Logged on: Gast
Servertime 06.05.2024 03:51:34
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Etusivu
Turnaustietokanta
AUT mestaruus
Kuvat
FAQ
Online-rekisteröinti
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Huom! Palvelimen kuorman laskemiseksi vähennämme hakukoneiden (Google, Yahoo...) skannausta siirtämällä kahta viikkoa vanhemmat (loppupvm) turnaukset seuraavan linkin taakse
Wettkämpfe ab der 7.Runde wegen COVID19 nicht mehr ausgetragen - Wettkämpfe enden mit Remis (ohne Elowertung)
Waldviertler Meisterschaft Liga Waldviertel 2019/20
Viimeisin päivitys23.04.2020 17:43:46, Creator/Last Upload: NÖ.-Schachverband
Search for player or team
Haku
Pöytien parit
4. Kierros pvm. 2019/10/04 klo. 19:00
pö.
9
Groß Siegharts 1
Rtg
-
7
SGM Voest Krems 4
Rtg
3½:1½
1.1
Allram Sebastian
1947
-
Bader Daniel
1656
½ - ½
1.2
Schuhmacher Wilhelm
1807
-
Beyer Edith
1425
1 - 0
1.3
Gruener Markus
1743
-
Bader Herbert
0
½ - ½
1.4
Seper Thomas
1357
-
Murko Roman
1149
1 - 0
1.5
Pausweg Daniel
0
-
Murko Marie-Theres
1196
½ - ½
pö.
10
SGM Litschau-Eisgarn 2
Rtg
-
6
SGM Voest Krems 3
Rtg
4 : 1
2.1
Paulin Manfred
1850
-
Grohmann Hans-Peter
1714
½ - ½
2.2
Goigitzer Kurt
1697
-
Fichtinger Karl
1625
1 - 0
2.3
Lotz Dominik
1492
-
Huth Manfred
1583
1 - 0
2.4
Goigitzer Gerald
1421
-
Denk Franz
1520
½ - ½
2.5
Schramel Franz
1497
-
Grath Jan
1389
1 - 0
pö.
11
Schweiggers
Rtg
-
5
Bad Großpertholz 1
Rtg
½ :4½
3.1
Schrenk Franz
1510
-
Prinz Hubert
1913
0 - 1
3.2
Trappl Hermann
1509
-
Schuh Manuel
1747
½ - ½
3.3
Boeck Johann
1509
-
Rausch Rudolf
1653
0 - 1
3.4
Holl Robert
1423
-
Bradara Mirko
1662
0 - 1
3.5
Faltin Juergen
1295
-
Zeiler Wilfried
1560
0 - 1
pö.
1
Groß Gerungs
Rtg
-
4
Waidhofen/Thaya
Rtg
1 : 4
4.1
Roessler Emmerich
1803
-
Loidolt Daniel
1917
½ - ½
4.2
Kienast Franz
1774
-
Illner Gerhard
1899
0 - 1
4.3
Schrammel Josef
1601
-
Pallnstorfer Fritz
1795
0 - 1
4.4
Lichtenwallner Vinzenz
1436
-
Pekny Friedrich
1699
½ - ½
4.5
Woller Herbert
1340
-
Tschuden Gerald
0
0 - 1
pö.
2
Zwettl 2
Rtg
-
3
SGM Litschau-Eisgarn
Rtg
3½:1½
5.1
FM
Buchnicek Petr
2304
-
CM
Bauer Thomas
2215
0 - 1
5.2
WIM
Novosadova Kristyna
2182
-
Plasil Jiri
2088
1 - 0
5.3
Mlynek Petr
2101
-
Schuh Patrick
2075
1 - 0
5.4
CM
Vykydal Frantisek
2026
-
Nemecek Roman
1804
1 - 0
5.5
Reisinger Heinz
1783
-
Prinz Nikolaus
1736
½ - ½
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Yhteystiedot