Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Voranmeldeliste 5.Stadlturnier - Freistädter Schnellschachopen

Last update 31.08.2019 19:11:38, Creator/Last Upload: schachverein freistadt

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgClub/City
1IMSchwabeneder Florian1626191AUT2409Sv Grieskirchen
2FMHavlik Jan319783CZE2368So Tj Tatran Prachatice
3IMMenezes Christoph1617001AUT2346Union Ansfelden
4IMJurek Josef300993CZE2340SK Sokol Vysehrad
5FMNovotny Michal310980CZE2269Sachova Akademie Vste, Z.S.
6FMSvatos Jan304174CZE2235Tj Sokol Praha-Vrsovice
7MKMayerhofer Peter1609327AUT2190Sv Freistadt
8Ly Dominik1628194AUT2189Tsu Wartberg/Aist
9Stinka Jakub391662CZE2166Sachklub Pisek
10Bostl Frantisek314579CZE2134Qcc Ceske Budejovice
11Prochazka Jiri343412CZE2103Tj Sokol Praha-Vrsovice
12Chval Zdenek311456CZE2092Qcc Ceske Budejovice
13Steiner Guenther1601873AUT2092
14Birklbauer Toni1607006AUT2067Sv Freistadt
15Nagy Ladislav374300CZE2040Qcc Ceske Budejovice
16Rolinek Dominik384569CZE2011Sokol Tabor
17Ganglberger Robert1617095AUT2005Tsu Vorderweissenbach
18Placer Sebastian399256CZE1977Qcc Ceske Budejovice
19Schwabeneder Alois1606018AUT1892Sv Grieskirchen
20Nguyen Le Minh Phu12415600VIE1859
21Grabner Hermann1620371AUT1851Sv Freistadt
22Bartl Franz Mag.1608410AUT1814Sk Voest Linz
23Grafenhofer Harald1613138AUT1804Sk Voest Linz
24Grabenweger Hans1629867AUT1799Sk Voest Linz
25Rolinkova Lucie384585CZE1799Sachova Akademie Vste, Z.S.
26Pühringer Alois1626728AUT1794Askö Unterweitersdorf
27Shiri Mostafa42572452IRI1764Linzer Schachverein
28Atteneder Martin1629441AUT1747Sv Freistadt
29Chval Zdenek23717734CZE1731Qcc Ceske Budejovice
30Miesenberger Wolfgang1646567AUT1729Tsu Wartberg/Aist
31Matej KankaAUT1724
32Pineker WernerAUT1715Askö Unterweitersdorf
33Stastna Martina385123CZE1706Sachova Akademie Vste, Z.S.
34Nagy Ladislav23713658CZE1697Qcc Ceske Budejovice
35Groiss Stefan1647733AUT1680Askö Unterweitersdorf
36Smola David23721367CZE1660Qcc Ceske Budejovice
37Gruenberger Erich1635050AUT1646Su Rainbach
38Szolga Ludwig1655639AUT1634Sv Urfahr
39Barta David391360CZE1623Sachova Akademie Vste, Z.S.
40Knezevic Josip14540525CRO1603Sk Voest Linz
41Drda Marek23728132CZE1570Sachova Akademie Vste, Z.S.
42Pomierny SlawomirPOL1561Jsv U. Mühlviertel
43Svejda Karel23709472CZE1534Qcc Ceske Budejovice
44Nagyova Daniela390070CZE1483Qcc Ceske Budejovice
45Simunek Jakub Simon23709464CZE1472Sachova Akademie Vste, Z.S.
46Garabik Marek23717742CZE1409Sachova Akademie Vste, Z.S.
47Pointner Gerhard1662708AUT1353Askö Unterweitersdorf
48Smola Jan23721375CZE1343Qcc Ceske Budejovice
49Hofer Sabine1643568AUT1307Askö Unterweitersdorf
50Klimes RomanCZE1302Qcc Ceske Budejovice
51Stoeglehner Hubert1626205AUT1268Su Rainbach
52Jafari RasulAFG1267Su Rainbach
53Rolinkova Adela396800CZE1261Sachova Akademie Vste, Z.S.
54Schwarz Felix1666495AUT1189Su Bad Leonfelden
55Arican MuhammedTUR1154Su Bad Leonfelden
56Hochreiter BrunoAUT1109Su Bad Leonfelden
57Tuma Hugo23709480CZE1109Qcc Ceske Budejovice
58Gregor AlexandrCZE1100Qcc Ceske Budejovice
59Pesek PetrCZE1100Qcc Ceske Budejovice
60Svitil Adam BedrichCZE1100Qcc Ceske Budejovice
61Bruce Jakub WilliamCZE1099Qcc Ceske Budejovice
62Jamshiri AliyasirAFG1068Su Bad Leonfelden
63Svitil Bedrich SenCZE1047
64Arican SinemTUR1043
65Schöberl Adam BedrichCZE1034
66Schwarz Rene1666509AUT1030Su Bad Leonfelden
67Kral Jiri23709413CZE1000Qcc Ceske Budejovice
68Kral JiriCZE1000
69Rezai HamidollaAFG990Su Rainbach
70Jafari HossainAFG891
71Rezaie AbolfazlAFG832
72Pachner NicoAUT803Su Bad Leonfelden
73Elgit AhmedTUR0Su Bad Leonfelden
74Jahedi ErwinAUT0
75Janat ClaudiaCZE0Su Bad Leonfelden
76Koller AnnaAUT0
77Mitter KonradAUT0
78Riegler GregorAUT0
79Ruckendorfer KevinAUT0Su Bad Leonfelden