Logged on: Gast
Servertime 26.04.2024 15:52:56
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Landesliga Burgenland
Last update 09.03.2020 08:40:19, Creator/Last Upload: BURGENLĂ„NDISCHER SCHACHVERBAND
Search for player or team
Search
Board Pairings
Round 2 on 2019/10/06 at 09:00
Bo.
12
Blackburne Nickelsdorf 2
Rtg
-
7
SPGM Purbach - Donnerskirchen 1
Rtg
0 : 6
1.1
MK
Maly Martin
1997
-
IM
Kummer Helmut
2262
0 - 1
1.2
Rezak Milan
1964
-
Zimmermann Heinz
2125
0 - 1
1.3
Nachtnebel Harry
1848
-
Rainprecht Bernhard
2023
0 - 1
1.4
Wolf Stefan
1786
-
Heiny Michael
1985
0 - 1
1.5
Mischek Gerhard
1697
-
Mesaros Sebastian
1909
0 - 1
1.6
Jirovec Peter
1507
-
Gmasz Gerhard
1833
0 - 1
Bo.
8
Parndorf 1
Rtg
-
6
Hornstein
Rtg
3½:2½
2.1
FM
Kolesar Milan
2175
-
Peyrer Konstantin
2231
0 - 1
2.2
MK
Ranits Franz
2176
-
FM
Perhinig Robert
2249
1 - 0
2.3
Veselsky Jozef
2100
-
Ertl Oliver
1988
1 - 0
2.4
Froschauer Hans
1989
-
MK
Wersching Alfred
1937
0 - 1
2.5
Moritz Helmut
1885
-
Zaric Miodrag
1736
½ - ½
2.6
Portenschlager Peter
1824
-
Mittelbach Eduard
1685
1 - 0
Bo.
9
Union Raiba Oggau 1
Rtg
-
5
Lackenbach 1
Rtg
4½:1½
3.1
IM
Schreiner Peter
2441
-
FM
Vass Frantisek
2317
1 - 0
3.2
IM
Handler Lukas
2407
-
FM
Stranz Richard
2100
1 - 0
3.3
IM
Banas Jan
2264
-
Olle Peter
2165
½ - ½
3.4
MK
Kremsner Andreas
2096
-
Galavics Hermann
1907
1 - 0
3.5
Mad Gerhard
1900
-
Kretschmer Leo
1851
½ - ½
3.6
Sorsak Jozef
1835
-
MK
Wurdits Robert
1842
½ - ½
Bo.
10
Neufeld / Steinbrunn 1
Rtg
-
4
Pamhagen 1
Rtg
1½:4½
4.1
FM
Schweda Roland
2438
-
IM
Horvath Dominik
2365
0 - 1
4.2
IM
Volkmann Friedrich Karl
2385
-
IM
Hangweyrer Manfred
2334
½ - ½
4.3
MK
Rudolf Herbert
2059
-
IM
Alvir Aco
2337
0 - 1
4.4
Steinwender Peter
1987
-
IM
Franzen Jozef
2281
0 - 1
4.5
Benesch Julian
1938
-
Travenec Igor
2100
0 - 1
4.6
Piribauer Konrad
1834
-
MK
Prinzjakowitsch Bernhard
2072
1 - 0
Bo.
11
Stegersbach 1
Rtg
-
3
Oberwart 1
Rtg
2½:3½
5.1
CM
Tölly Michael
2076
-
Gaal Alexander
1900
½ - ½
5.2
Suttner Claus
1992
-
Tschirch Marc
1893
0 - 1
5.3
Krammer Florian
1961
-
MK
Prochaska Jürgen
1807
½ - ½
5.4
Sepetavc Walter
1848
-
Benkö Christian
1774
½ - ½
5.5
Bashotaj Ramiz
1818
-
Somogyi Jürgen
1760
0 - 1
5.6
Murlasits Martin III
1716
-
Hupfer Georg
1715
1 - 0
Bo.
1
Blackburne Nickelsdorf 1
Rtg
-
2
Potzneusiedl
Rtg
4½:1½
6.1
FM
Bachofner Andreas
2189
-
IM
Brestian Egon
2354
0 - 1
6.2
Bury Rastislav
2102
-
Hartl Jan
2078
1 - 0
6.3
Kuntner Reinhard
2057
-
Oberhammer Ignaz
1940
1 - 0
6.4
Jirovec Alfred
1985
-
Forer Lorenz
2037
1 - 0
6.5
MK
Bachofner Christian
1981
-
Pitra Robert
1739
½ - ½
6.6
Adler Thomas
1862
-
Chodak Ivan
1798
1 - 0
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use