34th European Club Cup

Arrangör(er)European Chess Union
NationGreece ( GRE )
TurneringsledarePetr Pisk (304689)
HuvuddomareIA Tomasz Delega (1108000)
Deputy ArbiterIA Sotiris Logothetis (4203267)
betänketid90'/40m + 30'/end & 30"/move
SpelplatsPorto Carras Grand Resort, Chalkidiki
Rating calculationInternationell rating
Datum2018/10/12 till 2018/10/18
Rating-Ø2270
LottningsprogramSwiss-Manager av Heinz HerzogSwiss-Manager turneringsfil

Senast uppdaterad18.10.2018 20:02:07, Creator/Last Upload: middlewave

Val av turneringOpen, Women (Play-Offs), Women Group A, Women Group B
LänkarTurneringens officiella hemsida, Link tournament to the tournament calendar
Val av parametrar dölj turneringsinformation, dölj flaggor
Översikt för nationAZE, BEL, CZE, DEN, ENG, EST, FIN, FRA, GER, GRE, IRL, ISL, ISR, ITA, KOS, LTU, LUX, MKD, NED, NOR, RUS, SRB, SUI, SVK, SWE, WLS för den här turneringen
ListorStartlsta, lag
Laguppställning med rondresultat, Laguppställning, Korstabell efter 7 ronder
Lista över spelare, Startlista, alfabetisk, Alphabetical list all groups
Lottning (lag)Rd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
BordsresultatRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
Ställning efterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7
De bästa spelarna sorterade efterBoard list
Nations-, Parti och Titelstatistik, Spelschema
PartierDet finns 1080 partier tillgängliga för nedladdning
Excel/Skriv utSkriv ut listan, Exportera till Excel (.xls), Exportera till Excel (.xlsx), Exportera till PDF

Lottning (lag)

1. Rond den 2018/10/12 klockan 15:00
Nr.SNr LagMPRes.:Res.MPLag SNr
11
Alkaloid06:00MuConsult Apeldoorn
31
232
KC Deloitte00:60AVE Novy Bor
2
33
Odlar Yurdu06:00SK Comeon
33
434
Blackthorne Russia00:60Mednyi Vsadnik St.Petersburg
4
55
Valerenga Sjakklubb0:0Echiquier Amaytois
35
636
Jetsmark00:60Obiettivo Risarcimento Padova
6
77
Molodezhka0:½0SK Reval-Sport
37
838
Partizan00:60Beer Sheva Chess Club
8
99
Itaka05:10Gambit Bonnevoie
39
1040
Nordkalotten0½:0SV Werder Bremen
10
1111
KGSRL04:20SF Wirtzfeld
41
1242
Grantham Sharks01:50Schachfreunde Berlin 1903
12
1313
Sloven Ruma0:½0Bronshoj Skakforening
43
1444
White Rose0:0Schachgesellschaft Solingen
14
1515
Dunajska Streda04:20Chess Club Aatos
46
1647
Viking Chess Club0½:0DJK Aufwaerts Aachen
16
1717
E.S. Thessalonikis06:00Drejtesia
48
1849
Hillerod Skakklub01:50Schachgesellschaft Winterthur
18
1919
Reykjavik Chess Club0:½0De Sprenger Echternach
50
2051
Dardania02:40Schachgesellschaft Zurich
20
2121
Eynatten0:½0Lazio Scacchi ASD
52
2253
En Passant02:40Nordstrand Sjakklubb
22
2323
Team Viking04:20Bois-Colombes
54
2455
Chania Chess Academy0½:0BSG
24
2525
Rehovot Chess School0:½0Cercle des Echecs Dudelange
56
2657
Dublin Chess Club00:60Overtime
26
2727
CC Gambit Asseco SEE05:10White Knights Chess Club
58
2845
3Cs0½:0SK 1911
28
2929
Wood Green05:10St Benildus
59
3060
Caissa Chania CC0½:0LSG Leiden
30
3161
Ballinasloe03:00frirond
-1