VIII OPEN CIUDAD DE ALFARO "Trofeo Cigüeña de Plata" (31 Octubre a 4 Noviembre)

Last update 22.10.2018 09:25:08 / Page cached 23.10.2018 19:56:39 45min., Creator/Last Upload: federación riojana de ajedrez

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgClub/City
1IMHuerga Leache Mikel2268795ESP2451CA ANSOAIN-PAMPLONA
2FMQuintin Navarro Alberto2292688ESP2422CA STADIUM CASABLANCA-ZARAGOZA
3IMGlavina Pablo100234ESP2419CA ALFARO
4FMBayo Milagro Alvaro22275240ESP2351CA ALFARO
5Jimenez Almeida Luis David22242244ESP2277CA SAN JUAN-PAMPLONA
6IMAderito Pedro10100130ANG2251C XADREZ 1º AGOSTO-LUANDA-ANGOLA
7Palacios Herrero Pablo22262288ESP2194CA PALACIO PIONEROS-ZARAGOZA
8Martinez Ival Carlos3511952CUB2187CA TREBEJOS-VALLADOLID
9Calvo Simon Jorge22216340ESP2183CA HELIOS-ZARAGOZA
10Chueca Lorente Javier22216405ESP2143CA STADIUM CASABLANCA-ZARAGOZA
11Busom Isach Carlos2208075ESP2113CE ESPIGA DELES CORTS-BARCELONA
12Fernandez Fernandez Juan Carl2226596ESP2103CA SOLVAY-CANTABRIA
13CMJulio Joao Manuel dos Santos10100440ANG2102ESCOLA XADREZ VIANA-LUANDA-ANGOLA
14Ereza Vizcarra Fernando22268987ESP2092CA JAQUE-HUESCA
15Antonano Fedz-Quincoces Aveli2213214ESP2084CA STADIUM CASABLANCA-ZARAGOZA
16FMAcebal Muniz Antonio2200937ESP2073CA OVIEDO 93-ASTURIAS
17Esteban Romo Francisco J2205661ESP2071CA CRM BURGOS
18FMPaulino Domingos10104186ANG2043ESCOLA XADREZ VIANA-LUANDA-ANGOLA
19Villalba Embid Marcos24505277ESP2023CA IBERCAJA-ZARAGOZA
20Baeza Escudero Javier2297906ESP1993CA VILLAVERDE-MADRID
21Habans Aguerrea Javier24524689ESP1985SELECCION NAVARRA DE AJEDREZ
22Reguillaga Elias Manex24516341ESP1952ABADIÑO XAKE TALDEA-VIZCAYA
23WFMOrtin Blanco Ainhoa32010117ESP1938SELECCION NAVARRA DE AJEDREZ
24Caso De Los Cobos Martinez Gu22250417ESP1934CA PABLO MORAN-OVIEDO-ASTURIAS
25Zubizarreta Riego Mikel22231960ESP1922CA SAN VIATOR-VITORIA
26Estevez Sacristan Deva32041101ESP1915CA LA CASA DEL AJEDREZ-MADRID
27Del Carmen Hernandez Aimer32097034ESP1901CA OBERENA-PAMPLONA
28Gutierrez Guillen Alvaro Jose32096119ESP1897CA PROMESAS VALLADOLID
29Serrano Martinez Francisco Jo2218291ESP1875FEDERACION MADRILEÑA DE AJEREZ
30Pascual Garcia Martin24523321ESP1865CA OBERENA-PAMPLONA
31Del Rio Perezagua Mario24522066ESP1845CA BARGAS, FUNDACION SOLISS-TOLEDO
32Madrid Sole Antonio2220555ESP1839CA JAKE-HOSPITALET.BARCELONA
33Fuertes Cirauqui Pablo24513598ESP1815SELECCION NAVARRA DE AJEDREZ
34Muniz Giron Carlos2231158ESP1783CA CENTRO ASTURIANO DE OVIEDO
35Felipo Martinez Marcos24515990ESP1737CA ALFARO
36Lorente Ibanez Luis2210827ESP1728CA ALFARO
37Atipov Hadzhiev Cristian24543810ESP1726CA OBERENA-PAMPLONA
38Roldan Marques Marta32099436ESP1708SELECCION NAVARRA DE AJEDREZ
39Gonzalez Manrique Mario24509078ESP1707CA ENROK2-BURGOS
40Garcia Mtez De La Hidalga Enr32089368ESP1681ABADIÑO XAKE TALDEA-VIZCAYA
41Hernando Santiago Alberto24565261ESP1672CA PROMESAS VALLADOLID
42Sainz Allo Javier24515981ESP1669CA ALFARO
43Mugica Arratibel Daniel24543470ESP1650CA OBERENA-PAMPLONA
44Iglesias Ferreira Andres54507669ESP1575CA SOLVAY-CANTABRIA
45Urdiales Bermejo Abel24537454ESP1544CA ALZHEIMER BIERZO-LEON
46San Miguel Torre Saul24538485ESP1497CA LAREDO-CANTABRIA
47Santos Usua Mikel24580910ESP1494CA ALFARO
48Gomez Pastrana Juan24575526ESP1467CA PROMESAS-VALLADOLID
49Fuentes Guinot Angel24533629ESP1446CA SANTA ANA-TUDELA
50Zubizarreta Landera Amets54506832ESP1418SANTURTZI XAKE TALDEA-SANTURTZI
51Mugica Arratibel Pablo24543489ESP1406CA OBERENA-PAMPLONA
52Lara Marques Javier24581127ESP1402CA ALFARO
53Gutierrez Guillen Alfonso24501778ESP1400CA PROMESAS VALLADOLID
54Tudelilla Sufrategui Luis24581135ESP1400CA ALFARO
55Arguelles Gonzalez Victor24557331ESP1371CA ENROK2-BURGOS
56Pellejero Lacueva Irene24560464ESP1369CA ALFARO
57Sola Perez Jose Ignacio32089511ESP1351CA ALFARO
58Felipo Del Prado Miguel Angel24543969ESP1330CA ALFARO
59Fernandez Alvarez Mario32091796ESP1327CA ALFARO
60Fuentes Guinot Alejandro24580783ESP1313CA SANTA ANA-TUDELA
61Sainz Breton Gonzalo24500941ESP1312CA ALFARO
62Ortega Toledo Jesus Antonio24533599ESP1301CA ALFARO
63Alvero Gonzalez Ariadna24560782ESP1287CA ALFARO
64Goti Cordon Luis Pedro2211335ESP1287IRTUELLAKO XAKE KLUBA-BIZKAIA
65Zubizarreta Landera Maddi24589845ESP1284SANTURTZI XAKE TALDEA-SANTURTZI
66Sanz Gorospe Ibai24577367ESP1271CA ENROK2-BURGOS
67Provedo Calvo Paula54541700ESP1242CALAHORRA
68Arregui Gonzalez Iago24538507ESP1235CA OBERENA-PAMPLONA
69Burgui Bueno Maria24513547ESP1229CA ALFARO
70Bayo Moreno Miguel Angel32022190ESP1224CA ALFARO
71Aguirre Ortega Javier54570042ESP1179CA ALFARO
72Gomez Pastrana Alba54566770ESP1172CA PROMESAS-VALLADOLID
73Arnedo Gasparrini Giovanni54569990ESP1163CA ALFARO
74Pinilla Alvarez Jose Carlos32025572ESP1149CA ALFARO
75Fernandez Herce Ruben32089473ESP1138CA ALFARO
76Docampo Fuertes Inaki Marcelo54541670ESP1126CA ALFARO
77Muela Mena Ismael54515807ESP1035CA ALFARO
78Falcon Ibanez Sarai54542782ESP1027CA ALFARO
79Martinez Perez Mateo54504481ESP1013CA ALFARO
80Burgui Bueno Juan24582654ESP0CA ALFARO
81Carra Milagro Diego54570018ESP0CA ALFARO
82Carvajal Costa Daniel54541751ESP0CALAHORRA
83Falcon Del Rio Jose Maria54570026ESP0CA ALFARO
84Martinez Frances CesarESP0CA ALFARO
85Ortega Martinez Javier54541743ESP0CA ALFARO
86Solana Hernandez JoseESP0CA ALFARO
87Solana Yanguas Lucas54586100ESP0CA ALFARO
88Valero Jimenez Alvaro54583713ESP0CA ALFARO
Advertisement