Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 09:16:46
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Databáza turnajov
Prebor Rakúska
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:
ukáž detaily turnaja
3. Qualifikationsturnier U16 & Open vom 17. - 19.1.2020 in Luzern
Posledná aktualizácia 19.01.2020 18:09:07, Creator: DSSP2015,Last Upload: Markus Klauser
Search for player
Hladaj
Štartová listina
č.
T
Meno
FED
Elo
pohlavie
Typ
Klub
1
Fischer Lukas
SUI
2100
Luzern Tribschen
2
Taras Marian Aleksander
POL
2090
Luzern Sk
3
Bounlom Jannik
SUI
2080
U16
Aadorf
4
CM
Kostov Deyan Samuil
BUL
2068
U16
Genève Club
5
Jaggy Matteo
SUI
1988
U16
Dssp
6
Niederberger Raphael
SUI
1928
U16
Zürich Letzi
7
Pecorini Angie
SUI
1928
w
Genève Club
8
Tschopp Olivier
SUI
1922
U16
Baden Sg
9
Wenger Arejou
SUI
1906
Winterthur Sg
10
Stauber Matija
SUI
1873
Baar
11
Taras Simon
GER
1863
U16
Luzern Sk
12
Python Noé
SUI
1861
U16
Payerne
13
Stijve Niels
SUI
1847
U16
Payerne
14
Rüttimann Eric
SUI
1820
Villmergen
15
Pecorini Jean-Marc
SUI
1810
Genève Ecole D'echecs
16
Jucker Elio
SUI
1803
Riehen Schachgesellschaft
17
Mohr Bernhard
SUI
1801
Dssp
18
Babineca Darja
SUI
1800
w
U16
Bern Sk
19
Kostina Veronika
SUI
1795
w
U16
Nyon
20
Zanet Mattéo
SUI
1787
Genève Bois-Gentil
21
Mohr Jan
SUI
1786
U16
Dssp
22
Zhuang Yongzhe
SUI
1786
w
U16
Zürich Wollishofen
23
Paholok Igor
SUI
1783
Baar
24
Kannan Ritish
SUI
1777
U16
Döttingen-Klingnau
25
Chockalingam Krithik
SUI
1749
U16
Riehen Schachgesellschaft
26
Brüssow Jakob
SUI
1748
Schachklub Markus Regez
27
Haldimann Matthew
SUI
1746
U16
Trubschachen
28
Richter Daniel
SUI
1742
U16
Cham
29
Avilova Yulia
SUI
1725
w
U16
Zürich Wollishofen
30
Villanyi Alexia
SUI
1719
w
U16
Genève Club
31
Cakic Igor
SUI
1711
U16
Zürich Sg
32
Köhalmi-Szabo Mihaly
SUI
1704
U16
Zürich Chess4kids
33
Sidler Raoul
SUI
1687
U16
Dssp
34
Martinek Lukas
CZE
1686
U16
Genève Club
35
Hurlimann Max
SUI
1683
Vevey Club
36
Peter Yul
SUI
1650
U16
Aarau Sk
37
Raimondi Francesco
SUI
1633
U16
Chiasso
38
Schnell Simon
SUI
1586
U16
Arlesheim Kinder-Schachclub
39
Malli Shiivesh Sunil
SUI
1571
U16
Olten
40
Brüssow Johanna
SUI
1526
w
U16
Schachklub Markus Regez
41
Frei Felix
SUI
1514
U16
Bern Schwarz-Weiss
42
Wildberger Chet
SUI
1494
U16
Schachklub Markus Regez
43
Mollia Louis
SUI
1466
Payerne
44
Lengacher Moritz
SUI
1425
U16
Dssp
45
Richter Benjamin
SUI
1416
U16
Cham
46
Scherler Josephine
SUI
1416
w
U16
Zürich Réti Ask
47
Solomir Yanick
SUI
1401
U16
Ksc Thalwil Zh
48
Sele Timea
LIE
1390
w
U16
Triesen Sc
49
Mazenauer Christian
SUI
1387
Dssp
50
Bürgler Marc
SUI
1381
Dssp
51
Fischer Anna
SUI
1359
w
U16
Dssp
52
Rajesh Aditi
SUI
1333
w
U16
Riehen Schachgesellschaft
53
Nunziata Giacomo
SUI
1277
U16
Dssp
54
Camenzind Paul
SUI
1271
Zugerland Chessmates Sk
55
Mansour Shahram
SUI
1269
Cham
56
Iten Céline
SUI
1249
w
U16
Zugerland Chessmates Sk
57
Armstrong Max
SUI
1227
U16
Zürich Chess4kids
58
Graf Leon
SUI
1210
U16
Dssp
59
Camenzind Ramon
SUI
1209
U16
Zugerland Chessmates Sk
60
Pileggi Tiziano
SUI
1208
U16
Luzern Tribschen
61
Magerman Andrew
SUI
1202
Dssp
62
Zimmermann Kiran
SUI
1173
U16
Dssp
63
Fairis Zulaikha
SUI
1155
w
Dssp
64
Ford Ryan
SUI
1078
U16
Dssp
65
Bhingare Rohit Satish
IND
0
Schachklub Gligoric
66
Dubovac Aleksandar
SUI
0
Baar
67
Mc Ferran Bryce
SUI
0
Thalwil
68
Thekkemuriyil Rio
SUI
0
U16
Luzern Tribschen
Chess-Tournament-Results-Servers
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Tiráž