ÚKŠS - Krajské kolo přeboru škol 2019/20 - II. stupeň

Last update 28.01.2020 16:03:36, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Tournament selectionI.st., II.st.,
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsTeam-Starting rank
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Final Ranking crosstable after 7 Rounds
Starting rank list of players, Alphabetical list, Alphabetical list all groups
Team pairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Statistics, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Board Pairings

Round 2
Bo.4  ZŠ Školní ŠtětíRtg-1  ZŠ Buzulucká Teplice ARtg1½:2½
1.1
Dvorný, Tomáš
1442-
Václavík, Jan
19091 - 0
1.2
Jirotová, Eliška
1339-
Vyslyšel, Petr
13760 - 1
1.3
Dvorný, Matěj
1015-
Hubl, Dominik
1273½ - ½
1.4
Kinař, Lukáš
1000-
Burger, Jonáš
12860 - 1
Bo.8  ZŠ V. Talicha MostRtg-3  ZŠ a MŠ PovrlyRtg1 : 3
2.1
Semová, Lada
1463-
Hampl, Nikola
16511 - 0
2.2
Lorenz, Tomáš Mario
1038-
Kolouch, Petr
10970 - 1
2.3
Libová, Rachel
1000-
Oláh, Dan
13050 - 1
2.4
Bartoš , Jonáš
1000-
Hrubec, Adam
13450 - 1
Bo.13  Gymnázium a SOŠ PodbořanyRtg-7  ZŠ Buzulucká Teplice BRtg1½:2½
3.1
Lorenc, Vojtěch
1000-
Češpiva, Jakub
12050 - 1
3.2
Urban, Jan
1000-
Očenáš, František Filip
12730 - 1
3.3
Urban, Tomáš
1000-
Kufel, Vojtěch
10441 - 0
3.4
Pham Tien, Dat
1000-
Alsorihi, Mohammad
1000½ - ½
Bo.2  Gymnázium Jateční Ústí nad LabemRtg-14  Gymnázium ŽatecRtg4 : 0
4.1
Mrkvan, František
1516-
Hégr, Tomáš
10001 - 0
4.2
Šíp, Marek
1610-
Čížek, Matěj
10001 - 0
4.3
Rejzek, Jáchym
1349-
Bláha , Lukáš
10001 - 0
4.4
Balej, Martin
1000-
Starý, Petr
10001 - 0
Bo.6  Gymnázium ChomutovRtg-10  ZŠ Vojnovičova Ústí nad LabemRtg1 : 3
5.1
Peroutka, Šimon
1585-
Hurný, David
10001 - 0
5.2
Prokop, Martin
1000-
Vondra, Aleš
12310 - 1
5.3
Šoma, Jakub
1000-
David, Ondřej
12130 - 1
5.4
Kleman, Kryštof
1000-
Businský, František
10000 - 1
Bo.15  ZŠ a MŠ StrupčiceRtg-5  ZŠ Náměstí E. Beneše VarnsdorfRtg1 : 3
6.1
Domáň, Josef
1000-
Locker, Marcel
13190 - 1
6.2
Štochl, Ondřej
1000-
Grausgruberová, Sofie
10720 - 1
6.3
Kovač, Matěj
1000-
Šlambor, David
10001 - 0
6.4
Mouřenec, Jan
1000-
Sikora, Jakub
10800 - 1
Bo.9  ZŠ PostoloprtyRtg-12  ZŠ Masarykova LitoměřiceRtg4 : 0
7.1
Partyka, Jaroslav
1160-
Ott, Patrik
10781 - 0
7.2
Urbánek, Václav
1163-
Turek, Mikuláš
10761 - 0
7.3
Synek, Milan
1016-
Kichner, Pavel
10001 - 0
7.4
Kresl, Josef
1022-
no player
0+ - -
Bo.11  Biskupské gymnázium BohosudovRtg-17  ZŠ U Nových lázní TepliceRtg3 : 1
8.1
Krasičenko, Michal
1000-
Rusek, Mikuláš
10001 - 0
8.2
Litera , Jan
1000-
Řeřicha, Tomáš
10001 - 0
8.3
Nademlejnský, Lukáš
1000-
Kraft, Jakub
10001 - 0
8.4
Železný, Ota
1000-
Urban, Adam
10000 - 1