Campionat Territorial Absolut de Barcelona 2019

OrganitzadorFederacio Catalana Escacs
FederacióCatalunya ( CAT )
Director del torneigMagem Badals, Jordi (2200074)
Àrbitre principalAN Gallart Zafra, Jaume (2264420)
ÀrbitreAC Marches Rios, Joan Manuel (2227444), AN Ramon Herraez, Mireia (24570230), AC Solera Castellano, Xavier (32068280)
Control de temps90 min + 30" jug.
SeuBarcelona
Rating calculationEloN, FIDE
Data2019/10/13 Al 2019/12/15
Mitjana d'Elo2018
Programa d'aparellamentSwiss-Manager de Heinz HerzogArxiu de Swiss-Manager

Darrera actualització13.11.2019 19:06:01, Creador/Darrera càrrega: jaume gallart zafra

Selecció del torneigAbsolut, Baix Llobregat, Barcelonès
EnllaçosPàgina web de l'organitzador, Link tournament to the tournament calendar
Selecciona paràmetres No se'n mostren els detalls del torneig
LlistesRànquing inicial, Llista alfabètica de jugadors, Estadístiques de la Federació, partides i títols, Alphabetical list all groups, Taula d'horaris
Taula creuada de classificació després de la 4 ronda, Taula creuada pel rànquing inicial
Aparellaments per taulersRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5/9 , Sense emparellar
Classificació després de Rd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4
Excel i impressióImprimeix la llista, Exporta a Excel (.xls), Exporta a Excel (.xlsx), Exporta a fitxer PDF

Classificació després de la 4 ronda

OrdreNúm. Ini.NomFIDEEloNClub/CiutatPts. Des1  Des2  Des3 
114WFMHapala Elisabeth21392195Cor De Marina Badalona, C.E.4,010,08,55,5
221Alvarez Albiol Victor20482213Foment Martinenc C.E.3,59,08,55,5
313FMCapellades Subirana Marc21492279Peona I Peo, C.E.3,58,57,04,0
47MKGarrido Fernandez Daniel22162330Foment Martinenc C.E.3,011,09,56,0
59MKPena Morales Hugo22032350Castelldefels, C.E.3,010,58,54,5
68MKVentura Bolet Alexandre22122299Vila Olimpica, Club D'escacs3,09,58,04,5
73IMVehi Bach Victor Manuel23412425Escola D'escacs De Barcelona3,08,57,53,5
811Martin Barcelo Carles21822319Palleja, Club Escacs3,08,57,03,5
94IMPerpinya Rofes Lluis Maria23032415Colon Sabadell Chessy2,510,58,55,0
105MKJimenez Ruano Adrian22692370Barcelona, Club Escacs2,510,08,54,5
1123Olivera Gutierrez Albert20232178Once Barcelona2,510,08,05,0
121IMValenzuela Gomez Fernando23832469Sant Marti C.E.2,59,58,04,5
1317Saguillo Gonzalez Oriol20982223Barcelona, Club Escacs2,58,07,04,0
1412FMGonzalez Raul Omar21552259Barcelona, Club Escacs2,58,06,54,0
152FMBarbero Sendic Alejandro23462387Lleida C.E.2,57,56,03,5
1631Castillo Dalmau Arnau19582162Vila Olimpica, Club D'escacs2,57,06,53,5
1746Staromiejski Llorente Albert15141849Sant Cugat Club Escacs2,010,08,55,0
1815Ruperez Miguel21372242Escola D'escacs De Barcelona2,08,57,54,5
196FMMartorell Aguado Joan22642370Comtal C.E.2,08,57,04,5
2022CMFernandez-Diaz Mascort Miguel20392218Hospitalet Bellvitge Club D'es2,08,57,04,5
2125Magallanes Gustavo19922166Escola D'escacs De Barcelona2,08,07,04,5
2226MKMonedero Gonzalez Josep19842165Tres Peons C.E.2,08,07,04,0
2316Fernandez Goyanes Francesc X21302268Tres Peons C.E.2,07,57,04,0
2432Alvarez Ferre Llorens19412090Comtal C.E.2,07,56,53,5
2510Nadal Fajardo Ricard21842290Castelldefels, C.E.2,07,06,03,5
2620MKComellas Blanchart Jordi20482221Mataro C.E.2,07,06,03,0
2737Rocamora Martorell Ferran18752041Mataro C.E.1,58,07,03,5
2838Millan Hernandez Marc18712073Sant Cugat Club Escacs1,58,07,03,0
2933Catarineu Morales Alex19402108Comtal C.E.1,57,57,04,5
3041Catala Ulied Guillem17462020Vila Olimpica, Club D'escacs1,57,56,03,5
3130Guix Torres David19652111Franqueses, Les C.E.1,57,07,04,5
3219MKVazquez Gamero Miguel20552196Sant Adria C.E.1,57,07,04,0
3329Moya Nunez Pau Salvador19672126Foment Martinenc C.E.1,57,06,53,5
3444Arias Aranda Guillem16531914Foment Martinenc C.E.1,56,56,04,0
3536Rodriguez Saez Gerard18852081Comtal C.E.1,56,55,53,0
3635Gilabert Zaragoza Raul19022073Lira, La C.E.1,56,05,53,5
3718Gonell Aparici Ramon20912227Olesa C.E.1,56,05,53,0
3828Vilalta Vidal Javier19802145Mataro C.E.1,010,08,05,0
3942Serrano Batova Vicent17251921Barcelona, Club Escacs1,08,06,54,0
4034MKPrats Rodriguez Juan Bosco19302104Sant Boi C.E.1,07,57,54,5
4145Garcia Punzano Josep Lluis16441873Cor De Marina Badalona, C.E.1,07,57,54,0
4239Bes Alvarez Alex18522022Foment Martinenc C.E.1,07,06,54,0
4324MKDominguez Rueda Juan20072168Jake C.E.1,06,06,03,0
4440Catala Ulied Bernat18042004Vila Olimpica, Club D'escacs0,56,55,03,0
4527Mas Recorda Pere19842159Aragones De Barcelona, Centro0,06,55,53,0
43Larios Jimenez Rafael16881910Comtal C.E.0,06,55,53,0

Anotació:
Desempat1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempat2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempat3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)