Logged on: Gast
Servertime 11.05.2024 10:39:28
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
European Women Individual Rapid Chess Championship 2019
Last update 01.12.2019 20:55:40, Creator/Last Upload: IA Dominique DERVIEUX
Search for player
Search
Pairings/Results
Round 5 on 2019/11/30 at 17:30
Bo.
No.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
Pts.
Result
Pts.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
No.
1
13
WGM
Girya Olga
ACP
RUS
2365
4
0 - 1
4
WGM
Rogule Laura
LAT
2292
27
2
3
GM
Muzychuk Mariya
UKR
2518
3½
½ - ½
3½
IM
Daulyte-Cornette Deimante
LTU
2362
14
3
10
GM
Batsiashvili Nino
GEO
2401
3½
½ - ½
3½
GM
Zhukova Natalia
UKR
2316
24
4
11
IM
Bulmaga Irina
ACP
ROU
2383
3½
1 - 0
3½
WGM
Worek Joanna
CZE
2321
21
5
1
GM
Muzychuk Anna
UKR
2592
3
1 - 0
3
IM
Guichard Pauline
FRA
2349
18
6
23
IM
Osmak Iulija
UKR
2318
3
½ - ½
3
GM
Kosteniuk Alexandra
RUS
2538
2
7
5
GM
Stefanova Antoaneta
ACP
BUL
2455
3
1 - 0
3
IM
Kashlinskaya Alina
ACP
RUS
2350
17
8
29
IM
Ovod Evgenija
RUS
2262
3
0 - 1
3
GM
Sebag Marie
FRA
2452
6
9
7
GM
Gunina Valentina
RUS
2434
3
0 - 1
3
WGM
Berend Elvira
S50
LUX
2308
25
10
33
IM
Savina Anastasia
RUS
2255
3
0 - 1
3
GM
Cramling Pia
S50
SWE
2423
8
11
9
IM
Bodnaruk Anastasia
ACP
RUS
2410
3
½ - ½
3
WIM
Solozhenkina Elizaveta
U16
RUS
2262
30
12
59
FM
Antova Gabriela
U18
BUL
2001
3
1 - 0
3
IM
Paehtz Elisabeth
GER
2381
12
13
15
GM
Socko Monika
POL
2359
3
0 - 1
3
IM
Gaponenko Inna
ACP
UKR
2328
20
14
50
WGM
Belenkaya Dina
RUS
2112
3
0 - 1
2½
IM
Mkrtchian Lilit
ARM
2338
19
15
4
GM
Chiburdanidze Maia
S50
GEO
2475
2½
½ - ½
2½
WGM
Dornbusch Tatiana
MNC
2211
38
16
41
WIM
Terbe Julianna
HUN
2186
2½
1 - 0
2½
GM
Arakhamia-Grant Ketevan
ACP
S50
SCO
2320
22
17
47
WIM
Semenova Elena
RUS
2140
2½
0 - 1
2½
WGM
Michna Marta
GER
2296
26
18
51
WIM
Johansson Viktoria
SWE
2094
2½
1 - 0
2½
WIM
Benmesbah Natacha
FRA
2258
32
19
34
WGM
Babiy Olga
UKR
2247
2½
0 - 1
2½
WGM
Unuk Laura
U20
SLO
2168
44
20
56
WIM
Nicoara Malina
S50
FRA
2037
2½
½ - ½
2½
WGM
Leconte Maria
FRA
2225
36
21
63
Ayzenberg Alena
NOR
1945
2
0 - 1
2
IM
Buksa Nataliya
ACP
UKR
2275
28
22
31
WGM
Reizniece-Ozola Dana
LAT
2258
2
½ - ½
2
IM
Salimova Nurgyul
U16
BUL
1992
61
23
35
WIM
Bensdorp-De Labaca Marlies
PACA
NED
2228
2
1 - 0
2
Nguyen Thao Nhi
PACA
U14
FRA
1945
64
24
37
WGM
Zakurdjaeva Irina
RUS
2224
2
½ - ½
2
Tomasi Elise
U16
FRA
1849
70
25
65
Kurapova Olga
SUI
1914
2
0 - 1
2
GM
Gaprindashvili Nona
S65
GEO
2196
40
26
67
WFM
Cramling Bellon Anna
U18
SWE
1864
2
0 - 1
2
WIM
Zaksaite Salomeja
LTU
2181
42
27
43
FM
Paasikangas-Tella Johanna
FIN
2169
2
0 - 1
2
FM
Kazarian Anna-Maja
U20
NED
1858
68
28
45
WGM
Berzina Ilze
LAT
2165
2
1 - 0
2
Waardenburg Feline
U20
NED
1778
74
29
71
Shivacheva Donika
U20
BUL
1836
2
0 - 1
2
WIM
Muetsch Annmarie
U18
GER
2141
46
30
73
WCM
Jose Polanco Kenia
PACA
MNC
1813
2
½ - ½
2
WIM
Zvereva Marija
PACA
RUS
2127
48
31
75
Aubert Estee
U16
FRA
1766
2
0 - 1
2
WIM
Janzelj Lara
SLO
2124
49
32
77
Olsson Linn
SWE
1748
2
0 - 1
2
WFM
Andric Jelena
SWE
2076
53
33
55
WIM
Petrova Irina
UKR
2047
2
1 - 0
2
WCM
Berezovska Svetlana
MNC
1819
72
34
79
WFM
Toncheva Nadya
U14
BUL
1737
2
0 - 1
2
WFM
Skuhala Barbara
SLO
2021
58
35
85
Yagutian Mariya
U14
RUS
1610
2
½ - ½
2
WFM
Azimova Karina
RUS
1997
60
36
52
WFM
Novkovic Julia
AUT
2085
1½
½ - ½
1½
WIM
Dubois Martine
PACA
S50
MNC
1858
69
37
76
Cornileau Juliette
U14
FRA
1762
1½
0 - 1
1½
WFM
Chigaeva Anastasia
RUS
2068
54
38
93
Wittenberg Serena
PACA
U16
FRA
1348
1½
0 - 1
1½
WFM
Gitu Paula-Alexandra
U20
MDA
2033
57
39
91
WCM
Svergina Sofya
U10
RUS
1350
1
1 - 0
1
WFM
Limanovska Elizabete
U20
LAT
1945
62
40
66
WFM
Johnsen Sylvia
S50
NOR
1898
1
1 - 0
1
Nevskaya Ekaterina
FRA
1349
92
41
78
Perrusset Barbara
FRA
1745
1
1 - 0
1
Thoreux-Josso Ambre
PACA
U10
MNC
1316
94
42
95
Hyjazi Fleur
PACA
U16
FRA
1309
1
0 - 1
1
WIM
Lebel-Arias Julia
PACA
S65
MNC
1718
80
43
81
Waardenburg Marlinde
U18
NED
1709
1
1 - 0
1
Fourriques Elise
PACA
U14
FRA
1292
96
44
97
Svensson Paula
S50
SWE
1236
1
0 - 1
1
Lindberg Cajsa
S50
SWE
1642
82
45
98
Schebacher Leane
U10
FRA
1170
1
1 - 0
1
AIM
Feldman Laora
ISR
1636
84
46
100
Heem Alice
U08
FRA
1100
1
0 - 1
1
Schebacher Solene
U12
FRA
1525
86
47
101
Dinoni Attali Myriam
U10
MNC
1060
1
0 - 1
1
Jaskuniene Dalia
LTU
1421
87
48
105
Pinarbasi Emilie
PACA
U12
FRA
0
1
0 - 1
1
Berezovsky Fiorina
U12
MNC
1403
88
49
107
Thoreux-Josso Adele
PACA
U10
MNC
0
1
0 - 1
1
Jaskunaite Auguste
U18
LTU
1386
90
50
102
Barrast Catherine
U12
FRA
1009
0
0 - 1
½
Micheli Elora
U12
FRA
1396
89
51
104
Mazmanyan Lidia
PACA
U12
FRA
0
0
0 - 1
0
Radon Vida
S65
SWE
1157
99
52
106
Ribreau Anna
PACA
U08
FRA
0
0
1 - 0
0
Macia Urisari Anne Marie
PACA
S50
FRA
0
103
53
16
IM
Repkova Eva
SVK
2358
0
0
not paired
54
39
WIM
Garifullina Leya
U16
RUS
2207
0
0
not paired
55
83
Rubsamen Anais
PACA
U16
MNC
1640
0
0
not paired
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use