Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

PRIMER CAMPIONAT ESCOLA NAUSICA GRUP GRANS CURS 2018-19

последно ажурирање16.01.2019 16:32:36, Creator/Last Upload: manuel arellano

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
2BLANCHART ROCA BielCAT0
10CASALS GARCÍA PabloCAT0
9CASTRO TRULLÁ OriolCAT0
3CATALÀ GARCÍA DiegoCAT0
4FAYOS SABAT ÉricCAT0
8JULIÀ MAS MartíCAT0
5LAYOLA ALONSO GuillemCAT0
7MAS BLANCH MarcCAT0
6SARRADELL SÁNCHEZ MarcCAT0
1WATSON VianCAT0
Advertisement