Campeonato de Lanzarote 2020. Sub 10. Fase de Clasificación Clasificatorio para el Campeonato de Canarias

Organizer(s)Delegación Insular de Ajedez de Lanzarote
FederationSpain ( ESP )
Tournament directorLorenzo Lemaur Santana
Chief ArbiterPablo A. Arranz Martín
Deputy Chief ArbiterJorge Rey Cortés
ArbiterKarla Toledo Molina
Time control30 min + 10 seg por movimiento
LocationLanzarote. Distintas sedes
Rating calculation -
Date2019/12/14 to 2020/02/01
Rating-Ø1000
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 18.01.2020 20:23:32, Creator/Last Upload: gonzález valero, josé antonio

Tournament selectionSub 8, Sub 10, Sub 12, Sub 14 y Sub 16
Parameters No tournament details, Link with tournament calendar
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Ranking crosstable after Round 6, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6/9 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgsexTypGrClub/City
1Alvelo Novoa Damian54739527ESP0U10ASCD Cacharros
2Barrios Gonzalez Romen54732468ESP0U10Escuela de Tinajo
3Benitez Hernandez Miguel54723795ESP0U10C.D. CIAL
4Camarasa Ruiz Gloria Valentina54739535ESP0wU10C.D. CIAL
5Celis Molina Raquel Sofia54734223ESP0wU10ASCD Cacharros
6Chen Shijie I54740240ESP0U10C.D. CIAL
7Corujo Ramon Alejandro54741254ESP0U10C.D. El Ocho
8Cossu Mitia54740258ESP0U10Sociedad La Democracia
9Curbelo Clavijo Diego54732492ESP0U10Escuela de Tinajo
10Dsouza Ashley Kevin54723701ESP0wU10ASCD Cacharros
11Fernandez Parrilla Manuel54739543ESP0U10Escuela de Tinajo
12Flores Baulde Xavier Alejandro54739551ESP0U10Sociedad La Democracia
13Galan Bravo Evan54739560ESP0U10Sociedad La Democracia
14Gellert Tejera Eiden Ariel54731321ESP0U10ASCD Cacharros
15Herguedas Rabazo Lucas54740266ESP0U10C.D. CIAL
16Locreille Tobias Massimo54740363ESP0U10Sociedad La Democracia
17Martin Parrilla Jorge54740274ESP0U10Escuela de Tinajo
18Morales Martin Daniela54732476ESP0wU10Escuela de Tinajo
19Morales Toledo Andrea54732530ESP0wU10Escuela de Tinajo
20Murillo Pedroza Andres Felipe54740282ESP0U10C.D. El Tablero de Guanapay
21Pe Gabriel54740584ESP0U10Sociedad La Democracia
22Perez Hernandez Ubay54586615ESP0U10C.D. El Ocho
23Pinton Marin Elouan54734240ESP0U10Escuela de Tinajo
24Rodriguez Bolanos Nerea54740290ESP0wU10C.D. El Ocho
25Velazquez Loaiza Andres Felipe54740304ESP0U10ASCD Cacharros
26Ventura Garcia Andrew Manuel54740312ESP0U10C.D. El Tablero de Guanapay