3. Internationales Schilcherlandopen Gruppe B

Last update 08.12.2019 07:07:12, Creator: horvath wolfgang,Last Upload: schachklub schilcherland

Tournament selectionGruppe A, Gruppe B
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Download invitation, Change Calendar-Link
Parameters Show tournament details, no flags
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgIRtgNsexClub/City
1
Kasumi Gezim4701640KOS19890
2
MKNickl Klaus Prof.1601024AUT19711984Bärnbach
3
Spacapan Simon14612461SLO19682025Sc Extraherb Ws
4
Spelec Darko14602423SLO19421937Frauental
5
Koban Markus1610104AUT19311856Postsportverein Graz
6
Tumur-Ochir Duluu4918657MGL18681701Schachklub Kapfenberg
7
Heinisch Wolfgang1627252AUT18581847St. Martin I. S.
8
Schrammel Alfred1641816AUT18421704Schachverein Wolfsberg
9
Zajdela Karel14627868SLO18291889
10
Klasinc Kristjan12966460GER18191766Schachfreunde Graz
11
Moerwald Magdalena1632078AUT18031873wAsk Salzburg
12
MKGroiss Werner1608592AUT17971810
13
Deda Dede22100059KOS17940
14
Englisch Tobias1658123AUT17871647Sv Mistelbach
15
Cecotti Daniele2892389ITA17830
16
Bernard Federico877859ITA17731643
17
Goeslbauer Harald1609343AUT17681654Horn Union Ratten
18
Reisenhofer Maximilian1660292AUT17551732Sv Gamlitz
19
Rathmanner Anton1615122AUT17301685Sk Lackenbach
20
Wegan Barbara1658344AUT17261763wPostsportverein Graz
21
Pudmich Guenter Dr.1636154AUT17261605Bärnbach
22
Ciani Davide889113ITA17231731
23
Rozman Roman14622211SLO17211785
24
Moerwald Miriam1649485AUT17191623wAsk Salzburg
25
Seiler Franz1657364AUT17071623St. Martin I. S.
26
Ruck Helmut Mag.1616030AUT17001667Sv Sandleiten
27
AFMZapfel Paul1618075AUT16681552Sv Amstetten
28
Froehlich Franz Mag.1640119AUT16361648St. Martin I. S.
29
Kiefer Michael1640763AUT16221653St. Martin I. S.
30
Koestenbauer Hans Ing.1640780AUT16081599Schilcherland Deutschlandsberg
31
Marakovits Klemens Ing.1653245AUT16001503Fürstenfeld
32
Dirnberger Florian Mag.1647334AUT15771619Stainz
33
Tomaschitz Nikolaus1665308AUT15601328Sk Raiba Donnerskirchen
34
Waha Christian1657763AUT15551588Tiroler Schachschule
35
Morgenbesser Rupert Jun.1628216AUT15521508Sk Kirchberg/Wechsel
36
Schernthaner Markus1653873AUT15231313Bärnbach
37
Gruenwald Simon1663755AUT15031336Frauental
38
Steinberger Karl Mag.1660357AUT13861589Gratwein-Stra├čengel
39
Schuster Peter1665294AUT13831273Pölfing-Brunn
40
Bauer Simon1663720AUT13211429Schachverein Leibnitz
41
Ragchaasuren Boerte1662260AUT12721107wSpg. Feldbach-Kirchberg
42
Fabian Kerstin1665197AUT12571080wSt. Martin I. S.
43
Fabian Julia1665189AUT1136966wSt. Martin I. S.
44
Gruenwald Stefan Dr.1668960AUT11171029Frauental
45
Meyer Bernd16296281GER01781Sv Osnabrück
46
Kammerer Reinhard1624636AUT01431Sk Niederabsdorf
47
Schramml Fabian1660535AUT01285Schachverein Wolfsberg
48
Maier Tobias1670360AUT01212Schilcherland Deutschlandsberg
49
Gruenwald Beat1668951AUT0952Frauental
50
Kantans Ansis11629312LAT00
51
Kantans Jekabs11629304LAT00
52
Kuemmel Christof1672703AUT00Gratwein-Stra├čengel