4.liga A21 2019/2020

Organizer(s)Krajský šachový zväz Trnava
FederationSlovakia ( SVK )
Tournament directorRastislav Diviak
Chief ArbiterIA Rastislav Diviak 14908204
Time control90 min/40 tahov + 30s/tah; 30 min + 30s/tah
Rating calculationRating national, Rating international
Date2019/10/13 to 2020/06/14
Rating-Ø1579
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 14.06.2020 17:22:33, Creator/Last Upload: slovak chess federation

Tournament selection3.liga A2, 4.liga A21, 4.liga A22, 5.liga SE-SI, 5.liga TT-HC-PN
Parameters No tournament details, Link with tournament calendar
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9, Rd.10, Rd.11
GamesThere are 325 games available for download
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Team-Pairings of all rounds

Round 1 on 2019/10/13 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  CVČ Brezová pod Bradlom  CVČ Senica B:
2  ŠK Nafta Gbely C  ŠK Kamenár Chtelnica:
3  ŠO Kopčany  ZŠK Vrbové A1:4
4  ZŠK Vrbové B  ŠK Skalica C3:2
5  Šachový klub Holíč B  ŠK Kúpele Piešťany C4:1
6  ŠO Spartak Myjava  ŠK Štefanov:
Round 2 on 2019/10/27 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  CVČ Senica B  ŠK Štefanov:
2  ŠK Kúpele Piešťany C  ŠO Spartak Myjava½:
3  ŠK Skalica C  Šachový klub Holíč B2:3
4  ZŠK Vrbové A  ZŠK Vrbové B4:1
5  ŠK Kamenár Chtelnica  ŠO Kopčany:
6  CVČ Brezová pod Bradlom  ŠK Nafta Gbely C4:1
Round 3 on 2019/11/10 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  ŠK Nafta Gbely C  CVČ Senica B:
2  ŠO Kopčany  CVČ Brezová pod Bradlom2:3
3  ZŠK Vrbové B  ŠK Kamenár Chtelnica:
4  Šachový klub Holíč B  ZŠK Vrbové A:
5  ŠO Spartak Myjava  ŠK Skalica C:
6  ŠK Štefanov  ŠK Kúpele Piešťany C:
Round 4 on 2019/12/01 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  CVČ Senica B  ŠK Kúpele Piešťany C:
2  ŠK Skalica C  ŠK Štefanov:
3  ZŠK Vrbové A  ŠO Spartak Myjava:
4  ŠK Kamenár Chtelnica  Šachový klub Holíč B:
5  CVČ Brezová pod Bradlom  ZŠK Vrbové B:
6  ŠK Nafta Gbely C  ŠO Kopčany4:1
Round 5 on 2019/12/15 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  ŠO Kopčany  CVČ Senica B1:4
2  ZŠK Vrbové B  ŠK Nafta Gbely C:
3  Šachový klub Holíč B  CVČ Brezová pod Bradlom:
4  ŠO Spartak Myjava  ŠK Kamenár Chtelnica:½
5  ŠK Štefanov  ZŠK Vrbové A:
6  ŠK Kúpele Piešťany C  ŠK Skalica C:
Round 6 on 2020/01/12 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  CVČ Senica B  ŠK Skalica C3:2
2  ZŠK Vrbové A  ŠK Kúpele Piešťany C5:0
3  ŠK Kamenár Chtelnica  ŠK Štefanov2:3
4  CVČ Brezová pod Bradlom  ŠO Spartak Myjava4:1
5  ŠK Nafta Gbely C  Šachový klub Holíč B4:1
6  ŠO Kopčany  ZŠK Vrbové B:
Round 7 on 2020/01/26 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  ZŠK Vrbové B  CVČ Senica B:
2  Šachový klub Holíč B  ŠO Kopčany:
3  ŠO Spartak Myjava  ŠK Nafta Gbely C4:1
4  ŠK Štefanov  CVČ Brezová pod Bradlom1:4
5  ŠK Kúpele Piešťany C  ŠK Kamenár Chtelnica2:3
6  ŠK Skalica C  ZŠK Vrbové A0:5
Round 8 on 2020/02/09 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  CVČ Senica B  ZŠK Vrbové A½:
2  ŠK Kamenár Chtelnica  ŠK Skalica C0:5
3  CVČ Brezová pod Bradlom  ŠK Kúpele Piešťany C:½
4  ŠK Nafta Gbely C  ŠK Štefanov:
5  ŠO Kopčany  ŠO Spartak Myjava:
6  ZŠK Vrbové B  Šachový klub Holíč B:
Round 9 on 2020/02/23 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Šachový klub Holíč B  CVČ Senica B:
2  ŠO Spartak Myjava  ZŠK Vrbové B:
3  ŠK Štefanov  ŠO Kopčany:
4  ŠK Kúpele Piešťany C  ŠK Nafta Gbely C3:2
5  ŠK Skalica C  CVČ Brezová pod Bradlom:
6  ZŠK Vrbové A  ŠK Kamenár Chtelnica4:1
Round 10 on 2020/03/08 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  CVČ Senica B  ŠK Kamenár Chtelnica1:4
2  CVČ Brezová pod Bradlom  ZŠK Vrbové A:
3  ŠK Nafta Gbely C  ŠK Skalica C:
4  ŠO Kopčany  ŠK Kúpele Piešťany C:
5  ZŠK Vrbové B  ŠK Štefanov:
6  Šachový klub Holíč B  ŠO Spartak Myjava4:1
Round 11 on 2020/06/14 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  ŠO Spartak Myjava  CVČ Senica B0:5
2  ŠK Štefanov  Šachový klub Holíč B2:3
3  ŠK Kúpele Piešťany C  ZŠK Vrbové B:
4  ŠK Skalica C  ŠO Kopčany:½
5  ZŠK Vrbové A  ŠK Nafta Gbely C:½
6  ŠK Kamenár Chtelnica  CVČ Brezová pod Bradlom2:3
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 20.12.2020 10:31
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use