Logged on: Gast
Servertime 10.05.2024 02:18:55
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Databáza turnajov
Prebor Rakúska
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:
ukáž detaily turnaja
3. Qualifikationsturnier U10 vom 17. - 19.1.2020 in Luzern
Posledná aktualizácia 19.01.2020 16:33:36, Creator: DSSP2015,Last Upload: Markus Klauser
Search for player
Hladaj
Žrebovanie / výsledky
4. kolo dňa 2020/01/18 o 15:00
š.
č.
T
Meno
Elo
Body
Výsledok
Body
T
Meno
Elo
č.
1
9
Begdullayev Tamerlan
1414
3
0 - 1
3
Federer Colin
1579
1
2
2
AFM
Van Aepelen Nikolai
1547
3
0 - 1
3
Hochreutener Jonas
1399
11
3
12
Navarini Vincent
1378
3
0 - 1
3
Mattenberger Dominik
1540
3
4
29
Aeschbacher Dimitri
1275
3
0 - 1
3
Shatil Or
1466
5
5
8
Clermont Andreas
1425
3
0 - 1
3
Ghisla Ireneo
0
73
6
4
Schellenberg Pascal
1479
2
1 - 0
2
Von Krogh Deniz
1280
28
7
6
Akinkhov Mikhail
1452
2
1 - 0
2
Kinsey Lucas
1231
35
8
38
Turner-Fung Conall
1219
2
0 - 1
2
Pfaltz Maximilian
1450
7
9
10
Brain Aksel
1406
2
1 - 0
2
Cavigelli Jonas
1221
37
10
40
Krokowski-Bednarz Leon
1215
2
0 - 1
2
Zerdillas-Herrera Karmen
1369
13
11
14
Chockalingam Vishak
1364
2
1 - 0
2
Parmelin Axel
1180
52
12
16
Jordan Theodor
1346
2
1 - 0
2
Prunescu Darisie
1173
54
13
47
Stötzel Michel
1197
2
0 - 1
2
Saminskij Jan
1330
17
14
18
Speerli Maria
1318
2
1 - 0
2
Sawhney Hridhaan
1165
58
15
49
Terekhov Maxim
1195
2
0 - 1
2
Rough Ilyas
1313
19
16
20
Karolinskiy Benjamin
1312
2
1 - 0
2
Malkhasyan Gohar
1055
66
17
22
Domschke Mischa
1299
2
0 - 1
2
Palmonella Luca
0
80
18
55
Saminskij Miron
1172
2
0 - 1
2
Kostov Troyan
1298
23
19
78
Kanana Ziad
0
2
1 - 0
2
Bühler Dominic
1294
25
20
27
Bros Maria
1287
2
1 - 0
2
Zurlinden Florian Jakob
0
87
21
39
Dück Sebastian
1216
1½
0 - 1
1½
Ingielewicz Tomasz
1356
15
22
34
Bhingare Joshua
1243
1½
1 - 0
1½
Hillenbrand Milas
1196
48
23
36
Sosnovski Aleks
1227
1½
½ - ½
1½
Meichsner Orell
1100
61
24
24
Dacher Jevgeny
1297
1
1 - 0
1
Martinkova Klara
1168
56
25
26
Ineichen Pius
1291
1
1 - 0
1
Magerman Eric
1073
63
26
30
Bünül Deniz Ronny
1247
1
1 - 0
1
Bros Aleksandra
1060
65
27
51
Michlmayr Teo
1187
1
1 - 0
1
Tomashyk Oskar
1247
31
28
32
Marxer Constantin
1245
1
1 - 0
1
Casucci Luana
1018
67
29
62
Imhasly Elias
1096
1
0 - 1
1
Jordan Christina
1244
33
30
64
Mc Ferran Hadrian
1070
1
0 - 1
1
Aravind Avyukt
1207
41
31
42
Oppenhoff Ben
1207
1
1 - 0
1
Bazavan David
0
69
32
43
Dubler Matthis
1206
1
1 - 0
1
Pfaltz Niklas
0
81
33
72
Cavadini Tommaso
0
1
1 - 0
1
Gregor Elena
1200
44
34
45
Tahedl Nino
1200
1
0 - 1
1
Rastogi Aryan
0
83
35
77
Jespersen Wilhelm
0
1
1 - 0
1
Wilhelm Marco
1200
46
36
86
Wölfle Madlaina
0
1
0 - 1
1
Munjal Sparsh
1193
50
37
60
Stöckli Kate
1147
½
1 - 0
1
Thiessen Theo
0
85
38
70
Blättler Elia
0
½
0 - 1
½
Cavadini Alice
0
71
39
84
Satishkumar Surya
0
½
1 - 0
0
Begdullayeva Karina
1162
59
40
53
Nikolaisen Nora
1173
0
1 - 0
0
Hückstädt Joshua
0
75
41
68
Aregger Nando
0
0
1 - 0
0
Infanger Philip
0
76
42
79
Mc Ferran Alexander
0
0
0 - 1
0
Huber Eric
0
74
43
82
Posch Jonas
0
0
1
voľno
44
21
Berenguier Maxime
1306
1
0
nežrebovaný
45
57
Heinzer Neil
1165
0
0
nežrebovaný
Chess-Tournament-Results-Servers
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Tiráž