Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 09:27:58
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
European Women Individual Rapid Chess Championship 2019
Last update 01.12.2019 20:55:40, Creator/Last Upload: IA Dominique DERVIEUX
Search for player
Search
Pairings/Results
Round 4 on 2019/11/30 at 16:30
Bo.
No.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
Pts.
Result
Pts.
Name
Gr
Typ
FED
Rtg
No.
1
24
GM
Zhukova Natalia
UKR
2316
3
½ - ½
3
IM
Bulmaga Irina
ACP
ROU
2383
11
2
30
WIM
Solozhenkina Elizaveta
U16
RUS
2262
3
0 - 1
3
WGM
Girya Olga
ACP
RUS
2365
13
3
14
IM
Daulyte-Cornette Deimante
LTU
2362
3
½ - ½
3
WGM
Worek Joanna
CZE
2321
21
4
18
IM
Guichard Pauline
FRA
2349
3
0 - 1
3
WGM
Rogule Laura
LAT
2292
27
5
17
IM
Kashlinskaya Alina
ACP
RUS
2350
2½
½ - ½
2½
GM
Muzychuk Anna
UKR
2592
1
6
19
IM
Mkrtchian Lilit
ARM
2338
2½
0 - 1
2½
GM
Muzychuk Mariya
UKR
2518
3
7
20
IM
Gaponenko Inna
ACP
UKR
2328
2½
½ - ½
2½
GM
Gunina Valentina
RUS
2434
7
8
32
WIM
Benmesbah Natacha
FRA
2258
2½
0 - 1
2½
GM
Batsiashvili Nino
GEO
2401
10
9
2
GM
Kosteniuk Alexandra
RUS
2538
2
1 - 0
2
WIM
Bensdorp-De Labaca Marlies
PACA
NED
2228
35
10
36
WGM
Leconte Maria
FRA
2225
2
½ - ½
2
GM
Chiburdanidze Maia
S50
GEO
2475
4
11
40
GM
Gaprindashvili Nona
S65
GEO
2196
2
0 - 1
2
GM
Stefanova Antoaneta
ACP
BUL
2455
5
12
6
GM
Sebag Marie
FRA
2452
2
1 - 0
2
WGM
Zakurdjaeva Irina
RUS
2224
37
13
8
GM
Cramling Pia
S50
SWE
2423
2
1 - 0
2
FM
Paasikangas-Tella Johanna
FIN
2169
43
14
42
WIM
Zaksaite Salomeja
LTU
2181
2
0 - 1
2
IM
Bodnaruk Anastasia
ACP
RUS
2410
9
15
12
IM
Paehtz Elisabeth
GER
2381
2
1 - 0
2
WGM
Berzina Ilze
LAT
2165
45
16
46
WIM
Muetsch Annmarie
U18
GER
2141
2
0 - 1
2
GM
Socko Monika
POL
2359
15
17
22
GM
Arakhamia-Grant Ketevan
ACP
S50
SCO
2320
2
½ - ½
2
WIM
Semenova Elena
RUS
2140
47
18
48
WIM
Zvereva Marija
PACA
RUS
2127
2
0 - 1
2
IM
Osmak Iulija
UKR
2318
23
19
25
WGM
Berend Elvira
S50
LUX
2308
2
1 - 0
2
WIM
Petrova Irina
UKR
2047
55
20
28
IM
Buksa Nataliya
ACP
UKR
2275
2
0 - 1
2
FM
Antova Gabriela
U18
BUL
2001
59
21
49
WIM
Janzelj Lara
SLO
2124
2
0 - 1
2
IM
Ovod Evgenija
RUS
2262
29
22
50
WGM
Belenkaya Dina
RUS
2112
2
1 - 0
2
WGM
Reizniece-Ozola Dana
LAT
2258
31
23
53
WFM
Andric Jelena
SWE
2076
2
0 - 1
2
IM
Savina Anastasia
RUS
2255
33
24
56
WIM
Nicoara Malina
S50
FRA
2037
2
½ - ½
2
WGM
Babiy Olga
UKR
2247
34
25
26
WGM
Michna Marta
GER
2296
1½
1 - 0
1½
WFM
Novkovic Julia
AUT
2085
52
26
38
WGM
Dornbusch Tatiana
MNC
2211
1½
1 - 0
1½
WFM
Gitu Paula-Alexandra
U20
MDA
2033
57
27
54
WFM
Chigaeva Anastasia
RUS
2068
1½
0 - 1
1½
WIM
Terbe Julianna
HUN
2186
41
28
44
WGM
Unuk Laura
U20
SLO
2168
1½
1 - 0
1½
Wittenberg Serena
PACA
U16
FRA
1348
93
29
69
WIM
Dubois Martine
PACA
S50
MNC
1858
1½
0 - 1
1½
WIM
Johansson Viktoria
SWE
2094
51
30
60
WFM
Azimova Karina
RUS
1997
1
1 - 0
1½
Cornileau Juliette
U14
FRA
1762
76
31
58
WFM
Skuhala Barbara
SLO
2021
1
1 - 0
1
Perrusset Barbara
FRA
1745
78
32
80
WIM
Lebel-Arias Julia
PACA
S65
MNC
1718
1
0 - 1
1
IM
Salimova Nurgyul
U16
BUL
1992
61
33
62
WFM
Limanovska Elizabete
U20
LAT
1945
1
0 - 1
1
WFM
Toncheva Nadya
U14
BUL
1737
79
34
84
AIM
Feldman Laora
ISR
1636
1
0 - 1
1
Ayzenberg Alena
NOR
1945
63
35
64
Nguyen Thao Nhi
PACA
U14
FRA
1945
1
1 - 0
1
Waardenburg Marlinde
U18
NED
1709
81
36
86
Schebacher Solene
U12
FRA
1525
1
0 - 1
1
Kurapova Olga
SUI
1914
65
37
66
WFM
Johnsen Sylvia
S50
NOR
1898
1
0 - 1
1
Yagutian Mariya
U14
RUS
1610
85
38
87
Jaskuniene Dalia
LTU
1421
1
0 - 1
1
WFM
Cramling Bellon Anna
U18
SWE
1864
67
39
68
FM
Kazarian Anna-Maja
U20
NED
1858
1
1 - 0
1
WCM
Svergina Sofya
U10
RUS
1350
91
40
70
Tomasi Elise
U16
FRA
1849
1
1 - 0
1
Hyjazi Fleur
PACA
U16
FRA
1309
95
41
88
Berezovsky Fiorina
U12
MNC
1403
1
0 - 1
1
Shivacheva Donika
U20
BUL
1836
71
42
72
WCM
Berezovska Svetlana
MNC
1819
1
1 - 0
1
Dinoni Attali Myriam
U10
MNC
1060
101
43
90
Jaskunaite Auguste
U18
LTU
1386
1
0 - 1
1
WCM
Jose Polanco Kenia
PACA
MNC
1813
73
44
74
Waardenburg Feline
U20
NED
1778
1
1 - 0
1
Thoreux-Josso Adele
PACA
U10
MNC
0
107
45
92
Nevskaya Ekaterina
FRA
1349
1
0 - 1
1
Aubert Estee
U16
FRA
1766
75
46
94
Thoreux-Josso Ambre
PACA
U10
MNC
1316
1
0 - 1
1
Olsson Linn
SWE
1748
77
47
82
Lindberg Cajsa
S50
SWE
1642
0
1 - 0
½
Micheli Elora
U12
FRA
1396
89
48
96
Fourriques Elise
PACA
U14
FRA
1292
0
1 - 0
0
Barrast Catherine
U12
FRA
1009
102
49
97
Svensson Paula
S50
SWE
1236
0
1 - 0
0
Macia Urisari Anne Marie
PACA
S50
FRA
0
103
50
98
Schebacher Leane
U10
FRA
1170
0
1 - 0
0
Mazmanyan Lidia
PACA
U12
FRA
0
104
51
99
Radon Vida
S65
SWE
1157
0
0 - 1
0
Pinarbasi Emilie
PACA
U12
FRA
0
105
52
100
Heem Alice
U08
FRA
1100
0
1 - 0
0
Ribreau Anna
PACA
U08
FRA
0
106
53
16
IM
Repkova Eva
SVK
2358
0
0
not paired
54
39
WIM
Garifullina Leya
U16
RUS
2207
0
0
not paired
55
83
Rubsamen Anais
PACA
U16
MNC
1640
0
0
not paired
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use