ÚKŠS - Krajské kolo přeboru škol 2019/20 - II. stupeň

Last update 28.01.2020 16:03:36, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Tournament selectionI.st., II.st.,
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsTeam-Starting rank
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Final Ranking crosstable after 7 Rounds
Starting rank list of players, Alphabetical list, Alphabetical list all groups
Team pairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Statistics, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Board Pairings

Round 4
Bo.2  Gymnázium Jateční Ústí nad LabemRtg-1  ZŠ Buzulucká Teplice ARtg2 : 2
1.1
Mrkvan, František
1516-
Václavík, Jan
19090 - 1
1.2
Šíp, Marek
1610-
Vyslyšel, Petr
13761 - 0
1.3
Rejzek, Jáchym
1349-
Hubl, Dominik
12731 - 0
1.4
Balej, Martin
1000-
Burger, Jonáš
12860 - 1
Bo.4  ZŠ Školní ŠtětíRtg-3  ZŠ a MŠ PovrlyRtg1 : 3
2.1
Dvorný, Tomáš
1442-
Hampl, Nikola
16510 - 1
2.2
Jirotová, Eliška
1339-
Kolouch, Petr
10971 - 0
2.3
Dvorný, Matěj
1015-
Oláh, Dan
13050 - 1
2.4
Kinař, Lukáš
1000-
Hrubec, Adam
13450 - 1
Bo.9  ZŠ PostoloprtyRtg-10  ZŠ Vojnovičova Ústí nad LabemRtg2 : 2
3.1
Vítek, Filip
1100-
Vondra, Aleš
12310 - 1
3.2
Partyka, Jaroslav
1160-
David, Ondřej
12130 - 1
3.3
Urbánek, Václav
1163-
Čech, Jan
10001 - 0
3.4
Synek, Milan
1016-
Businský, František
10001 - 0
Bo.7  ZŠ Buzulucká Teplice BRtg-8  ZŠ V. Talicha MostRtg3 : 1
4.1
Češpiva, Jakub
1205-
Semová, Lada
14630 - 1
4.2
Očenáš, František Filip
1273-
Lorenz, Tomáš Mario
10381 - 0
4.3
Kufel, Vojtěch
1044-
Libová, Rachel
10001 - 0
4.4
Alsorihi, Mohammad
1000-
Bartoš , Jonáš
10001 - 0
Bo.6  Gymnázium ChomutovRtg-13  Gymnázium a SOŠ PodbořanyRtg1 : 3
5.1
Peroutka, Šimon
1585-
Lorenc, Vojtěch
10001 - 0
5.2
Prokop, Martin
1000-
Urban, Jan
10000 - 1
5.3
Šoma, Jakub
1000-
Urban, Tomáš
10000 - 1
5.4
Kleman, Kryštof
1000-
Pham Tien, Dat
10000 - 1
Bo.15  ZŠ a MŠ StrupčiceRtg-11  Biskupské gymnázium BohosudovRtg2½:1½
6.1
Domáň, Josef
1000-
Krasičenko, Michal
10001 - 0
6.2
Štochl, Ondřej
1000-
Litera , Jan
1000½ - ½
6.3
Kovač, Matěj
1000-
Nademlejnský, Lukáš
10000 - 1
6.4
Mouřenec, Jan
1000-
Železný, Ota
10001 - 0
Bo.16  ZŠ Duhová cesta ChomutovRtg-5  ZŠ Náměstí E. Beneše VarnsdorfRtg0 : 4
7.1
Kordoš, Michal
1000-
Locker, Marcel
13190 - 1
7.2
Žíkavský, Filip
1000-
Grausgruberová, Sofie
10720 - 1
7.3
Raška, Matouš
1000-
Šlambor, David
10000 - 1
7.4
Matys, Radek
1000-
Sikora, Jakub
10800 - 1
Bo.12  ZŠ Masarykova LitoměřiceRtg-17  ZŠ U Nových lázní TepliceRtg2 : 2
8.1
Ott, Patrik
1078-
Rusek, Mikuláš
10001 - 0
8.2
Turek, Mikuláš
1076-
Kraft, Jakub
10001 - 0
8.3
Kichner, Pavel
1000-
Chrasč, Jan
10000 - 1
8.4
no player
0-
Urban, Adam
1000- - +