Logged on: Gast
Servertime 11.05.2024 15:10:03
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Mistrovství CR v bleskovem sachu druzstev 2018
Last update 20.09.2018 17:12:54, Creator/Last Upload: Chess Federation of the Czech Republic
Search for player or team
Search
Board Pairings
Round 4 on 2018/09/15
Bo.
9
SK ZIKUDA Turnov B
Rtg
-
1
Moravska Slavie Brno A
Rtg
0 : 4
1.1
FM
Liska Jiri
2173
-
FM
Kociscak Jiri
2509
0 - 1
1.2
Vltavsky Vladimir
2251
-
GM
Polak Tomas
2453
0 - 1
1.3
Marsalek Zdenek
2231
-
FM
Vojta Tomas
2462
0 - 1
1.4
Sykora Ondrej
2168
-
GM
Blatny Pavel
2348
0 - 1
Bo.
15
SK Teplice A
Rtg
-
5
QCC Ceske Budejovice
Rtg
0 : 4
2.1
FM
Rubes Jan
2337
-
FM
Havlik Jan
2435
0 - 1
2.2
Hadraba Vladimir
2188
-
GM
Vokac Marek
2375
0 - 1
2.3
Kral David
2061
-
WGM
Richtrova Eliska
2147
0 - 1
2.4
Krutsky Martin
1768
-
Vybiral Zdenek
2246
0 - 1
Bo.
6
Unichess
Rtg
-
7
Slavoj Cesky Tesin
Rtg
2 : 2
3.1
IM
Konopka Michal
2308
-
IM
Langner Ladislav
2331
1 - 0
3.2
FM
Vrbata Zbynek
2302
-
FM
Straka Vojtech
2280
½ - ½
3.3
Kovar Vojtech
2293
-
FM
Mrazek Lumir
2201
½ - ½
3.4
Popper Tomas
2084
-
Kawulok Marek
2110
0 - 1
Bo.
4
TJ Pankrac A
Rtg
-
23
SK Dopravní podnik Praha B - PORG
Rtg
3½: ½
4.1
FM
Sokolov Alexander
2393
-
WCM
Pribylova Sofie
1885
1 - 0
4.2
IM
Dolezal Radoslav
2345
-
Pribyl Viktor
1839
½ - ½
4.3
Soural Jan
2233
-
Martirosyan Ara
1935
1 - 0
4.4
Postupa Pavel
2236
-
Ret Adam Josef
1719
1 - 0
Bo.
2
SK ZIKUDA Turnov A
Rtg
-
8
SK Dopravni podnik Praha A
Rtg
2 : 2
5.1
FM
Vykouk Jan
2373
-
IM
Plischki Sebastian
2426
1 - 0
5.2
IM
Studnicka Tomas
2271
-
IM
Pribyl Josef
2183
0 - 1
5.3
IM
Kraus Tomas
2426
-
IM
Pribyl Martin
2198
0 - 1
5.4
FM
Vlasak Lukas
2360
-
Benes Petr
2106
1 - 0
Bo.
14
SK Line
Rtg
-
13
Sokol Tabor
Rtg
2 : 2
6.1
Blecha Miroslav
2184
-
Borkovec Milan
2128
0 - 1
6.2
Sott Pavel
2162
-
Trepka Jan
2200
1 - 0
6.3
Janocko Petr
2108
-
Ruzicka Ales
2125
1 - 0
6.4
Kupka Frantisek
1979
-
Meszaros Ludek
2142
0 - 1
Bo.
3
TJ Bohemians A
Rtg
-
17
SK Slavoj Litomerice
Rtg
1½:2½
7.1
IM
Jirka Jiri
2438
-
Hula Lukas
2113
1 - 0
7.2
IM
Zvara Petr
2304
-
Brejnik Gustav
2085
0 - 1
7.3
Dubansky Bohuslav
2264
-
Hoke Petr
2030
0 - 1
7.4
Smid Miroslav
2131
-
FM
Kozak Milos
2014
½ - ½
Bo.
12
TJ Sokol Praha Vrsovice
Rtg
-
20
Gambit Jihlava
Rtg
2½:1½
8.1
IM
Kulhanek Tomas
2278
-
Skoda Martin
2070
1 - 0
8.2
Kohout Vratislav
2150
-
Bukacek Lubomir
2028
0 - 1
8.3
Markovic Milan
2101
-
Hrabal Michal
2029
1 - 0
8.4
FM
Svatos Jan
2108
-
Mouryc Tomas
1957
½ - ½
Bo.
24
SK Spartak Usti nad Labem A
Rtg
-
22
TJ Pankrac B
Rtg
1 : 3
9.1
Pribyl Jakub
2009
-
Hosticka Frantisek
2090
1 - 0
9.2
Smid Pavel
1923
-
FM
Krouzel Jaroslav
1981
0 - 1
9.3
Balin Kamil
2073
-
FM
Vokoun Jan
2035
0 - 1
9.4
Werner Hong Quan Dan
1657
-
Rondos Jakub
1949
0 - 1
Bo.
18
Moravska Slavie Brno B
Rtg
-
26
SA VSTE Ceske Budejovice
Rtg
2½:1½
10.1
Skacelik Petr
2059
-
FM
Novotny Michal
2368
½ - ½
10.2
Kredl Karel
2127
-
Rolinek Dominik
1674
½ - ½
10.3
Vavra Michal
1991
-
Hosnedl Matyas
1559
1 - 0
10.4
Nikodem Gustav
2042
-
Rolinkova Lucie
1438
½ - ½
Bo.
10
Sakal Kozolupy
Rtg
-
11
TJ Kobylisy
Rtg
1½:2½
11.1
IM
Michalek Jan
2263
-
Formanek Martin
2163
½ - ½
11.2
FM
Cesal Jaroslav
2267
-
FM
Kopta Pavel
2217
½ - ½
11.3
Folk Petr
2129
-
Dvorak Jan
2170
0 - 1
11.4
Janousek Petr
2129
-
Chmel Kristian
2076
½ - ½
Bo.
28
SK Dvorec
Rtg
-
27
SK Teplice B
Rtg
2 : 2
12.1
Flajsman Pavel
1958
-
Vanek Tomas
2101
1 - 0
12.2
Kovar Petr
2013
-
Koval Nikita
1593
0 - 1
12.3
Sedlak Jakub
1761
-
Vaclavik Jan
1728
0 - 1
12.4
Flajsman Petr
1751
-
Skuthan Radek
1637
1 - 0
Bo.
21
TJ Bohemians B
Rtg
-
19
TJ Kasna Lipa
Rtg
3 : 1
13.1
Bujak Michal
2185
-
Buchcar Tomas
2223
1 - 0
13.2
Vevera Radek
2133
-
Bach Ulf-Gunter
1979
0 - 1
13.3
Bartos Miroslav
1840
-
Tresnak Filip
2028
1 - 0
13.4
Drahoradova Zuzana
1611
-
Prudek Jiri
1974
1 - 0
Bo.
16
SK Karlovy Vary
Rtg
-
29
SK Decin
Rtg
4 : 0
14.1
Sprenar Petr
2094
-
Papay Jindrich
1948
1 - 0
14.2
Lorenc Tomas
2167
-
Purkyt Jaroslav
1748
1 - 0
14.3
Spicka Jan
1946
-
Masek Daniel
1553
1 - 0
14.4
Wimmer Miroslav
2081
-
Jusko Jindrich
1303
1 - 0
Bo.
30
SK Spartak Usti nad Labem B
Rtg
-
25
SK Slavia Liberec
Rtg
2 : 2
15.1
Balin Daniel
1773
-
Vaclavicek Lukas
1950
1 - 0
15.2
Sliva Richard
1642
-
Gombala Marek
1950
1 - 0
15.3
Volf Michal
1643
-
Janous Petr
1944
0 - 1
15.4
Sip Marek
1225
-
Slechta Jan
1775
0 - 1
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use