Logged on: Gast
Servertime 11.05.2024 12:56:09
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Festivalul International CUPA SALINA TURDA 16-19 iunie 2018 ed.4 - Under 9
Last update 19.06.2018 11:24:37, Creator/Last Upload: Romanian Chess Federation (Licence 32)
Search for player
Search
Pairings/Results
Round 4 on 2018/06/17 at 14:00
Bo.
No.
Name
Rtg
Pts.
Result
Pts.
Name
Rtg
No.
1
11
II
Vaduva Ion-Valentin
1047
3
0 - 1
3
II
Sava Robert-Gabriel
1200
3
2
12
II
Muresan Marian-Gabriel
1206
3
1 - 0
3
II
Cristache Sebastian
1121
7
3
10
II
Strajan Andrei-Mihai
1054
2½
0 - 1
2½
I
Torok-Brandusan Darius
1492
1
4
6
II
Tatarusanu Eric
1151
2½
½ - ½
2½
FC
Dirle Aleesia-Stefania
1001
24
5
4
II
Lupse Ioan
1184
2
0 - 1
2½
III
Lefter Albert
1087
15
6
34
FC
Simina Alexandru-Ioan
1001
2
0 - 1
2
II
Santimbrean Mihnea-Nicolae
1259
2
7
37
FC
Vasies Sonia-Maria
1001
2
0 - 1
2
II
Marica Tudor-Denis
1154
5
8
8
Balan Iurie
1094
2
1 - 0
2
FC
Cical Mara-Stefania
1001
23
9
14
III
Ratcu Chris
1098
2
1 - 0
2
IV
Horvath-Szombathy Vilmos
1014
21
10
55
Stancev Simion
1001
2
0 - 1
2
III
Mihaescu-Duta Tudor-Mihai
1083
17
11
18
IV
Salcudean Patricia-Stefania
1029
2
0 - 1
2
FC
Simina Andrei-Petru
1001
35
12
19
III
Stefanescu Sara-Nicole
1017
2
0 - 1
2
Chironet Catalin
1001
42
13
20
I
Preda Maria (C)
1016
2
1 - 0
2
FC
Dita Luca
1001
44
14
51
Parnov Mihai
1001
2
0 - 1
1½
II
Moldovan Tudor-Alin
1079
9
15
22
FC
Cristache Victor
1004
1½
0 - 1
1½
FC
Moroita Vlad
1001
30
16
27
FC
Ghise Bogdan
1001
1½
1 - 0
1½
Petrachi Radu
1001
52
17
47
FC
Grigoras David
1001
1
0 - 1
1
III
Miko David
1110
13
18
16
IV
Piscoran Alexander
1087
1
1 - 0
1
FC
Brinduse Darius-Ioan
1001
41
19
25
FC
Elekes Luca-Alexandru
1001
1
1 - 0
1
FC
Duminica Alex
1001
45
20
53
Santimbrean Bogdan-Iacob
1001
1
1 - 0
1
FC
Golfin David-Matei
1001
28
21
29
FC
Moroita Stefan
1001
1
0 - 1
1
FC
Lutas Horia
1001
50
22
56
FC
Sunea Sara
1001
1
1 - 0
1
FC
Olcsvari Aron-Krisztian
1001
31
23
32
FC
Ratcu Milenna-Valeria
1001
1
0 - 1
1
Sarb Luca
1001
54
24
57
FC
Trifoi Razvan-Vlad
1001
1
1 - 0
1
FC
Tomsa Angel-Mugurel
1001
36
25
39
Albu Damian
1001
1
1 - 0
1
Vicol Daniil
1001
58
26
46
FC
Gheorghe Giulia-Alexia
1001
0
0 - 1
0
FC
Wagner Norbert
1001
38
27
49
FC
Irimia Vlad-Constantin
1001
0
1 - 0
0
FC
Apostol Tudor-Constantin
1001
40
28
48
Hristov Angel
1001
0
1
bye
29
26
FC
Furdui Anamaria-Calina
1001
0
½
not paired
30
33
FC
Rus Tudor-Calin
1001
0
0
not paired
31
43
FC
Dicu Mihai-David
1001
1
0
not paired
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 06.05.2024 10:32
Legal details/Terms of use