Obert U2200 Escacs de Canovelles Cap Any 2020 (238338)

OrganitzadorFlores Munoz, Daniel (2269341)
FederacióCatalunya ( CAT )
Director del torneigFlores Munoz, Daniel (2269341)
Àrbitre principalLas Heras Maestro, Lluis (22290230)
Control de temps60 min + 30 sec/move
SeuTeatre-Auditori Can Palots, c/. Barcelona 8-10, Canovelles (BCN)
Rating calculationEloN, FIDE
Data2020/01/02 Al 2020/01/05
Mitjana d'Elo1578
Programa d'aparellamentSwiss-Manager de Heinz HerzogArxiu de Swiss-Manager

Darrera actualització05.01.2020 13:17:03, Creador/Darrera càrrega: escola d'escacs d'osona

EnllaçosPàgina web de l'organitzador, Link tournament to the tournament calendar
Selecciona paràmetres No se'n mostren els detalls del torneig, No se'n mostren senyeres
LlistesRànquing inicial, Llista alfabètica de jugadors, Estadístiques de la Federació, partides i títols, Taula d'horaris
Taula creuada de classificació final després de 7 rondes, Taula creuada pel rànquing inicial
Aparellaments per taulersRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7/7 , Sense emparellar
Classificació després de Rd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Excel i impressióImprimeix la llista, Exporta a Excel (.xls), Exporta a Excel (.xlsx), Exporta a fitxer PDF

Classificació després de la 4 ronda

OrdreNúm. Ini. NomTipusSexeGrFEDFIDEEloNClub/CiutatPts. Des1  Des2  Des3  Des4  Des5 KElo+/-
14
Pozanco Romasanta Marc2138CAT21252253Cavall Del Congost, Club D'esc4,07,09,09,000,04202,6
215
Salinas Tomas Daniel199112CAT18892103Colon Sabadell Chessy3,59,011,09,250,034060,0
325
Funes Ostos Aitor1527B14CAT17621993Montornes C.E.3,59,010,08,250,034091,6
41
Lever Erwan2226FRA21892300Mollet, Club D'escacs3,58,510,58,750,032010,0
53
MKVillar Reymundo Juan Antonio2174CAT21722377Platja D'aro, Club Escacs3,58,010,08,250,03203,2
8
Soler Colome Valenti2014LCAT20262162Granollers-Canovelles3,58,010,08,250,032027,0
712
Alves Garcia Eric1880CAT19752129Badia, Club Escacs I Cultura3,58,09,07,250,032010,4
811
Cano Sevilla Ivan1985CAT19832191Barcelona, Club Escacs3,09,011,07,000,03202,4
99
Jimenez Munoz Nicolas2007CAT20182176Peona I Peo, C.E.3,08,510,57,000,03401,2
102
FMIbanez Tarradellas Eduardo2176CAT21752279Figueres C.E.3,08,010,06,500,0320-19,8
116
CMFernandez-Diaz Mascort Miguel2062VCAT20502225Hospitalet Bellvitge Club D'es3,07,59,56,750,0220-8,6
1221
Navarro Palomas Mario1695ACAT18372036Cerdanyola Mataro C.E.3,07,58,55,250,02208,8
1314
Cordomi Forns Francesc1945CAT19042107Vall Del Tenes, Club Escacs3,07,08,56,000,0220-12,4
1436
Lorente Melcon Maximo162412ESP16610ARAGÓ3,07,08,05,000,024037,2
1527
Tornay Gomez Raul1771CCAT17491898Cerdanyola Valles C.E.3,06,58,05,500,02209,4
1633
Costa Trave Jaume1708BLVCAT17021957Granollers-Canovelles3,06,57,54,500,032022,8
1746
Garre Montes Marc1421DCAT15521774Argentona C.P. Escacs3,06,56,54,000,034077,2
1837
Lorenzo Martinez Ruben1820ACAT16502066Montmelo C.E.3,06,56,53,000,032019,6
1939
Bellpuig Mencos Gerard1712BCAT16471905Vic, C.E.3,04,55,03,500,03204,8
2045
Alcon Davalos Marc1600BCAT15611911Montornes C.E.2,59,09,55,000,024050,8
215
Salvans Serra Arnau2009CAT20692223Montornes C.E.2,58,511,06,250,0240-40,8
2244
AFMIborra Polo Eric1704C12CAT15661856Llinars, Club D'escacs2,58,510,55,750,024038,4
2310
MKAsensio Linan Teodoro2060CAT19982165Centro Aragones De Barcelona2,58,59,54,750,0220-26,0
2419
Lin Limin1874ALCHN18662048Granollers-Canovelles2,58,59,54,500,02206,0
2518
Bollero Romera Alfonso1898AVCAT18672038Cerdanyola Mataro C.E.2,58,09,54,750,02204,4
2622
Duran Gutierrez Juan Luis1858ACAT18252009Cerdanyola Mataro C.E.2,57,08,04,250,0220-30,0
277
Zheng Hong Wei2018CAT20282201Montornes C.E.2,56,58,05,250,0240-97,2
2813
Viguera Garcia Ferran1984ALVCAT19532094Granollers-Canovelles2,56,58,04,250,0220-42,2
2931
Garcia Gil Oriol1776CCAT17101870Colon Sabadell Chessy2,56,57,53,250,024022,0
3023
Walter Travella German1897AVCAT18152061Centro Aragones De Barcelona2,56,07,53,750,02207,6
3162
Toquero Gracia Laura1274wE12CAT13371679Llinars, Club D'escacs2,56,07,03,500,02401,6
3234
Carranza Kairgaliyev Jan1721BCAT16911935Cerdanyola Mataro C.E.2,56,07,03,500,014015,6
3338
Boix Redorta Roc1639B14*CAT16501901Llinars, Club D'escacs2,55,56,53,250,02401,6
3451
Lopez Torralba Oscar1520CCAT15031810Paretana D'escacs, Associacio2,55,06,02,500,0220-13,2
3517
Villa Tornero Alex187910CAT18822121Montornes C.E.2,010,011,04,000,0240-59,2
3628
Sanchez Aguilar Arnau1714B14*CAT17471957Llinars, Club D'escacs2,09,09,52,000,0240-9,2
3726
Soldado Pastor Lucas1812BCAT17601996Calella C.E.2,08,59,53,000,0220-3,4
3824
Arahuete Marti Manuel1880BLVCAT17811990Granollers-Canovelles2,08,09,52,000,0220-28,0
41
Lobo Pereira Arami1722wC14*CAT16241843Llinars, Club D'escacs2,08,09,52,000,024058,8
4030
Diaz Rendon Nicoll1666wBCAT17291998Badia, Club Escacs I Cultura2,08,09,03,000,0240-40,8
4161
Ramirez Cortes Aaron1278D14CAT13391761Montornes C.E.2,08,08,02,000,024028,0
4229
Torralba Brosa Marc1703BCAT17441974Badia, Club Escacs I Cultura2,07,58,52,000,022025,0
40
Catala Gallardo Marcel0ECAT16261743Cavall Del Congost, Club D'esc2,07,58,52,000,0240-53,6
4467
Sanchez Rios Hilario1289ECAT12441593Llinars, Club D'escacs2,07,08,53,500,012030,2
4516
Ribera Veganzones Serni1750A14AND18842065Geva-Cea C.E.2,07,08,03,000,0240-30,8
4649
Castillo Valles Jordi1557CLCAT15351803Granollers-Canovelles2,07,08,02,000,0240-83,2
4755
Gomez Sanchez Javier1470DCAT14641752Argentona C.P. Escacs2,06,57,52,500,02200,8
4832
Sole Bove Josep1761BVCAT17071939Cerdanyola Valles C.E.2,06,57,52,000,0220-11,0
43
Casares Bonals Asier1656B14CAT15781981Llinars, Club D'escacs2,06,57,52,000,024040,8
47
Prada Villagrasa Pau Manel1496C10CAT15441858Paretana D'escacs, Associacio2,06,57,52,000,024036,4
50
Barrera Baucells Grau1500E10CAT15131346Cavall Del Congost, Club D'esc2,06,57,52,000,0240-46,8
54
Herman Gamazo Isaac1380C10CAT14661826Colon Sabadell Chessy2,06,57,52,000,024012,4
5335
Fradera Manils Josep1685CVCAT16631882Paretana D'escacs, Associacio2,06,57,02,250,0120-28,8
5420
Turon Mora Joan1879AVCAT18512062Vall Del Tenes, Club Escacs2,06,07,02,500,0120-27,6
5542
Argemi Camp Jaume1661CVCAT15981852Vall Del Tenes, Club Escacs2,06,07,02,000,0220-0,8
5657
Marugan Sanchez-Gallegos Daniel1475DVCAT14551774Vall Del Tenes, Club Escacs2,06,06,51,500,0220-7,2
5748
Montilla Gordillo Marti1582CVCAT15401801Vall Del Tenes, Club Escacs2,05,56,01,500,0220-20,8
5891
Grau Buscemi Loic0EL10CAT01371Granollers-Canovelles2,05,06,02,000,02
5952
Prada Villagrasa Adria1514D14CAT14961794Paretana D'escacs, Associacio2,05,05,01,000,0240-56,8
6053
Ramirez Cortes Izan1420CCAT14671870Montornes C.E.1,58,010,53,750,014067,2
6170
Ponsa Alcubierre Gemma1067wECAT12121663Badia, Club Escacs I Cultura1,58,010,03,250,014050,8
6259
Uber Gracia Hugo0E10CAT13791623Catalonia-Joviat E.1,58,09,02,250,014033,6
6365
Samon Rodriguez Biel0EL14CAT12671554Granollers-Canovelles1,57,09,03,000,0140-17,6
6481
Pelegrin Serrano Oriol1018E12CAT10201498Colon Sabadell Chessy1,57,08,01,750,014053,6
6579
Martos Martin Daniel1082E12CAT10481514Espluguenc, C.E.E.1,56,06,00,500,01408,8
6683
Arahuete Marti Josep0ALVCAT02051Granollers-Canovelles1,08,010,02,750,00
6760
Duran Romero Ali Rafael0DCAT13681703Cerdanyola Mataro C.E.1,08,010,02,500,004033,6
6868
Najar Arrieta Oriol1348D10CAT12331776Catalonia-Joviat E.1,08,08,51,000,0140-14,8
6963
Comas Molne Pau1282ECAT13251697Lloret, Club Escacs1,07,58,51,000,0140-24,8
66
Molina Gil Noah1216E10CAT12531645Llinars, Club D'escacs1,07,58,51,000,0140-0,4
7172
Bonillo Laso Judith1233wEL10CAT11831484Granollers-Canovelles1,07,58,00,500,0140-21,2
7269
Garangou Jordan Adria1245EL14CAT12261446Granollers-Canovelles1,07,57,50,000,014023,6
7387
Torres Herrera Guillem0E08CAT01462Catalonia-Joviat E.1,07,08,01,000,01
7477
Sola Pachon Arnau0EL14CAT11031476Granollers-Canovelles1,06,58,02,000,0040-5,2
7556
Garcia Castany Jose1449DVCAT14591719Santa Eugenia Escacs1,06,57,51,000,0120-11,6
7664
Umbert Munoz Hector Jesus1315ELCAT13141674Granollers-Canovelles1,06,57,00,500,0140-2,4
7776
Bonillo Laso Adria1110EL12CAT11181603Granollers-Canovelles1,06,08,02,000,014093,6
7873
Linares Miralles Jordi1223E08CAT11661496Montornes C.E.1,06,07,01,000,0140-22,4
7978
Espanol Bada Nuria1071wECAT10651438Llinars, Club D'escacs1,06,06,51,000,0120-13,8
8075
Vazquez De Los Reyes Edgar1131E12CAT11251499Catalonia-Joviat E.1,06,06,00,000,0140-23,6
8185
Torres Puig Carlos0ECAT01554Catalonia-Joviat E.1,05,56,51,000,01
8258
Pozanco Villalba Victor1363EVCAT13921645Cavall Del Congost, Club D'esc1,05,55,50,000,0120-13,6
8390
Umbert Gutierrez Marti0EL10CAT01386Granollers-Canovelles1,05,05,50,000,01
8492
Sanchez Aguilar Sergi0E10CAT01300Llinars, Club D'escacs1,05,05,02,000,00
8589
Garcia Rodriguez Laia0wE10CAT01397Martorell C.E.1,04,04,50,000,01
8680
Dominkovics Alonso Pere1034EL14CAT10311462Granollers-Canovelles0,57,08,51,000,0040-8,0
8782
Izquierdo Fuster Joan1034ECAT10181356Vall Del Tenes, Club Escacs0,56,06,50,250,0020-1,4
8886
Quincoces Hernandez Aleix0E12CAT01494Llinars, Club D'escacs0,55,05,50,250,00
8984
Lorenzo Gazapo Juampe0ECAT01700Les Franqueses, C.E.0,07,08,00,000,00
9071
Garcia Burgos Jaume0EL14CAT12101334Granollers-Canovelles0,06,07,00,000,00400,0
88
Ramos Giro Kevin0E14CAT01426Les Franqueses, C.E.0,06,07,00,000,00
9293
Torres Herrera Pol0E12CAT01265Catalonia-Joviat E.0,05,56,50,000,00
9374
Gonzalez Gisbert Guillem1146EL12CAT11271254Granollers-Canovelles0,05,06,00,000,0040-29,2

Anotació:
Desempat1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempat2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempat3: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable
Desempat4: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Desempat5: The greater number of victories (variable)