Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

XXII Torneo de Ajedrez Regional Activo Agaete 2010

Darrera actualització28.11.2010 15:20:32, Creador/Darrera càrrega: Spanish Federation (Arbiter Comitee)

Search for player Cerca

Classificació final després de 9 rondes

OrdreNúm. Ini. NomTipusSexeGrFEDFIDEEloNClub/CiutatPts. Des1  Des2  Des3 
11
GMKurajica BojanS51 BIH25292544C.A. Gran Canaria751,555,539,5
27
WGMVega Gutierrez SabrinafESP23422331C.A. Anand750,55538
32
IMMunoz Pantoja Miguel PER25082483Perú749,55435,5
44
IMVidarte Morales Arturo ESP24052393Cataluña7485136
53
IMGarcia Padron JoseS51 ESP24332423La Caja de Las Palmas6,550,55436
68
IMBrito Garcia Alfredo ESP23372319C.A. Gran Canaria6,546,551,536,5
75
IMCabrera Trujillo JorgeU20 ESP23822368Tenerife64853,537
810
FMPerez Felipe Marcos Adrian ESP23102278La Palma64750,533,5
96
IMLezcano Jaen Pedro ESP23662358La Caja de Las Palmas64750,533,5
1014
Natalicchio Escalante Nicolas ESP22032198R.C. Victoria6465032
119
FMSolana Suarez Ernesto ESP2321230564447,529,5
1211
Hernandez Leon AlbertoU20 ESP22832258La Palma643,54931
1316
Gutierrez Olivares Daniel ESP21822159R.C. Victoria643,54732
1424
Machin Arbelo Pedro Alexis ESP20532066La Gomera642,546,530
1515
Garcia Blanco OmarU20 ESP21832187La Caja de Las Palmas642,54630
1620
Sanchez Quintero RaulS51 CUB20882090C.A. Anand6424629,5
1718
Alvarado Diaz AlejandroU18 ESP21092114Caja de Vecindario641,54430
1821
FMGonzalez Intelangelo GerardoS51 ESP20722083Firgas5,544,54729
1917
Camino Carrio Nicanor ESP21382124C.A. Anand5,53942,528
2023
Rodriguez Perez David ESP20582044R.C. Victoria5,538,540,527
2128
Ramirez Medina OscarS51 ESP19401955A.D. La Bagacera5,536,53825
2229
Cruz Pino Adrian ESP18921911Telde los Llanos5444629
2312
WFMVega Gutierrez BelindafESP22272216C.A. Anand543,54729,5
2425
Navarro Molina DavidU16 ESP20512056C.A. Anand543,54728
2519
Diaz Diaz Abel LocESP21082047Sancho de Vargas541,544,527
2639
Robaina Bordon Hector ESP17331658Telde los Llanos5414426
2755
Rodriguez Govea Alejandro JoseU16 ESP15051493Valledrez539,542,522
2831
Buet Samuel ESP18451838R.C. Victoria538,54325
2935
Perez Castellano SusanaU18fLocESP18031757C.A. Gran Canaria538,540,525
3027
Rodriguez Falcon Jesus Manuel ESP19451946Valledrez53840,524
3141
Rodriguez Mellado AntonioU14 ESP17111739La Caja de Las Palmas53739,521,5
3238
Schlittermann WolfgangS51 GER17470A.D. La Bagacera533,53620
3322
Martin Perez Francisco Jose ESP20621952C.A. San Mateo4,5394327
3426
Rojas Mirabal Pedro LocESP20001939C.A. San Andrés4,5394324,5
3575
Sosa Medina Sergio LocESP00MC Claudio Mendoza4,53841,523
3661
Quintana Milan Maria VictoriafESP01520Telde los Llanos4,53840,523
3747
Cruz Ramirez NauzetU14 ESP16311601Caja de Vecindario4,5383920,5
3866
Julien Casteleiro ArielU20 CUB00Caja de Vecindario4,537,54120,5
3936
Guerrero Ruiz Jose Luis ESP17721771Caja de Vecindario4,5353721
4037
Padilla Mendez Vicente ESP17521792La Gomera4,532,538,523
4142
Sanchez Montesdeoca Isaac LocESP17101882C.A. San Andrés44144,521
4240
Ruiz Delgado Basilio ESP17271746Gratecsa Amigos43941,521,5
4373
Ruiz Romero PedroESP00C.A. Anand438,541,522
4443
Caritg Creus CarlosS51 ESP16931887Centro Goya43740,521
4534
Padilla Socorro Jesus ESP18041588Telde los Llanos436,540,521
4646
Perez Castellano YaizaU16fLocESP16331619C.A. Grandama436,538,519
4758
Pozo Vinuesa AnaU14fESP14321332Tenerife435,537,518,5
4853
Pozo Vinuesa ElenaU14fESP15491432Tenerife43436,518
4971
Quintana Ponce JordanU16 LocESP00C.A. Moya431,53418
5059
Gonzalez Ortega PinoU16fESP13621410C.A. San Mateo4293013
5169
Naranjo Morales Pablo LocESP00Gratecsa Amigos42831,517
5249
Reyes Sanchez Francisco JavierU16 ESP16251614C.A. San Mateo3,5373818
5351
Lemes Miranda PabloU16 ESP15691543Marpe3,5364119
5444
Monteiro Rodrigues CarlosS51 ESP16651664A.D. La Bagacera3,53436,518
5556
Pozo Vinuesa PedroU14 ESP15001391Tenerife3,5343516
5652
Gonzalez Garcia ZoiloU16 ESP15611548Valledrez3,529,53415
5745
Sanchez Ramirez Gustavo ESP16491445Caja de Vecindario3,527,530,513
5813
Gonzalez Garcia Guillermo W ESP22182208Cadetra3374723
5930
Almeida Sanchez Juan Sebastian ESP18841976Caja de Vecindario334,540,521
6054
Rodriguez Govea ElizabethU14fESP15141456Valledrez3333512
6174
Sosa Betancor Jose MariaU16LocESP00C.A. Moya331,53416,5
6276
Vera Padilla AntonioS51 ESP00La Gomera330,532,513,5
6360
Manchon Santana AlbertoU14 ESP13221295La Caja de Las Palmas328,529,511
6433
Castilla Arteaga Carlos David ESP18111788La Gomera3272912
6550
Roque Hernandez FranciscoS51 ESP16201618A.D. La Bagacera2,53233,513,5
6665
Garcia Rodriguez CarlosS51 ESP002,531,53414
6757
Ramirez Maillo Juan AdonayU14 ESP14841525Marpe2,5293010,5
6867
Martin De La Nuez JoaquinU16 ESP00C.A. San Mateo2,52426,58,5
6948
Reyes Hidalgo AlejandroU18 ESP16301588Caja de Vecindario2353814
7064
Diaz Diaz Noe LocESP00Sancho de Vargas23435,513
7162
Armas Llarena Antonio M.LocESP00La Aldea B228,5296
7272
Ramirez Oliva OrlandoU16ESP00C.A. San Mateo228267
7370
Perez Tejera MaribelfESP00A.D. La Bagacera227289,5
7468
Medina Ramirez OctavioU16ESP0012326,51
7563
Arozamena Laso CristinafESP00Valledrez037,5380
7632
Aguilera Suarez AntonioS51 ESP18431780Telde los Llanos03640,50

Anotació:
Desempat1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempat2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Desempat3: Fide Tie-Break

Servidor de resultats de torneigs d'escacs © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 01.12.2022 09:16
PixFuture exclusive partner, Impressió