Logged on: Gast
Servertime 10.05.2024 01:56:52
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
RPD- #CPA2018 | Etapa 2 - Ab de Corrientes | Copa UTHGRA - Libre
Last update 15.09.2018 23:41:15, Creator/Last Upload: CRR-ComisionTecnica
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
FideID
FED
Rtg
Typ
Club/City
1
IM
JIMENEZ Jose Mauricio
4404483
COL
2234
Colombia
2
CARO Esteban
109770
ARG
2138
Corrientes
3
FM
PEREZ Daniel
137332
ARG
2107
U20
Corrientes
4
VILLALBA Hugo
102440
ARG
2073
S65
Corrientes
5
ARBUELLO Diego
172480
ARG
1988
Corrientes
6
GARCIA GOROSTEGUI Ezequiel
120065
ARG
1953
Corrientes
7
OJEDA Hugo Daniel
170585
ARG
1951
U20
Corrientes
8
SOSA Arnaldo Javier
142522
ARG
1830
Resistencia
9
DUPRAT Daniel
120103
ARG
1816
Bella Vista
10
ESPINOSA Juan Jose
141372
ARG
1811
Esquina
11
MACHUCA Juan
182559
ARG
1808
Esquina
12
CANTERO COCHIA Alejandro
182524
ARG
1780
U18
Corrientes
13
CALABRONI Eduardo
161756
ARG
1777
Puerto Tirol
14
KRISKOVICH Ruben
182486
ARG
1768
Corrientes
15
LEGAR Tobias
184144
ARG
1766
U16
Bella Vista
16
COMINOTTI Antonio
184080
ARG
1740
S50
Corrientes
17
HAKANSON Ian
167177
ARG
1735
U14
Resistencia
18
ENCIZO Tomas
138665
ARG
1699
S50
Resistencia
19
MACIEL Rafael
167185
ARG
1686
U16
Resistencia
20
BISTMAN Daniel
167070
ARG
1669
Puerto Tirol
21
OLIVA Cristian
137324
ARG
1652
Mercedes
22
ZARATE Celeste
106887
ARG
1623
Bella Vista
23
PEREZ Thiago
184330
ARG
1562
U18
Itati
24
PERALTA Mauricio
184314
ARG
1551
U16
ConcepciĆ³n
25
LOPEZ Milagros
182508
ARG
1445
U18
Bella Vista
26
SANDOVAL Nahuel
181900
ARG
1335
U18
Resistencia
27
NAVAS Mario
184250
ARG
1332
S50
Corrientes
28
CARO Romina Judith
181030
ARG
1264
U14
Corrientes
29
HAKANSON Raul
171662
ARG
1203
S50
Resistencia
30
ACEVEDO Agustin
184012
ARG
0
U18
Itati
31
ACOSTA Lucas
ARG
0
U18
Corrientes
32
ARREJIN Sixto
182478
ARG
0
U16
Corrientes
33
BRAVO Maria Paula
ARG
0
U18
Corrientes
34
CARDOZO Roberto
ARG
0
Corrientes
35
FERNANDEZ Carlos
141178
ARG
0
U18
ConcepciĆ³n
36
GARCIA Francisco
ARG
0
Corrientes
37
GUILLEN Miguel
ARG
0
Resistencia
38
LATASHEN Maximo
182494
ARG
0
Corrientes
39
LOPEZ Lucas
184152
ARG
0
U20
Corrientes
40
LOTTO Tomas
ARG
0
U20
Corrientes
41
MARTINEZ Geronimo
169536
ARG
0
U16
Resistencia
42
MONTENEGRO Lautaro
184225
ARG
0
U14
Corrientes
43
OJEDA Nicolas
ARG
0
U18
Corrientes
44
OLAONDO Martin
ARG
0
Corrientes
45
PEREA CACERES Gaston
184322
ARG
0
Corrientes
46
RAMIREZ Gisela
184349
ARG
0
Bella Vista
47
RODRIGUEZ Isaac
167258
ARG
0
Resistencia
48
SOTO Ariana
ARG
0
U18
Corrientes
49
SOTO Juan Cruz
ARG
0
U16
Corrientes
50
ZALAZAR Ariel
ARG
0
La Leonesa
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use