Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:


ukáž detaily turnaja
 

II CAMPEONATO SUDAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLAR 2019 - U13 - MASC

Posledná aktualizácia 15.12.2019 16:13:14, Creator/Last Upload: ia pedro caetano

Štartová listina

č. TMenoFideIDFEDEloFGrKlub
1
CMMelian Juan Sebastian3706575PAR1940PARA. Bobby Fisher/Asunción
2
LIMA Vinicius Taishun2178664BRA1815SPC. Augusto Laranja/SP
3
Kim Thiago22702776BRA1717SCC. Bom Jesus de Santo Antônio/Blume
4
Silva Guilherme Henrique De Mora22749870BRA1697SCE. M. Prof Laura Andrade/Joinville
5
MAOSKI Joao Pedro22742891BRA1634PRCEC Kamila P. da Cruz/Tijucas do Su
6
Caldas Raphael C B R Leitao22732934BRA1608PEAba Global School/Recife
7
Machado Alessandro Mathias22759000BRA1535SCACX-Içara
8
ALBERTI Joao Valmar Bonfim2194805BRA1483PRC. E. Julia Wanderley/Ctba
9
De Oliveira Vitor Hugo Correa Le22744142BRA1427SPC. Progressão/PindamonhangabaSP
10
Rivera Fernandez Fredy4453859COL1404MGC. Sagrado Coração de Jesus/Alfenas
11
Da Silva Isaac Oliveira Moreira22758984BRA1355SPC. IAVEC/Ribeirão Preto
12
Forno Trujillo Nicola3833550PER1242PERC. Santisimo Nombre de Jesus/Lima
13
Forno Trujillo Luca3830640PER1237PERC. Santisimo Nombre de Jesus/Lima
14
Campora Felipe Marques22724591BRA1234SPC. Dante Alighieri/São Paulo
15
BITTENCOURT Arian G. Decezar22733477BRA1216SCSel. Seara
16
Rios Acosta Facundo3706648PAR1135PYFerlonichess/Ciudad del Este
17
Luy Liyau Luka Luis3855651PER1097PERAcademia Entre Maestros/Lima
18
Oyarzun Marquez Benjamin Fernando3438066CHI1059CHIE. Diego Portales/Chile
19
CANTERO ACUNA Lucas Javier3707970PAR1016PARC. Ferlonichess/CDE
20
Alaggio Marcelo OrzilBRA0MGE. São Tomaz de Aquino/B. Horizonte
21
Arida Renan YukioBRA0PRC. Douradina/Douradina
22
Bernardino CauãBRA0SPC. Objetivo/Assis
23
Canassa ItaloBRA0SPC. Objetivo/Assis
24
Cordeiro Aguilera Luiz Othavio22758569BRA0PRC. Ibiporã/Ibiporã
25
De Araujo Gabriel Ruiz22711112BRA0PRXadrezFoz
26
de Souza Leonardo Cavazine SantosBRA0SPC. Dom Bosco/Guarujá
27
de Souza Vitor Hugo BuenoBRA0PRClube de Xadrez de Ibiporã
28
dos Santos Pedro HenriqueBRA0SPEE Dr. Clybas Pinto Ferraz/Assis
29
Lopes Gustavo de SouzaBRA0PRC. Ibiporã/Ibiporã
30
Paes Gabriel OracioBRA0SPC. Einstein/Assis
31
Rabello Gabriel Urubatan FriasBRA0ESE. de Xadrez Bom Jesus/CMCBO/ES
32
Schmitt Cristofer BrogniBRA0SCC. E. Gregorio Locks/Brusque
33
Shikasho Erik KazuhiroBRA0MSE.M. Nagen Jorge Saad/Campo Grande
34
Spessoto Luis FelipeBRA0SPC. Einsten/Assis
35
Stipp Matheus BorgesBRA0PRE. Madalena Postel/Manoel Ribas
36
Todero Luan Henrique GarciaBRA0PRC. Douradina/Douradina
37
Valensuela Henrique Gabriel Lope22744843BRA0MSE. Coronel L. de Figueiredo/Maracaj
38
Voltolini Gustavo HenriqueBRA0SCC. Cônsul Carlos Renaux/Brusque