Logged on: Gast
Servertime 11.05.2024 10:51:25
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
European Women Individual Rapid Chess Championship 2019
Last update 01.12.2019 20:55:40, Creator/Last Upload: IA Dominique DERVIEUX
Search for player
Search
Pairings/Results
Round 9 on 2019/12/01 at 16;30
Bo.
No.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
Pts.
Result
Pts.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
No.
1
5
GM
Stefanova Antoaneta
ACP
BUL
2455
6½
0 - 1
7
WGM
Girya Olga
ACP
RUS
2365
13
2
27
WGM
Rogule Laura
LAT
2292
7
0 - 1
6½
GM
Kosteniuk Alexandra
RUS
2538
2
3
10
GM
Batsiashvili Nino
GEO
2401
6
½ - ½
6
GM
Cramling Pia
S50
SWE
2423
8
4
9
IM
Bodnaruk Anastasia
ACP
RUS
2410
5½
½ - ½
6
GM
Zhukova Natalia
UKR
2316
24
5
1
GM
Muzychuk Anna
UKR
2592
5½
1 - 0
5½
WGM
Berend Elvira
S50
LUX
2308
25
6
3
GM
Muzychuk Mariya
UKR
2518
5½
1 - 0
5½
IM
Guichard Pauline
FRA
2349
18
7
19
IM
Mkrtchian Lilit
ARM
2338
5½
0 - 1
5½
IM
Paehtz Elisabeth
GER
2381
12
8
23
IM
Osmak Iulija
UKR
2318
5½
1 - 0
5½
IM
Daulyte-Cornette Deimante
LTU
2362
14
9
17
IM
Kashlinskaya Alina
ACP
RUS
2350
5½
½ - ½
5½
IM
Gaponenko Inna
ACP
UKR
2328
20
10
42
WIM
Zaksaite Salomeja
LTU
2181
5
0 - 1
5
GM
Chiburdanidze Maia
S50
GEO
2475
4
11
36
WGM
Leconte Maria
FRA
2225
5
0 - 1
5
GM
Sebag Marie
FRA
2452
6
12
7
GM
Gunina Valentina
RUS
2434
5
1 - 0
5
GM
Gaprindashvili Nona
S65
GEO
2196
40
13
11
IM
Bulmaga Irina
ACP
ROU
2383
5
½ - ½
5
IM
Salimova Nurgyul
U16
BUL
1992
61
14
50
WGM
Belenkaya Dina
RUS
2112
5
½ - ½
5
WGM
Worek Joanna
CZE
2321
21
15
55
WIM
Petrova Irina
UKR
2047
5
0 - 1
5
WGM
Michna Marta
GER
2296
26
16
30
WIM
Solozhenkina Elizaveta
U16
RUS
2262
4½
0 - 1
5
WGM
Dornbusch Tatiana
MNC
2211
38
17
15
GM
Socko Monika
POL
2359
4½
1 - 0
4½
WGM
Berzina Ilze
LAT
2165
45
18
57
WFM
Gitu Paula-Alexandra
U20
MDA
2033
4½
0 - 1
4½
GM
Arakhamia-Grant Ketevan
ACP
S50
SCO
2320
22
19
33
IM
Savina Anastasia
RUS
2255
4½
1 - 0
4½
WIM
Semenova Elena
RUS
2140
47
20
34
WGM
Babiy Olga
UKR
2247
4½
½ - ½
4½
WIM
Muetsch Annmarie
U18
GER
2141
46
21
35
WIM
Bensdorp-De Labaca Marlies
PACA
NED
2228
4½
1 - 0
4½
FM
Kazarian Anna-Maja
U20
NED
1858
68
22
41
WIM
Terbe Julianna
HUN
2186
4½
1 - 0
4½
Nguyen Thao Nhi
PACA
U14
FRA
1945
64
23
71
Shivacheva Donika
U20
BUL
1836
4½
0 - 1
4½
WGM
Unuk Laura
U20
SLO
2168
44
24
54
WFM
Chigaeva Anastasia
RUS
2068
4
½ - ½
4
IM
Buksa Nataliya
ACP
UKR
2275
28
25
29
IM
Ovod Evgenija
RUS
2262
4
1 - 0
4
WFM
Skuhala Barbara
SLO
2021
58
26
31
WGM
Reizniece-Ozola Dana
LAT
2258
4
1 - 0
4
WFM
Azimova Karina
RUS
1997
60
27
37
WGM
Zakurdjaeva Irina
RUS
2224
4
1 - 0
4
WFM
Limanovska Elizabete
U20
LAT
1945
62
28
59
FM
Antova Gabriela
U18
BUL
2001
4
1 - 0
4
FM
Paasikangas-Tella Johanna
FIN
2169
43
29
49
WIM
Janzelj Lara
SLO
2124
4
1 - 0
4
WIM
Dubois Martine
PACA
S50
MNC
1858
69
30
67
WFM
Cramling Bellon Anna
U18
SWE
1864
4
1 - 0
4
WFM
Novkovic Julia
AUT
2085
52
31
79
WFM
Toncheva Nadya
U14
BUL
1737
4
1 - 0
4
WFM
Andric Jelena
SWE
2076
53
32
70
Tomasi Elise
U16
FRA
1849
3½
½ - ½
3½
WIM
Benmesbah Natacha
FRA
2258
32
33
72
WCM
Berezovska Svetlana
MNC
1819
3½
0 - 1
3½
WIM
Zvereva Marija
PACA
RUS
2127
48
34
51
WIM
Johansson Viktoria
SWE
2094
3½
0 - 1
3½
WIM
Lebel-Arias Julia
PACA
S65
MNC
1718
80
35
73
WCM
Jose Polanco Kenia
PACA
MNC
1813
3½
1 - 0
3½
WIM
Nicoara Malina
S50
FRA
2037
56
36
85
Yagutian Mariya
U14
RUS
1610
3½
1 - 0
3½
Ayzenberg Alena
NOR
1945
63
37
66
WFM
Johnsen Sylvia
S50
NOR
1898
3½
1 - 0
3½
Cornileau Juliette
U14
FRA
1762
76
38
74
Waardenburg Feline
U20
NED
1778
3
1 - 0
3½
AIM
Feldman Laora
ISR
1636
84
39
75
Aubert Estee
U16
FRA
1766
3
1 - 0
3
Fourriques Elise
PACA
U14
FRA
1292
96
40
77
Olsson Linn
SWE
1748
3
1 - 0
3
Svensson Paula
S50
SWE
1236
97
41
81
Waardenburg Marlinde
U18
NED
1709
3
1 - 0
3
Macia Urisari Anne Marie
PACA
S50
FRA
0
103
42
90
Jaskunaite Auguste
U18
LTU
1386
3
1 - 0
3
Schebacher Solene
U12
FRA
1525
86
43
91
WCM
Svergina Sofya
U10
RUS
1350
3
1 - 0
3
Micheli Elora
U12
FRA
1396
89
44
87
Jaskuniene Dalia
LTU
1421
2½
1 - 0
3
Schebacher Leane
U10
FRA
1170
98
45
88
Berezovsky Fiorina
U12
MNC
1403
2½
0 - 1
2½
Kurapova Olga
SUI
1914
65
46
93
Wittenberg Serena
PACA
U16
FRA
1348
2½
1 - 0
2½
Lindberg Cajsa
S50
SWE
1642
82
47
92
Nevskaya Ekaterina
FRA
1349
2
1 - 0
2
Barrast Catherine
U12
FRA
1009
102
48
99
Radon Vida
S65
SWE
1157
2
0 - 1
2
Dinoni Attali Myriam
U10
MNC
1060
101
49
106
Ribreau Anna
PACA
U08
FRA
0
1
1
bye
50
16
IM
Repkova Eva
SVK
2358
0
0
not paired
51
39
WIM
Garifullina Leya
U16
RUS
2207
0
0
not paired
52
78
Perrusset Barbara
FRA
1745
2
0
not paired
53
83
Rubsamen Anais
PACA
U16
MNC
1640
0
0
not paired
54
94
Thoreux-Josso Ambre
PACA
U10
MNC
1316
1
0
not paired
55
95
Hyjazi Fleur
PACA
U16
FRA
1309
1
0
not paired
56
100
Heem Alice
U08
FRA
1100
1
0
not paired
57
104
Mazmanyan Lidia
PACA
U12
FRA
0
0
0
not paired
58
105
Pinarbasi Emilie
PACA
U12
FRA
0
2
0
not paired
59
107
Thoreux-Josso Adele
PACA
U10
MNC
0
1
0
not paired
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use