Kolá po šach.

1. kolo dňa 2019/10/19
š.1  TJ Inbest DunajovElo-8  Liptovská šachová školaElo4½:3½
1.1GM
Antoniewski, Rafal
2490N-GM
Cvek, Robert
2487Z25½ - ½
1.2GM
Bulski, Krzysztof
2524N-IM
Mazur, Stefan
2423½ - ½
1.3GM
Tazbir, Marcin
2510Z97-FM
Miesbauer, Jan
2400Z261 - 0
1.4
Smolen, Jan
2420-IM
Hausner, Ivan
2337N½ - ½
1.5CM
Pniaczek, Marek
2132Z99-FM
Haring, Filip
2333B1130 - 1
1.6
Matejovic, Juraj
2239-FM
Haring, Viktor
2285A1121 - 0
1.7IM
Kantorik, Marian
2211-CM
Hros, Roman
2222½ - ½
1.8
Magat, Jozef
2021-WFM
Motycakova, Monika
2129½ - ½
š.4  CVČ Mladosť VIX ŽilinaElo-5  ŠK PrakovceElo4½:3½
2.1GM
Pechac, Jergus
2516-GM
Krejci, Jan
2543Z360 - 1
2.2GM
Bernasek, Jan
2494Z31-GM
Zilka, Stepan
2564Z370 - 1
2.3GM
Jurcik, Marian
2426-GM
Manik, Mikulas
2355½ - ½
2.4GM
Petrik, Tomas
2449-FM
Szustakowski, Antoni
2242Z691 - 0
2.5IM
Druska, Juraj
2500-IM
Mikrut, Dariusz
2390N½ - ½
2.6IM
Zwardon, Vojtech
2455Z32-FM
Zambor, Norbert
22621 - 0
2.7IM
Jurcik, Martin
2389-FM
Danada, Tomas
2323½ - ½
2.8FM
Zvarik, Martin
2249-
Kusiak, Matej
22841 - 0
š.2  ŠK Aquamarin PodhájskaElo-12  TJ Slávia UPJŠ KošiceElo3 : 5
3.1GM
Balog, Imre
2574Z20-GM
Vovk, Jurij
2571N0 - 1
3.2FM
Chovan, Milan
2328-GM
Vetoshko, Volodymyr
2523Z930 - 1
3.3FM
Jakab, Bela
2316B101-IM
Nayhebaver, Martin
24760 - 1
3.4GM
Likavsky, Tomas
2415-FM
Mosesov, Danylo
2391Z941 - 0
3.5
Vymazal, Bronislav
2351Z16-IM
Dovzik, Juri
2275N½ - ½
3.6WIM
Maslikova, Veronika
2230-
Frindt, Kornel
21811 - 0
3.7FM
Horvath, Mario
2202-
Najgebauer, Szemjon
2158N½ - ½
3.8
Szucs, Vladimir
2176-
Tropp, Lukas
21300 - 1
š.3  ŠK Dunajská StredaElo-9  Reinter HumennéElo4 : 4
4.1IM
Petenyi, Tamas
2468-GM
Babula, Vlastimil
2571Z510 - 1
4.2IM
Nemeth, Miklos
2486N-GM
Markos, Jan
25650 - 1
4.3IM
Rigo, Zsolt
2398-IM
Kriebel, Tadeas
2519Z481 - 0
4.4IM
Bagi, Mate
2478Z27-GM
Mrva, Martin
23791 - 0
4.5GM
Czebe, Attila
2379N-IM
Pcola, Pavol
2379½ - ½
4.6IM
Csonka, Attila Istvan
2356N-FM
Krak, Tomas
23260 - 1
4.7FM
Farkas, Gabor
2344A139-
Sepesi, Samuel
21471 - 0
4.8FM
Takacs, Laszlo
2190-
Pcola, Jaroslav st.
2075½ - ½
š.6  ŠKŠ Dubnica nad VáhomElo-11  ŠK Slovan BratislavaElo2½:5½
5.1IM
Cernousek, Lukas
2460N-GM
Papp, Gabor
2602N0 - 1
5.2GM
Plat, Vojtech
2566Z4-GM
Banusz, Tamas
2628Z100 - 1
5.3
Roubalik, Jakub
2391N-GM
Ftacnik, Lubomir
25100 - 1
5.4FM
Motuz, Karol
2348-IM
Malinovsky, Karel
2474Z12½ - ½
5.5IM
Piesik, Piotr
2418Z6-GM
Pacher, Milan
2400½ - ½
5.6FM
Vojtek, Vladimir
2247-FM
Kostolansky, Sebastian Lukas
23950 - 1
5.7FM
Wiewiora, Eneasz
2346Z5-IM
Petran, Peter
22481 - 0
5.8IM
Zpevak, Pavel
2344N-FM
Jancovic, Peter
2297½ - ½
š.7  ŠK ModraElo-10  KŠN BratislavaElo7½: ½
6.1GM
Balogh, Csaba
2580Z56-FM
Sahidi, Samir
24001 - 0
6.2GM
Michalik, Peter
2605Z58-FM
Macko, Miroslav
22771 - 0
6.3GM
Kozak, Adam
2503Z57-FM
Rohacek, Miroslav
22121 - 0
6.4IM
Maslik, Miroslav
2363-
Lintner, Igor
2226½ - ½
6.5
Schwarz, Dusan
2297-
Bochnicka, Vladimir
21911 - 0
6.6
Banas, Kamil
2262-
Bochnickova, Andrea
2139B5301 - 0
6.7FM
Federic, Jozef
2240-
Walterova, Ema
18021 - 0
6.8
Sobek, Michal
2113-
Bochnickova, Simona
17321 - 0
Chess-Tournament-Results-Servers © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 25.02.2021 23:11
PixFuture exclusive partner, Tiráž