Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 17:11:40
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Mistrovství CR v bleskovem sachu druzstev 2018
Last update 20.09.2018 17:12:54, Creator/Last Upload: Chess Federation of the Czech Republic
Search for player or team
Search
Board Pairings
Round 3 on 2018/09/15
Bo.
9
SK ZIKUDA Turnov B
Rtg
-
15
SK Teplice A
Rtg
2 : 2
1.1
FM
Liska Jiri
2173
-
FM
Rubes Jan
2337
½ - ½
1.2
Vltavsky Vladimir
2251
-
Hadraba Vladimir
2188
½ - ½
1.3
Marsalek Zdenek
2231
-
Kral David
2061
1 - 0
1.4
Sykora Ondrej
2168
-
Krutsky Martin
1768
0 - 1
Bo.
1
Moravska Slavie Brno A
Rtg
-
14
SK Line
Rtg
3 : 1
2.1
FM
Kociscak Jiri
2509
-
Blecha Miroslav
2184
1 - 0
2.2
GM
Polak Tomas
2453
-
Sott Pavel
2162
1 - 0
2.3
FM
Vojta Tomas
2462
-
Janocko Petr
2108
0 - 1
2.4
GM
Blatny Pavel
2348
-
Kupka Frantisek
1979
1 - 0
Bo.
5
QCC Ceske Budejovice
Rtg
-
8
SK Dopravni podnik Praha A
Rtg
3 : 1
3.1
FM
Havlik Jan
2435
-
IM
Plischki Sebastian
2426
0 - 1
3.2
GM
Vokac Marek
2375
-
IM
Pribyl Josef
2183
1 - 0
3.3
WGM
Richtrova Eliska
2147
-
IM
Pribyl Martin
2198
1 - 0
3.4
Vybiral Zdenek
2246
-
Benes Petr
2106
1 - 0
Bo.
13
Sokol Tabor
Rtg
-
4
TJ Pankrac A
Rtg
2 : 2
4.1
Borkovec Milan
2128
-
FM
Sokolov Alexander
2393
0 - 1
4.2
Trepka Jan
2200
-
IM
Dolezal Radoslav
2345
0 - 1
4.3
Ruzicka Ales
2125
-
Soural Jan
2233
1 - 0
4.4
Meszaros Ludek
2142
-
Postupa Pavel
2236
1 - 0
Bo.
22
TJ Pankrac B
Rtg
-
6
Unichess
Rtg
½ :3½
5.1
Hosticka Frantisek
2090
-
IM
Konopka Michal
2308
0 - 1
5.2
FM
Krouzel Jaroslav
1981
-
FM
Vrbata Zbynek
2302
0 - 1
5.3
FM
Vokoun Jan
2035
-
Kovar Vojtech
2293
½ - ½
5.4
Rondos Jakub
1949
-
Popper Tomas
2084
0 - 1
Bo.
10
Sakal Kozolupy
Rtg
-
2
SK ZIKUDA Turnov A
Rtg
1 : 3
6.1
IM
Michalek Jan
2263
-
FM
Vykouk Jan
2373
½ - ½
6.2
FM
Cesal Jaroslav
2267
-
IM
Studnicka Tomas
2271
0 - 1
6.3
Folk Petr
2129
-
IM
Kraus Tomas
2426
0 - 1
6.4
Janousek Petr
2129
-
FM
Vlasak Lukas
2360
½ - ½
Bo.
7
Slavoj Cesky Tesin
Rtg
-
11
TJ Kobylisy
Rtg
3½: ½
7.1
IM
Langner Ladislav
2331
-
Formanek Martin
2163
1 - 0
7.2
FM
Straka Vojtech
2280
-
FM
Kopta Pavel
2217
½ - ½
7.3
FM
Mrazek Lumir
2201
-
Dvorak Jan
2170
1 - 0
7.4
Kawulok Marek
2110
-
Chmel Kristian
2076
1 - 0
Bo.
17
SK Slavoj Litomerice
Rtg
-
24
SK Spartak Usti nad Labem A
Rtg
2½:1½
8.1
Hula Lukas
2113
-
Pribyl Jakub
2009
0 - 1
8.2
Brejnik Gustav
2085
-
Smid Pavel
1923
1 - 0
8.3
Hoke Petr
2030
-
Balin Kamil
2073
½ - ½
8.4
FM
Kozak Milos
2014
-
Werner Hong Quan Dan
1657
1 - 0
Bo.
23
SK Dopravní podnik Praha B - PORG
Rtg
-
28
SK Dvorec
Rtg
3½: ½
9.1
CM
Haase Pavel
2056
-
Flajsman Pavel
1958
1 - 0
9.2
WCM
Pribylova Sofie
1885
-
Kovar Petr
2013
1 - 0
9.3
Martirosyan Ara
1935
-
Sedlak Jakub
1761
½ - ½
9.4
Ret Adam Josef
1719
-
Flajsman Petr
1751
1 - 0
Bo.
20
Gambit Jihlava
Rtg
-
18
Moravska Slavie Brno B
Rtg
2 : 2
10.1
Skoda Martin
2070
-
Skacelik Petr
2059
½ - ½
10.2
Bukacek Lubomir
2028
-
Kredl Karel
2127
0 - 1
10.3
Seidl Antonin
2034
-
Vavra Michal
1991
½ - ½
10.4
Mouryc Tomas
1957
-
Nikodem Gustav
2042
1 - 0
Bo.
19
TJ Kasna Lipa
Rtg
-
12
TJ Sokol Praha Vrsovice
Rtg
½ :3½
11.1
Buchcar Tomas
2223
-
IM
Kulhanek Tomas
2278
0 - 1
11.2
Bach Ulf-Gunter
1979
-
Kohout Vratislav
2150
½ - ½
11.3
Tresnak Filip
2028
-
Markovic Milan
2101
0 - 1
11.4
Prudek Jiri
1974
-
FM
Svatos Jan
2108
0 - 1
Bo.
26
SA VSTE Ceske Budejovice
Rtg
-
21
TJ Bohemians B
Rtg
3 : 1
12.1
FM
Novotny Michal
2368
-
Bujak Michal
2185
1 - 0
12.2
Rolinek Dominik
1674
-
Drahorad Daniel
1936
0 - 1
12.3
Hosnedl Matyas
1559
-
Bartos Miroslav
1840
1 - 0
12.4
Rolinkova Lucie
1438
-
Drahoradova Zuzana
1611
1 - 0
Bo.
16
SK Karlovy Vary
Rtg
-
3
TJ Bohemians A
Rtg
0 : 4
13.1
Sprenar Petr
2094
-
IM
Jirka Jiri
2438
0 - 1
13.2
Lorenc Tomas
2167
-
IM
Zvara Petr
2304
0 - 1
13.3
Spicka Jan
1946
-
Dubansky Bohuslav
2264
0 - 1
13.4
Wimmer Miroslav
2081
-
Smid Miroslav
2131
0 - 1
Bo.
27
SK Teplice B
Rtg
-
25
SK Slavia Liberec
Rtg
3 : 1
14.1
Vanek Tomas
2101
-
Vaclavicek Lukas
1950
0 - 1
14.2
Kudrlicka Ladislav
2023
-
Gombala Marek
1950
1 - 0
14.3
Koval Nikita
1593
-
Janous Petr
1944
1 - 0
14.4
Skuthan Radek
1637
-
Slechta Jan
1775
1 - 0
Bo.
29
SK Decin
Rtg
-
30
SK Spartak Usti nad Labem B
Rtg
2 : 2
15.1
Papay Jindrich
1948
-
Balin Daniel
1773
0 - 1
15.2
Purkyt Jaroslav
1748
-
Sliva Richard
1642
1 - 0
15.3
Masek Daniel
1553
-
Volf Michal
1643
1 - 0
15.4
Jusko Jindrich
1303
-
Sip Marek
1225
0 - 1
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
Legal details/Terms of use