286
78
PGN
46
103
Pogorelskikh Sofia
RUS
2156
1
½ - ½
½
GM
Krapivin Alexander
RUS
2394
37
PGN
47
79
FM
Efremov Vladislav
RUS
2275
½
½ - ½
½
WGM
Rapport Jovana
SRB
2348
57
PGN
48
71
FM
Safin Robert
RUS
2308
½
½ - ½
½
Kolay Alex
USA
2248
83
PGN
49
73
WGM
Heinemann Josefine
GER
2304
½
1 - 0
½
WIM
Aakanksha Hagawane
IND
2230
86
PGN
50
77
IM
Sangma Rahul
IND
2287
½
½ - ½
½
FM
Al Hosani Omran
UAE
2202
90
PGN
51
104
Spichkin Alexander
RUS
2153
½
½ - ½
0
FM
Mahitosh Dey
IND
2305
72
PGN
52
85
Chibukhchyan Erik
RUS
2233
0
½ - ½
0
FM
Skatchkov Valery
RUS
2293
76
PGN
53
91
WFM
Kirchei Viktoriia
RUS
2201
0
1
bye
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use