Logged on: Gast
Servertime 04.05.2024 18:15:31
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:
VII TORNEO FEMENINO
Last update 11.06.2018 20:17:59, Creator/Last Upload: FEDERACIÓN ARAGONESA DE AJEDREZ (65)
Search for player
Search
Starting rank list
No.
AAA
Rtg
Typ
Club/City
1
WFM
Eizaguerri Floris Maria
2004
Jaque
2
Hususan Melisa
1790
Marcos Frechin
3
Aramendia Ybarra Carlota
1755
S14
Mikel Gurea (Navarra)
4
Garcia Mendez Beatriz
1754
Marcos Frechin
5
Alas Sebastian Yasmina
1714
Marcos Frechin
6
Aznar Andres Maria Pilar
1700
Shatranj
7
Soguero Serrano Carolina Ana
1676
Livinos
8
Santolaria Ochoa Alba
1644
Marcos Frechin
9
Barrado Cervera Maria
1636
S14
Zumban
10
Torcal Miguel Paula
1628
Ibercaja
11
Gracia Laguens Asuncion
1615
St Casablanca
12
Farinas Argudo Sandra
1582
Marcos Frechin
13
Sanz Parron Laura
1570
Marcos Frechin
14
Luca Ana Diana
1569
Marcos Frechin
15
Ignacio Lopez Anahi
1564
S12
Marcos Frechin
16
Costa Gutierrez Marta
1557
El Olivar
17
Hernandez Villalba Raquel
1544
S12
Marie Curie
18
Antuna Garcia Lourdes
1540
Monsalud-Soluzion
19
Freire Rodriguez Rosana
1540
Monsalud-Soluzion
20
Miranda Herrera Belen
1537
Monsalud-Soluzion
21
Villalba Ciudad Ana
1536
Marcos Frechin
22
Fron Guiu Alba
1522
El Olivar
23
Miranda Herrera Marta
1514
S12
Monsalud-Soluzion
24
Arduna Domingo Carmen
1513
Vet
Agrupacion
25
Moya Gimeno Noelia
1511
S08
Marcos Frechin
26
Jimenez Lozano Lucia
1505
La Jota
27
Aguilar Bobadilla Africa
1502
S12
Marcos Frechin
28
Alzugaray Serrano Leyre
1500
S10
Marcos Frechin
29
Ignacio Ariadne
1000
S08
Marcos Frechin
30
Badias Cosculluela Lucia
1500
S12
Enroque S.M.A.
31
Blanco Martinez Izarbe
1500
S08
Marcos Frechin
32
Blasco Gracia Ixeya
1500
U08
La Salle Montemolin
33
Bonet Herbera Isabel
1500
S12
Binefar
34
Castillo Gonzalez Gloria
1500
Miralbueno
35
Delgado Pascual Ainhoa
1500
S10
Enroque S.M.A.
36
Garcia Acin Carlota
1500
S08
Marie Curie
37
Gracia Dos Santos De Assis Ga
1500
S12
Monsalud-Soluzion
38
Gracia Plou Sofia
1500
U12
La Jota
39
Martinez Palacin Laura
1500
S12
Enroque S.M.A.
40
Millan Bueno Ariadna
1500
S08
Marcos Frechin
41
Ramos Redondo Nayeli
1500
S10
Agrupacion
42
Ramos Redondo Ximena
1500
S08
Agrupacion
43
Romanillos Guardingo Amaya
1500
S10
Miralbueno
44
Sierra Carceles Dafne
1500
S10
Marcos Frechin
45
Villalba Ciudad Maria
1500
S10
Marcos Frechin
46
Aguelo Blasco Irene
1000
U10
La Salle
47
Abad Paula
1000
S08
Colegio Sansueña
48
Albas Valentina
1000
S08
Colegio Sansueña
49
Alonso Alicia
1000
S08
Colegio Sansueña
50
Argudo Ana
1000
M
Marcos Frechin
51
Artigas Polo Sofia
1000
U10
La Jota
52
Ayuso Viñuales Ximena
1000
S12
Enroque S.M.A.
53
Azparren Maria
1000
S08
Colegio Sansueña
54
Barbadillo Nerea
1000
S08
Colegio Sansueña
55
Barcelona Ines
1000
S10
Colegio Sansueña
56
Barcelona Rocio
1000
S08
Colegio Sansueña
57
Beamonte Lucia
1000
S10
Colegio Sansueña
58
Berne Yolanda
1000
M
La Salle
59
Blasco Val Elena
1000
M
Agustin Gerico
60
Canovas Adriana
1000
S08
Colegio Sansueña
61
Canovas Alejandra
1000
S08
Colegio Sansueña
62
Cantera Loire Pilar
1000
U10
Camon Aznar
63
Carceles Veronica
1000
M
Marcos Frechin
64
Cervera Carmen
1000
M
Zumban
65
Cosculluela Navas Claudia
1000
U08
La Salle
66
Curiel Ana
1000
S08
Colegio Sansueña
67
Fañanas Sofia
1000
S08
Colegio Sansueña
68
Fernandez Perez Julia
1000
U10
La Jota
69
Fernandez-Pacheco Lobo Malena
1000
S08
70
Franco Berne Alba
1000
U12
La Salle
71
Franco Berne Elena
1000
U12
La Salle
72
Franco Berne Sofia
1000
U08
La Salle
73
Garces Leyre
1000
S10
Colegio Sansueña
74
Gay Ambros Izarbe
1000
S08
Sainz de Varanda
75
Gimeno Torres Laura
1000
S08
Binefar
76
Girones Perez Marta
1000
U10
La Salle
77
Gracia Raquel
1000
M
Marcos Frechin
78
Hususan Alexandra
1000
M
Marcos Frechin
79
Lafarga Violeta
1000
S08
Colegio Sansueña
80
Loire Carmen
1000
M
Camon Aznar
81
Lopez Lizeth
1000
M
Marcos Frechin
82
Luca Ariana
1000
S08
Marcos Frechin
83
Martinez Mª Angeles
1000
M
Marcos Frechin
84
Monreal Mirian
1000
M
Marcos Frechin
85
Monterde Lucia
1000
S12
Agustina de Aragon
86
Murillo Lucia
1000
S08
Colegio Sansueña
87
Muñoz Blasco Tania
1000
U08
Agustin Gerico
88
Parron Mercedes
1000
M
Marcos Frechin
89
Pellicer Lopez Nerea
1000
S10
Monsalud-Soluzion
90
Perez Bueno Leire
1000
U12
La Salle
91
Pozas Paola
1000
S12
Colegio Sansueña
92
Ramos Marta
1000
S08
Marcos Frechin
93
Ripolles Lucia
1000
S08
Colegio Sansueña
94
Romeral Ines
1000
S08
Colegio Sansueña
95
Ronda Aranzazu
1000
S08
Colegio Sansueña
96
Ruiz Ariadna
1000
S08
Colegio Sansueña
97
Salanueva Tobajas Carmen
1000
U08
Alagon
98
Sanz Celia
1000
S08
Colegio Sansueña
99
Serrano Mar
1000
M
Marcos Frechin
100
Simon Enma
1000
S08
Marcos Frechin
101
Soto Huaman Carola Heidi
1000
S08
Monsalud-Soluzion
102
Terraza Maria
1000
S08
Colegio Sansueña
103
Tomas Marisol
1000
M
Marcos Frechin
104
Villalba Embid Pilar
1000
U08
La Salle
105
Villarino Paula
1000
S08
Colegio Sansueña
106
Aguilar Bobadilla German
0
TABLERO 0
107
Aldea Julia
0
TABLERO 0
108
Andres del Val Maria Pilar
0
TABLERO 0
109
Argudo Yolanda
0
TABLERO 0
110
Blasco Ana
0
TABLERO 0
111
Bobadilla Mª Jose
0
TABLERO 0
112
Bosqued Natalia
0
TABLERO 0
113
Bueno Esther
0
TABLERO 0
114
Ciudad Marian
0
TABLERO 0
115
Cruz Cristina
0
TABLERO 0
116
Dolz Esther
0
TABLERO 0
117
Embid Eva
0
TABLERO 0
118
Fabre Perez Jose Maria
0
TABLERO 0
119
Fuentes Claudia
0
TABLERO 0
120
Gallan Dolores
0
TABLERO 0
121
Garcia Mendez Marisol
0
TABLERO 0
122
Garreta Nieto Maria
0
TABLERO 0
123
Gimeno Sonia
0
TABLERO 0
124
Girones Pilar
0
TABLERO 0
125
Gracia Laguens Marta
0
TABLERO 0
126
Hernandez Pascuala
0
TABLERO 0
127
Herranz Marta
0
TABLERO 0
128
Hususan Simina
0
TABLERO 0
129
Julian Olga
0
TABLERO 0
130
Lozano Marisa
0
TABLERO 0
131
Luca Ana Maria
0
TABLERO 0
132
Nieto Reyes Manuela
0
TABLERO 0
133
Ochoa Azucena
0
TABLERO 0
134
Plou Marimar
0
TABLERO 0
135
Polo Aznar Victoria
0
TABLERO 0
136
Sabroso Ana Belen
0
TABLERO 0
137
Sebastian Inma
0
TABLERO 0
138
Sebastian Mª Mar
0
TABLERO 0
139
Serrano Dulce
0
TABLERO 0
140
Villagrasa Mª Carmen
0
TABLERO 0
141
Munoz Lidia
0
142
Bueno Marga
0
La Salle
143
Garcia Susana
0
La Salle
144
Luna Lucia
0
Magdalena Sofia
145
Ignacio Lopez Ariadne
0
Marcos Frechin
146
Huerta Vanesa
0
TABLERO 0
147
Cots Cristina
0
TABLERO 0
148
Moreno Daniel
0
TABLERO 0
149
Moreno David
0
TABLERO 0
150
Abad Jesu
0
TABLERO 0
151
Argueso Jorge
0
TABLERO 0
152
Floris Elena
0
TABLERO 0
153
Rodrigo Sara
0
TABLERO 0
154
Bordetas Julia
0
TABLERO 0
155
Agudo Valeria
0
TABLERO 0
156
Garcia Marisol
0
TABLERO 0
157
Herranz Pilar
0
TABLERO 0
158
Viñuales Rosa
0
TABLERO 0
159
Pellicer Jose Luis
0
TABLERO 0
160
Guerrero Lara
0
TABLERO 0
161
Guerrero Sergio
0
TABLERO 0
162
Serrano Andrea
0
TABLERO 0
163
Serrano Alba
0
TABLERO 0
164
Rojano Desiree
0
TABLERO 0
165
Laguens Asuncion
0
TABLERO 0
166
Pardo Venancio
0
TABLERO 0
167
Eizaguerri Antonio
0
TABLERO 0
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
masthead