Logged on: Gast
Servertime 11.05.2024 15:11:59
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
Гантиг өргөө ххк үүсэн байгуулагдсаны 10 жилийн ойн нэрэмжит тэмцээн "С" ангилал
последно ажурирање17.06.2018 07:38:11, Creator/Last Upload: Mongolian Chess Federation
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФидеИД
ФЕД.
Ртг
Клуб/Град
1
Пүрэвсүрэн Зундуй
MGL
1800
Орхон
2
NM
Магвансүрэн Дочинбуу
MGL
1798
Орхон
3
Өлзийбат Дуламсүрэн
MGL
1797
Говьсүмбэр
4
Давааням Цэндхүү
MGL
1786
Булган
5
Баттуяа Бат-Очир
MGL
1784
Дархан
6
Тамир Ганзориг
MGL
1781
Хэнтий
7
Булган Чойжил
MGL
1780
Дархан
8
Отгонпүрэв Чагнаа
MGL
1780
Хангарьд
9
Наранбат Ганбаатар
MGL
1776
Булган
10
WCM
Номин-Эрдэнэ Наранбаатар
MGL
1775
Булган
11
Цогтбаяр Батлут
MGL
1766
Хангарьд
12
Төгөлдөр Гүен
MGL
1764
Босоо ноён
13
Маргадгуа Эрдэнэбаяр
MGL
1758
Төв клуб
14
Одгэрэл Амархүү
MGL
1756
Зууны шатар
15
Хулан Ганзоригт
MGL
1754
Хангарьд
16
Төгөлдөр Болд-Эрдэнэ
MGL
1751
Дархан чесс
17
Алтангэрэл Баатар
MGL
1747
Өмнөговь
18
Нямбаяр Дэчин
MGL
1746
Булган
19
Доржсүрэн Сэржжанцан
MGL
1741
УБ.СБД
20
Отгонбаяр Лхагва
MGL
1740
Булган
21
Мөнхмандах Дүүбаяр
MGL
1737
Төв клуб
22
Зоригт Дуламдорж
MGL
1734
Дархан
23
Бямбадорж Батмөнх
MGL
1733
Чингис клуб
24
WCM
Энхчимэг Галсандорж
MGL
1732
Best chess
25
Төрмөнх Дүгэрээ
MGL
1731
Каисса
26
Амгаланбаатар Ламжав
MGL
1729
Орхон
27
Баяраа Бэхтөр
MGL
1724
Чингис Клуб
28
Данзанжунай Ганбат
MGL
1724
Монгени
29
Мичид Жаргалсайхан
MGL
1721
Босоо ноён
30
WCM
Баясгалан Хишигбаатар
MGL
1720
Босоо ноён
31
Түмэндэмбэрэл Ганбаатар
MGL
1720
Өмнөговь
32
Мягмар Жамъян
MGL
1713
33
NM
Содбилэгт Наранболд
MGL
1710
33-р сургууль
34
Эрхэмтулга Баянбайгаль
MGL
1709
Сэлэнгэ
35
Дэмбэрэл Лусандорж
MGL
1700
Говьсүмбэр
36
Батгэрэл Бат-Очир
MGL
1699
Дархан
37
Батбаатар Баасан
MGL
1698
Орхон
38
Ганхүлэг Гүррагчаа
MGL
1695
Төв клуб
39
Отгонбаяр Бат-Эрдэнэ
MGL
1695
Өмнө говь
40
Одгэрэл Энхбаяр
MGL
1691
Дархан
41
Жамъяндагва Бямбажав
MGL
1683
Дархан чесс
42
Чинбаатар Бямбаа
MGL
1683
Дархан
43
Доржпалам Дамдинсүрэн
MGL
1665
Шинэ эхлэл сургууль
44
Цогбадрах Ганбаатар
MGL
1664
Монгени
45
Болорсүх Батхүрэл
MGL
1663
Говьсүмбэр
46
Эрдэнэбат Батаа
MGL
1636
УБ
47
WMK
Адилбиш Палдай
MGL
1632
Багануур
48
Оюударь Батхүү
MGL
1626
Төв Клуб
49
CM
Ерөөлтэй Батбаатар
MGL
1625
Орхон
50
Баттүвшин Наваанцэнд
MGL
1622
Дархан
51
Дамдинсүрэн Буяндалай
MGL
1622
БГД
52
Одгэрэл Батгэрэл
MGL
1618
Гобичесс
53
Наранбаатар Саранхүү
MGL
1617
Булган
54
WCM
Өнөрзул Даваахүү
MGL
1614
Төв клуб
55
Хүслэн Эрдэнэбаяр
MGL
1596
Төв аймаг Мастер клуб
56
Мандах Бат-Очир
MGL
1586
Дархан чесс
57
Дүүрэнмөрөн Мягмаржав
MGL
1584
Дархан чесс
58
Оюумаа Мягмардорж
MGL
1560
Хос өрөг
59
Буянбадрах Ганбаатар
MGL
1550
Монгени
60
Энхсайхан Ганболд
MGL
1549
Best chess
61
Оюундарь Батхүү
MGL
1544
Хос мастер
62
Буянбадрах Ганцогт
MGL
1540
Хангарьд
63
Тамир Түвшинбаяр
MGL
1533
Best chess
64
Эрдэнэбат Доржготов
MGL
1511
Дархан
65
Дашдондов Дүүбаяр
MGL
1508
Төв клуб
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
masthead