Klasifikācijas turnīrs iesācējiem (RŠS) 12.01. - 13.01.2019.

Organizer(s)Rīgas Šaha skola
FederationLatvia ( LAT )
Chief ArbiterEdgars Ungurs
Deputy Chief ArbiterToms Kalniņš
ArbiterValdis Troņenkovs
LocationPērnavas iela 10, Rīga
Rating calculation -
Date2019/01/12 to 2019/01/13
Rating-Ø1000
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 13.01.2019 12:46:00, Creator/Last Upload: savieniba

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 8 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8/8 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFEDsexTypClub/City
1Alferovs AnrijsLATU08J. Valeinis
2Bitenieks DominiksLATU12A. Bētiņš
3Blumers MatīssLATU10V. Troņenkovs
4Bogdanovs VadimsLATU10A. Raudive
5Dzērve MiķelisLATU08V. Troņenkovs
6Dābols JānisLATU08E. Ungurs
7Dīcmane DagmāraLATwU08J. Valeinis
8Erts TeodorsLATU08V. Rožlapa
9Florena Lauma ElizabeteLATwU12A. Bētiņš
10Florens Pāvils VilhelmsLATU10A. Bētiņš
11Florens Ralfs RafaelsLATU10A. Bētiņš
12Francisko Havjers Peress-KivilandsLATU08J. Valeinis
13Galuza AleksandrsLATU10P. Ni
14Gerbtovs PēterisLATU10V. Putka
15Gluščenko ArtemsLATU10N. Katišonoks
16Hops RobertsLATU10A. Raudive
17Kantāns AnsisLATU08E. Ungurs
18Kantāns JēkabsLATU08E. Ungurs
19Klaucāns AlansLATU10N. Katišonoks
20Kopitovs AleksandrsLATU12T. Kalniņš
21Markovs ErnestsLATU08E. Ungurs
22Markovs TimofejsLATU12V. Putka
23Mūzis RenārsLATU10E. Ungurs
24Nikitins VladimirsLATU10N. Katišonoks
25Osipova ValērijaLATwU10P. Ni
26Ozoliņš KasparsLATU08E. Ungurs
27Pinķis AntonsLATU08J. Valeinis
28Podgornijs MakarsLATU10L. Borisovs
29Poltaveca AlisaLATwU12A. Raudive
30Puzo RobertsLATU10J. Valeinis
31Rudzats StefansLATU12A. Tihomirovs
32Rudzītis TeodorsLATU10J. Valeinis
33Savinkins MarksLATU10N. Katišonoks
34Sprūde JēkabsLATU08J. Valeinis
35Stare ReičelaLATwU10J. Valeinis
36Tanasi SandoLATU08V. Troņenkovs
37Teicāns EdgarsLATU10A. Kažoks
38Vaščinska AlinaLATwU08A. Raudive
39Zanders AmīrsLATU10L. Ungure
40Čuiko ArtursLATU12A. Raudive
41Ļebedevs IļjaLATU10A. Raudive
42Šulmans Gabriels DoriansLATU08P. Ni
43Žideļūns RalfsLATU08V. Rožlapa
44Ostrovska AliseLATwU08T. Kalniņš
45Melnis SaimonsLATRožlapa