Logged on: Gast
Servertime 11.05.2024 10:58:00
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
3rd Open Rapid Chess Championship at Victorious Chess Academy - U12 Category
последно ажурирање22.07.2018 15:01:08, Creator/Last Upload: Anurag Singh
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФидеИД
ФЕД.
Ртг
1
Chavan Nameet
46645454
IND
1582
2
Singla Aaryan
25786750
IND
1352
3
Vaval Aaditi
35059793
IND
1292
4
Salunkhe Varad
25681842
IND
1174
5
Walde Varad
25903632
IND
1153
6
Fernandes Glenn
25748130
IND
1116
7
Shah Aarav
25954750
IND
1077
8
Sarthak Deshpande
25963694
IND
1064
9
Jain Hitansh
25954733
IND
1021
10
Aaryan Katira
IND
0
11
Aayush Alimchandani
IND
0
12
Achal Jain
IND
0
13
Aditya Musale
IND
0
14
Aditya Saxena
25944088
IND
0
15
Ahmed Inamdar
IND
0
16
Akash Khopkar
IND
0
17
Ambilwade Ojal
25685813
IND
0
18
Ananya Vaval
IND
0
19
Anish Marode
IND
0
20
Anshuman Gupta
IND
0
21
Anuj Choudhari
IND
0
22
Arav Gupta
IND
0
23
Arham Jain
IND
0
24
Arjun Chandsarkar
IND
0
25
Arnav Chawadimani
IND
0
26
Arnav Kulkarni
IND
0
27
Atharva Bhide
IND
0
28
Atharva Bodade
IND
0
29
Atharva Thareja
IND
0
30
Anvi Fadnavis
IND
0
31
Ayan Deshpande
IND
0
32
Chaitanya Limaye
IND
0
33
Darshita Amit Bhogawat
IND
0
34
Deshpande Harsh Hemant
25975676
IND
0
35
Gargee Kulkarni
IND
0
36
Gautham Annamaraju
IND
0
37
Harsh Satav
IND
0
38
Hatim Yusuf Master
25915355
IND
0
39
Ira Borkar
IND
0
40
Kamble Mrudul Vijay
45075514
IND
0
41
Kulkarni Aarsh
25662074
IND
0
42
Mugdha Khopkar
IND
0
43
Nandini Sitaram
IND
0
44
Nirjara Santosh Gote
IND
0
45
Om Shelar
IND
0
46
Prabhava Barpute
IND
0
47
Pranav Bist
IND
0
48
Pratham Barde
IND
0
49
Pratham Vasishta
IND
0
50
Rachit Kuchu
IND
0
51
Rishit Gupta
IND
0
52
Rohit Sriram
IND
0
53
Sahil Purandare
IND
0
54
Sairaj Gaikwad
IND
0
55
Samarth Patange
IND
0
56
Sanika Abhijit Joshi
25935216
IND
0
57
Shaashvat Gupta
IND
0
58
Shalwa Ketkar
IND
0
59
Shivam Kudale
IND
0
60
Shourya Magar
IND
0
61
Shravni Undale
IND
0
62
Shreya Katariya
IND
0
63
Shruti Shelar
IND
0
64
Shubh Vats
IND
0
65
Siddharnt Tamankar
IND
0
66
Soham Purandare
IND
0
67
Sunny Prasad
IND
0
68
Suryansh Khatikar
IND
0
69
Swamiraj Navale
IND
0
70
Swara Markhande
IND
0
71
Swayam Markhande
IND
0
72
Trishathi Iyer
IND
0
73
Vaishnavi Iyer
IND
0
74
Varad Gogate
IND
0
75
Ved Jaripatke
IND
0
76
Vedika Jain
IND
0
77
Vibhor Garg
IND
0
78
Vinit Avinash Chavan
IND
0
79
Yash Chaudhary
IND
0
80
Zayd Slatewala
IND
0
81
advaith krishnan
IND
0
82
akshaj chari
IND
0
83
chirag singhal
IND
0
84
gauri chari
IND
0
85
vivaan patkar
IND
0
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
masthead