Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 14:01:57
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
16. ročník memoriálu pana Václava Cagaly Tradiční vánoční turnaj
Last update 26.12.2010 15:45:14, Creator/Last Upload: Chess Federation of the Czech Republic
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FED
Rtg
Club/City
1
Gaša Andrej
SVK
2256
Tj Podlužan Prušánky
2
Stánec Stanislav
CZE
2192
Sk Horáček-Sudoměřice
3
Enzendorfer Alfred
CZE
2150
SK Voesflinz
4
Gabriel Adam
CZE
2103
Sk Boršice
5
Pakosta Miroslav
CZE
2159
Šachový Klub Lokomotiva B
6
Strakáč Petr
CZE
2046
Sk Horáček-Sudoměřice
7
Veselský Josef
SVK
2118
Sk Horáček-Sudoměřice
8
Vach Pavel
CZE
2100
Osuské
9
Balšínek Pavel
CZE
2092
Tj Podlužan Prušánky
10
Mayer Josef
CZE
2106
Tj Podlužan Prušánky
11
Volčík Luděk
CZE
1992
Sk Boršice
12
Hudaček Josef
CZE
2047
Sk Horáček-Sudoměřice
13
Křížek František
CZE
2018
Sk Boršice
14
Pešák Roman
CZE
2093
Sk Horáček-Sudoměřice
15
Pribila Gerhart
CZE
2034
ŠK Nafta Gbely
16
Šarmír Miloš
CZE
2032
Cífer
17
Kovárik Oto
SVK
2025
ŠK Kopčany
18
Jordán Josef
CZE
1968
Šk Domanín
19
Náplava Petr
CZE
1886
Sk Boršice
20
Pálka Miroslav
SVK
1935
Tj Podlužan Prušánky
21
Kocák Branislav
CZE
1927
ŠK Nafta Gbely
22
Bilovský Milan
SVK
1918
Sk Horáček-Sudoměřice
23
Náplava Pavel
CZE
1868
Sk Boršice
24
Otepka Vladimír
CZE
1900
Myjava
25
Dubecký Ladislav
CZE
1880
ŠK Kopčany
26
Zajíček Ferdinand
CZE
1873
ŠK Nafta Gbely
27
Janás Vladimír
CZE
1869
Sk Horáček-Sudoměřice
28
Šimoník Adam
CZE
1841
Sk Boršice
29
Volčík Stanislav
CZE
1825
Sk Boršice
30
Vlkovič Pavol
CZE
1835
Cífer
31
Sukopčák Miroslav
CZE
1834
Senica
32
Předínský Vladan
CZE
1791
Tj Podlužan Prušánky
33
Valla Tomáš
CZE
1790
ŠK Nafta Gbely
34
Brunovský Petr
CZE
1785
ŠK Nafta Gbely
35
Cerovský Marian
CZE
1783
ŠK Kopčany
36
Taptič Filip
CZE
1782
Šk Hodonín
37
Horňák Pavel
CZE
1774
Cífer
38
Polnar Josef
CZE
1727
Tj Zora Praha
39
Gaša Patrik
CZE
1726
40
Kastler Peter
CZE
1711
ŠK Nafta Gbely
41
Damborský Pavel
CZE
1650
ŠK Kopčany
42
Kučera Ivan
CZE
1649
Šk Hodonín
43
Hlaváč Dalibor
CZE
1618
Šk Domanín
44
Solařík Pavel
CZE
1608
Sokol Kněždub
45
Wrhel Vladimír
CZE
1423
Šk Domanín
46
Benovič Martin
CZE
1000
Strážnice
47
Vaškových Patrik
CZE
1000
Šk Domanín
48
Šťastný Josef
CZE
1000
Strážnice
49
Pálka Martin
CZE
0
50
Polnarová Taťána
CZE
1716
TJ Zora Praha
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use